PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724245}

Harmidom

The Loud House
7,0 639
ocen
7,0 10 1 639
Harmidom
powrót do forum serialu Harmidom

Fenomen serialu?

użytkownik usunięty

O ile częściowo rozumiem fenomen dlaczego My Little Pony jest popularne i lubiane (przez starczą widownię) to w tej już nic nie rozumiem obejrzałem raptem 2 czy 3 odcinki nie były one na poziomie ANI Ninjago,ANI Pory Na Przygodę,ANI Stevena Universa,ANI Wodogrzmotów małych i ANI nawet SPONGEBOBA były na poziomie typowych kreskówek np.Jimmy Cool jak obejrzałem odcinek u Phantom Stridera "TOP 10 BEST MODERN CARTOONS" znajdował się na 10 miejscu mówił że "Nickelodeon is Back" że jeszcze mówił że jest robiony na podobieństwo starych klasycznych kreskówek Nickelodeona ale widząc te odcinki nie przypominają mi ani trochę sam oglądałem klasyki nickelodeona np.Spongebob,Pełzaki,Invader Zim (na you tube bo na polskim nicku nie leciał),koto-pies,Jimmy Neutron,Życie nastoletniego robota itd pomijam fakt że jeden z głównych bohaterów ma dwóch ojców bo homoseksualiśći to żadna nowość w kreskówkach dla dzieci i właśnie was pytam co niby takiego kreskówka oferuje że jest tak popularna bo ja widzę w niej jedną z typowych kreskówek sam pytałem o to na serwisie Zapytaj ale nie otrzymałem najlepszej odpowiedzi na to pytanie.Z góry dzięki jak ktoś mi odpowie KONKRETNIE!

"[...] jeden z głównych bohaterów ma dwóch ojców bo homoseksualiści to żadna nowość w kreskówkach dla dzieci [...]"
Jakoś sobie nie mogę przypomnieć wcześniejszego takiego serialu. Może podasz tytuł.

Dlaczego serial ma fanów? Bo jest nienachalnie wychowawczy i pomaga zrozumieć młodemu widzowi, dlaczego w życiu uklada się tak, a nie inaczej.
- bo na przykładzie specyficznej rodziny (jedenaścioro dzieci to raczej ewenement) pokazuje relacje pomiędzy rodzeństwem, wymagające wielu kompromisów i altruizmu (tu pojawia się koncepcja zebrań dzieci z głosowaniami),
- bo rodzice są zwykłymi ludźmi, mają swoje śmieszności, czasem popełniają błędy, również nie licząc się ze zdaniem dzieci, czego potem żałują,
- bo rodzina wciąż boryka się z trudnościami finansowymi, będąc zmuszona do oszczędności i kontrolowania budżetu, więc obowiązuje zasada "zrzutów i spadków", nie będąca żadna krzywdą,
- bo uczy tolerancji wobec inności, wcale nie ograniczając się do faktu istnienia homoseksualistów, ale też mniejszości etnicznych, czy po prostu ludzi gorzej dających sobie radę w życiu,
- bo pokazuje, że może istnieć w szkole grupa rówieśnicza bez hierarchii opartej na przemocy, czy zamożności rodziców.

Istnieją seriale, których twórcy czerpią inspirację z własnych doświadczeń. Jednym z nich jest "Johnny Test" Scott'a Fellows'a, który ponoć sam miał utalentowane siostry bliźniaczki. Nie wiem, czy w przypadku "Harmidomu" istniały pierwowzory postaci, ale przyznaję że stworzono je barwnie.

użytkownik usunięty
bazant57

1.Dzięki
2.Wsześniejcze kreskówki z scenami (gdzie osoby z tej samej płci się całują) to np. "Steven Universe" i "Legendy Kory". "homoseksualiści kreskówkach dla dzieci" troszkę to źle sformułowałem miałem na myśl sceny gdzie osoby tej samej płci całowały się

bazant57

Widzimy też niesprawiedliwy podział obowiązków w domu. Np. w odcinku o tzw. odrabianiu pańszczyzny.

HotChocolate90

Sądzę, ze chodziło bardziej o to, jak rodzeństwo odbierało to przypisanie obowiązków. Trudno mówić o niesprawiedliwości, gdy są różne umiejętności, siła, czy zdolność ponoszenia odpowiedzialności. Z własnego doświadczenia (najmłodszy z trójki rodzeństwa) wiem, że najstarszy najpóźniej (w stosunku do wieku) jest uznawany za "wystarczająco dorosłego", a najmłodszy najszybciej otrzymuje obowiązki.

bazant57

Niesprawiedliwość była ewidentna. Hirek w owym odcinku, musiał zbierać śmieci i taszczyć sam ciężki worek z odpadami a żadna z sióstr nie był skłonna mu pomóc. Tymczasem dziewczynki, pracowały w nieefektywny sposób. W 2 lub 3, wykonywały czynności, które spokojnie mogła by zrobić jedna osoba, albo nie wymagała od nich nic, poza wciśnięciem guzika. Np. 3 siostry zmywały naczynia. Jedna szorowała talerze, druga na nie chuchała a trzecia wkładała do szafki. Najstarsza wrzuciła ciuchy do pralki a potem bawiła się telefonem, kiedy Hirek sam z trudem wciągał ciężki worek po schodach w piwnicy. Kiedy Hirek zastrajkował i zaczął domagać się bardziej sprawiedliwego podziału obowiązków w domu, jego siostry zaczęły twierdzić, że ich zadania są dużo cięższe od pracy Hirka. A potem same zastrajkowały, żeby wymusić na bracie rezygnacje ze swoich żądań. W końcu było 10 na 1-nego i jak widać, dziewczynki wygrały. Współczesne równouprawnienie pełną gębą...w praktyce XD

HotChocolate90

Podobnie było w odcinku z ratowaniem niedźwiadka polarna, w którym pokazano hipokryzję klimatyczną. Tyle, że tam to siostry zrezygnowały ze swoich rozrywek w imię ratowania planety, a Hirek nie chciał zrezygnować z turnieju gier komputerowych. W dodatku wpadli do niego koledzy, którzy mają w domu panele słoneczne i zagrozili, że jeśli przekroczy limit zużycia prądu to stanie się ofiarą ostracyzmu społecznego. Ale siostry się dowiedziały i Hirek musiał pedałować, aby zasilić cały dom. Czyli można smrodzić, byle nie na swoje konto.

bazant57

Pierwowzorami niektórych postaci w serialu są krewne Chrisa Savino (np. ma córkę Lucy (w polskiej wersji Hercia), a poza tym miał parę sióstr, po których imiona mają siostry Harmidomskie). Podobno to życie pisze najlepsze scenariusze.

A co do poprzedniego komentarza, nowe produkcje są na coraz niższym ogólnym poziomie.

Wyjątkowość polega na tym, że to jeden z niewielu współczesnych seriali Nickelodeona, które trzymają jakikolwiek przyzwoity poziom. Poziom produkcji stale się obniża. Bywało też, że niegdyś świetne seriale poleciały na dno (np. Wróżkowie Chrzestni).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones