PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650378}

Hannibal

7,9 85 682
oceny
7,9 10 1 85682
6,5 12
ocen krytyków
Hannibal
powrót do forum serialu Hannibal

Uwaga - być może spoiler.


Sądzę, że jeleń widziany w niektórych miejscach przez Willa to tak naprawdę sam Hannibal.
This is my design.

kubenson

Mało prawdopodobne, jeleń ma tutaj znaczenie symboliczne. Chociaż pogląd ciekawy.

ocenił(a) serial na 6
kubenson

Zgadzam się. W gabinecie Lectera jest rzeźba jelenia (ta którą zabił Tobias'a) i w którymś odcinku nawet zostaje "zauważona" przez Willa.

kubenson

Myślę podobnie - podświadomość Willa podpowiada mu, że to Hannibal jest odpowiedzialny za niektóre zbrodnie - jeleń pojawia się w konkretnych momentach/miejscach i jest to jakoś powiązane. Przykładowo w odcinku 12, w wizji Willa, jeleń przebija rogami płonącą kobietę. Jak wspomniał Campe, Will zauważył (w którymś odcinku) rzeźbę jelenia w gabinecie Hannibala, być może wcześniej jej nie dostrzegał, jego podświadomość zrobiła to za niego.

ocenił(a) serial na 6
kubenson

Też tak zawsze myślałam. :) Skoro tyle osób się zgadza to coś w tym musi być.

ocenił(a) serial na 10
Lellandra

Yeah :)

ocenił(a) serial na 8
kubenson

Dokładnie. Prędzej mogłam mieć jeszcze jakieś wątpliwości, ale po 12 odcinku, gdy rogi przebijają Georgie, to się na sto procent w tym upewniłam ;)

ocenił(a) serial na 8
kubenson

Zwiastun finałowego odcinka pokazał to dobitnie

karas1983_filmweb

Wiecie jaka mi wizja sceny końcowej przyszła do głowy?
W tle przebiega jeleń/renifer/łoś, a Will mówi:
"Ale ze mnie łoś, że się wcześniej nie domyśliłem, kim jest Hannibal Lecter" ;)

/to tak żartem rzecz jasna/

ocenił(a) serial na 8
SilverShade

Ja myślę że jelań ukazuje zmaganie się Will'a z tą niezwykła zdolnością którą posiada, wnikanie w umysły morderców powoduje że o jego umysł walczą siły " dobra i zła" ( jakkolwiek głupio to zabrzmii ;) ).

miska25

Wcale nie brzmi głupio :)
Masz przecież pełne prawo mieć własne odczucia i interpretacje.

Ze swej strony, już tak na serio, to obstaję za wersją, że podświadomość Willa symbolicznie podpowiada mu Hannibala - poprzez figurkę właśnie tego jelenia, która stoi w gabinecie doktorka. Zresztą po odcinku finałowym już nie ma co do tej kwestii wątpliwości :)

ocenił(a) serial na 9
kubenson

My life is complete now.
Teoria świetna, ten jeleń był jedyną rzeczą, której nie mogłam ogarnąć xD Dzięki.

ocenił(a) serial na 10
__Babydoll__

dokładnie tak samo miałam! i szczerze, może jakaś niekumata jestem, ale dopiero teraz, po tym temacie połączyłam te dwie rzeczy... świetne. wow!

ocenił(a) serial na 10
Myaim

Thx :) czekamy zatem na kolejny sezon :) z niecierpliwością :)

kubenson

Tak jeleń jest Hannibalem. a dlaczego jeleń? => Wendigo czyli w skrocie potwor z mitologii Indian ktory atakuje ludzi :D pod jego wpływem ludzie moga stac sie nim (Wendigo = Hannibal ktory manipuluje swoje ofiary) Szczegolnie widac to w ostatnim odcinku gdy Will widzi juz nie jelenia a postac z rogami. Jest tez cos takiego jak psychoza Wendiego czyli zaburzenia osobowosci - ludzie zabijaja bo Wendigo (postac, glos w jej glowie czyli w naszym przypadku Hannibal) ich opetal i kazal to zrobic :D fajnie jest to pokazene w filmie XD pozdrawiam i uwazajcie na jelenie:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones