Pamiętam, że premierowo był wyświetlany w niedzielę rano, w "kinie teleranka", w połowie lat 80-tych. Potem (z tego co wiem) był tylko raz powtórzony przez "dwójkę" w 1990 roku. Ten serial bardzo mi się podobał. Jak we wszystkich czechosłowackich filmach nie ma w nim ani słowa o polityce, socjaliźmie i takich tam......
więcejgdzie rodzina z nastoletnimi dziećmi przeprowadza się czy wyjeżdża na wakacje nad jezioro/ staw. Po drugiej stronie tego jeziora jest bardzo tajemniczy dom do którego nie wolno się im zbliżać.Okazuje się, że pod jeziorem są jakieś kanały, w których żyją jakieś stwory czy coś takiego. Uwielbiałem ten serial, a nijak nie...
więcej...jacyś ludzie pozakładali miniaturowe kamery w hotelowym korytarzu (jedna była w ramie obrazka
na ścianie) i obraz z tych kamer mogli widzieć w lustrach w swoich pokojach? Pamiętam, że te
kamery wyglądały jak ćwieki, a jedna z nich wbiła się w podeszwę czyjegoś buta i przekazywała
obraz z podłogi :). Ci ludzie...