PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650378}

Hannibal

7,9 85 674
oceny
7,9 10 1 85674
6,5 12
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum serialu Hannibal

Sorry ale sepleniący Hannibal w obciachowych marynarkach jakoś do mnie nie przemawia. Ogólnie gra Mikelsena do
najgorszych nie należy ale mam niezłą pompe jak coś mówi :)

ocenił(a) serial na 7
NarsilTM

Pieluchę zakładaj.

NarsilTM

On nie sepleni. To duński akcent.

ocenił(a) serial na 7
Ewela1130

Heh, no niestety nie zgodzę się, bo Mads - którego kocham, żeby był jasność - ma wadę wymowy (dysglosja) związaną z budową szczęki (widać wyraźnie, ze ma tyłozgryz). Ale jak dla mnie to tylko dodaje mu uroku :)

Tigercub

Tyłozgryz i ma, ale posłuchaj jak mówi po duńsku- żadnego seplenienia.

użytkownik usunięty
Ewela1130

dokladnie!

Tigercub

Krzywy zgryz nie implikuje wady wymowy. Gdyby tak było 90% Polaków by sepleniło.

ocenił(a) serial na 7
sever

Czasem mam wrażenie, ze tak jest ;)

ocenił(a) serial na 10
NarsilTM

Mikkelsen*, nie sepleni, jak wyżej wspomniane jest to duński akcent. Co kto woli, według mnie gra świetnie.

NarsilTM

Właśnie - akcent. Duński akcent. Gdyby seplenił ktoś popełniłby świętokradztwo angażując go do roli Hannibala.
Co do strojów. Wygląda elegancko, stylowo i z klasą. Jak psychiatra z dobrym gustem. Może nie są one nowoczesne i modne, ale wyróżniają go. Moim zdaniem na plus.

ocenił(a) serial na 8
elena3

Moim zdaniem wygląda i mówi świetnie. Stroje trochę z ubiegłej dekady ale wciąż eleganckie i bardzo schludne.
Co do głosu - akcent akcentem, ale podoba mi się, jak poruszają się jego usta podczas mówienia (Tigercub wspomniał o wadzie szczęki). Zdecydowanie oryginalnie zagrana postać, ale może jeszcze nie wybitnie :)
Na plus w serialu jeszcze mogę uznać relacje Lecter - Graham..ciekawe jak to się wszystko rozwinie :) LEKKI SPOILER: Ale niestety ubolewam, że twórcy "Hannibala" poszli w stronę fantastyki jeśli chodzi o wyobraźnię/wizje Willa..ciut przesada jak dla mnie, nie tego oczekiwałam.

ocenił(a) serial na 8
ashamed

Jego ubiór w tym serialu jest absolutnie obłędny. Założyciel tego tematu pojęcia o modzie ma na poziomie Typowego Seby. Fantastycznie dobrane kolory, idealnie dopasowane marynarki i koszule. Chciałbym mieć dostęp do takiej garderoby, ale przypuszczam, że to jest najwyższa półka, gdzie ceny idą w dziesiątki tysiące dolarów.

Mi też nie przeszkadza wada wymowy Maksa. Jak pisałem w innym temacie, jest to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów współczesnych i bez żadnego wysiłku przebił Hopkinsa.

ocenił(a) serial na 2
Nolan86

W 100% zgadzam się z powyższym - ręcznie szyte ciuchy z najlepszych materiałów kosztują majątek.

Tutaj dość ciekawa wypowiedz osoby zajmującej się garderobą w Hannibalu:

http://costumedesignersguild.com/articles-videos/articles-archive/hannibal/

ocenił(a) serial na 7
Nolan86

"Hannibal Lecter Became the Best-Dressed Man On TV"
http://www.esquire.co.uk/culture/film-tv/3899/hannibals-style-mads-mikkelsen/

:)))

Nolan86

"Jego ubiór w tym serialu jest absolutnie obłędny."

Prawda. Na zagranicznych portalach i blogach ukazało sie juz setki sążnistych artykułów poswieconych, li tylko, garderobie Lectera w serialu. Jesli to wszytsko podsumowac, to Hannibal uwazany jest chyba za najlepiej ubraną postać w popkulturze wszechczasow (no moze dorównywac moga mu w tej chwli jedynie bohaterowie Suits i Mad Men).

ocenił(a) serial na 7
ashamed

Watch & have fun ;)
http://25.media.tumblr.com/5b07301ca004ad607210fc59c5a47e48/tumblr_mnwswhvcG71qg qr0ho5_250.gif
Jestem płci żeńskiej, tak dla ścisłości :D :P

ocenił(a) serial na 8
Tigercub

Aaa, wybacz koleżanko! :D
@Nolan86 Moim zdaniem Hopkins też był świetny na swój sposób. W nim widać było tę psychopatyczną naturę o wiele bardziej, niż w tym Hannibalu, przynajmniej tak mnie się wydaje. W serialu Lecter jest perfekcjonistą - widać to po morderstwach, stroju, włosach, dobieraniu słów czy gotowaniu, a w filmie AŻ tak bardzo to się nie zaznacza (albo po prostu zbyt dawno oglądałam). Zdecydowanie nowa kreacja bardziej mi się podoba :)

ocenił(a) serial na 7
ashamed

Wybaczać nie ma czego, uściśliłam jedynie - w kwestii mojego 'kochania' :P

A co do porównania Hopkins VS Mikkelsen to ja uważam, ze obaj byli/są genialni na swój sposób. No i pamiętać trzeba, że każdy gra Hannibala z zupełnie innego okresu życia ;)

ocenił(a) serial na 8
Tigercub

Ja nie jestem zbytynim fanem Hopkina po prostu (tak, tak, wiem bluźnierstwo). Zobaczcie że Hopkins grał na nucie psychopaty, Mikkelsen jest niesamowicie tajemniczy, przez to ciekawszy. W ogóle warto zobaczyć praktycznie każdy film z Mikkelsenem. Poczynając od Bonda, przez Jabłko Adama, a kończąc na Polowaniu. Wszędzie kradnie ekran, tak obłędnie gra.

Nolan86

Warto zwrócić uwagę, że w filmach Hannibal nie musi się już kryć ze swą naturą, tak jak w serialu, jako, że został już schwytany. Nie musi być perfekcyjnym skrytobójcą, jest po prostu sobą - kanibalem (co nie znaczy, że się nie ukrywa i nie gra ze swymi ofiarami i prześladowcami).

Nie zapominajmy też że Hopkins to Brytol, a Mikkelsen - Duńczyk. Dość duży kontrast jeśli chodzi o akcenty ;)

Hannibal ma klasę i styl, zarówno w filmach, jak i w serialu. Chętnie nosiłbym takie garnitury jak Mads, mimo że generalnie nie lubię sztywnych wdzianek.

ocenił(a) serial na 6
Nolan86

Miło jest dzielić niepopularne opinie, mnie także zupełnie nie przypadła do gustu gra Hopkinsa. Uważam jednak, że był bardzo przekonujący w swojej roli, nie podobała mi się natomiast jego wizja Dr Lectera.
Myślę, że Mikkelsenowi bardzo pomaga w swojej roli jego nietypowa uroda i jakiś czas temu miałam problem z obiektywną oceną jego gry, ale pomogło mi obejrzenie Jagten i Jabłek Adama. Fenomenalny, gra tak, jakby sam posiadał empatię Willa Grahama. To nie jest aktor z dwiema minami i jednym uśmiechem, a prawdziwy artysta.

A odnośnie tych marynarek, to rzeczywiście jakaś bajka. Niebieskie, brązowe i te bordowe koszule, mistrzostwo. Szkoda, że teraz są tak mało popularne.

ocenił(a) serial na 7
Nolan86

E tam, bluźnierstwo. Nic mnie tak nie wkurza jak "jednyna słuszna prawda" ;) Masz prawo do własnego zdania.

ocenił(a) serial na 6
Tigercub

kiedy zgubiłam się na tumblrze, to wpadłam na bardzo ciekawy kolarz z wariacjami na temat tego Madsowego zwyczaju :D

ocenił(a) serial na 7
Demri_Lara

Na tumbirze można w ogóle przepaść z kretesem wśród fanowskich stron Madsa i serialu; ilość kolaży, fanartów i nieznanych fot Madsa - no szok! Kopalnia diamentów :D

ocenił(a) serial na 6
Tigercub

i dzięki za tych szaleńców D fandom na tumblrze to istna zaraza, ale przyznam, że bardzo mnie bawi :3

ocenił(a) serial na 7
Demri_Lara

Mnie niestety też ;)

ocenił(a) serial na 6
Tigercub

trochę wstyd ;)

ocenił(a) serial na 7
Demri_Lara

Mnie już coraz mniej obchodzi zdanie innych; jeśli nikomu mój obłęd nie szkodzi, to nie zamierzam się przejmować, co sobie pomyślą, hehe

ocenił(a) serial na 6
Tigercub

rzecz w tym, że wielu osobom szkodzi, a wtedy łatwiej to olewać, choćby z czystej przyjemności irytowania innych.
*boże wybacz mi ten "kolarz"

ocenił(a) serial na 7
Demri_Lara

"szkodzi" w sensie fizycznym , bardziej materialnym - to miałam na myśli ;)
A że irytuje? Pffff! Tyle powiem :D

ocenił(a) serial na 7
Tigercub

*wybacz tę spację przed przecinkiem!

:P

ocenił(a) serial na 6
Tigercub

podoba mi się taka postawa :D a metoda na poirytowanych - eat the rude.

ocenił(a) serial na 7
Demri_Lara

O; to, to ;)

NarsilTM

Jeszcze jedna refleksja- kiedy oglądam serialowego Hannibala odnoszę wrażenie, że czuć od niego środkiem na mole i pewnie cebulą z czosnkiem z buzi... przez to wszystko tytułowy bohater nie budzi we mnie strachu :(

ocenił(a) serial na 9
NarsilTM

hahahahahaaahahahaa

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 8
valentine_moon

Mikkelsen spoko,chociaż chwile mi zajęło przyzwyczajenie się do niego w roli Hannibala,ale sam by tego serialu niestety nie dźwignął.Można to było poczuć w pierwszym odcinku trzeciego sezonu.Dobrze,że jest jeszcze Dancy,bo bez niego to nie miało by sensu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones