PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648916}

Gorejący krzew

Hořící keř
2013
6,8 3,2 tys. ocen
6,8 10 1 3162
6,7 7 krytyków
Gorejący krzew
powrót do forum serialu Gorejący krzew

Male arcydzielo.

ocenił(a) serial na 9

Przypadkowo uslyszalem zapowiedz w radio tego filmu i obejrzalem pierwszy odcinek.

Ogromne zaskoczenie in plus. Dla mnie jest to najlepszy jej film (na razie tylko 1 z 3 czesci) od czasu Kobiety samotnej, czyli od ponad 30 lat!

W miedzyczasie byly nawet nominacje oscarowe jednak nie byly to filmy tak poruszajace jak wspomniana Kobieta samotna, Aktorzy prowincjonalini czy Goraczka.

Po najslabszym w jej filmowym dobrobku Janosiku, znow wraca do Czech, ale tym razem wyszlo male arcydzielo. Swietnie sfilmowane i co najwazniejsze nie traci stechla nikogo nie poruszajaca historia. Jest wlasnie na odwrot - temat przedstawiono w sposob uniwersalny.

Dramat matki i rodziny, watpliwosci prowadzacego sledztwo konformisty czy niewiele w zasadzie sie rozniacej od niego w ocenie sytuacji ambitnej pani adwokat.

Oby nastepne odcinki nie popsuly oceny pierwszej czesci.