PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542743}

Haven

7,2 5 836
ocen
7,2 10 1 5836
Haven
powrót do forum serialu Haven

Nie wkurza Was ta obecna tendencja? Wcześniej zazwyczaj jeden odcinek otwierał i zamykał jedną
'sprawę', a od kilku odcinków każda jest rozbita na dwa odcinki. Coś nie za bardzo mi to pasuje, tak
jakby to, że obecny sezon ma mieć więcej odcinków miało zostać przez producentów wyrównane
bardziej rozlazłym przedstawieniem każdej historii zamiast wzbogaceniem scenariusza w większą
ilość ciekawych spraw..

ocenił(a) serial na 8
old_school_man

W dużej części się zgadzam, kłopoty nie są już tak ciekawe jak dawniej (w końcu to 5 sezon, jakieś zmęczenie materiału...), plot twisty z nimi związane też nie są jakoś bardzo wydumane. U mnie jednak problemem nie są te poboczne sprawy, rozwiązywanie Kłopotów, a to, że mamy już praktycznie końcówkę 5A, a nie wiemy w sumie NIC. Mara miała być wielką villaną, a od kilku odcinków siedzi zamknięta i jej rola sprowadza się do rzucania sarkastycznych tekstów, uwodzenia Duke'a i robienia dobrej miny do złej gry. Nathan i Audrey, liderzy serialu, zepchnięci gdzieś na drugi, trzeci plan. Dave co rusz w swoich wizjach dokłada jedną scenę i to wszystko. Dwight miota się po mieście i sam nie wie, czego w sumie chce, a Duke jeszcze nigdy nie był tak irytujący i tak beznadziejnie prowadzony. Nie mówię, że to zły sezon, bo w gruncie rzeczy mi się podoba i podejrzewam, że mimo wszystko te wszystkie wątki wymienionych przeze mnie bohaterów w końcu znajdą taki czy inny finał i czegoś się dowiemy. Rozumiem, że taka formuła, 26 odcinków, czymś je trzeba wypełnić (prawa telewizji, kontrakty i sprawy finansowe też robią swoje), ale brakuje mi jakieś mocnego uderzenia. Najwyższa pora zacząć coś wyjaśniać, drodzy scenarzyści, bo jest co. Powolne budowanie akcji to jedno, a przeciąganie jej (co powoli zaczyna mieć miejsce) to drugie. Mam nadzieję, że te 4 pozostałe odcinki do końca sezonu 5A będą naprawdę dobre i poznamy odpowiedzi na chociaż kilka pytań.

ocenił(a) serial na 10
Nessi92

Hej Nessie, gdzie Cię spotkać jak nie na forum Haven ;))

Prawdę mówiąc wyjęłaś mi z ust wszystko co mógłbym zarzucić obecnie prowadzonej fabule, trudno się nie zgodzić. Z całej tej bandy kilkorga niestety najbardziej wyrazista wydaje mi się właśnie odosobniona Mara, która miesza biednemu Dukowi we łbie, wkurzając wszystkich wokoło. Cała reszta jakaś taka blada, słaba, włącznie z opuszczoną chwilowo główną osią fabuły. Czekam, tak jak i Ty, na jakieś mocniejsze 'pierdo*nięcie', inaczej uśniemy wszyscy. Nie ukrywam, że w związku z tym wiążę duże nadzieje z naszą nową postacią, która dobrze poprowadzona może tam sporo namieszać ;)

Btw, 'sezon 5A', '4 pozostałe odcinki'? Ten sezon został podzielony w jakiś nowy sposób o którym nie wiem?

ocenił(a) serial na 8
old_school_man

Jestem stałą bywalczynią tego tematu :D

Dokładnie tak, Mara chociaż też jest prowadzona niezbyt szałowo póki co, ma w sobie coś przyciągającego i gra we własną grę, wciągając w to Duke'a. To może być w późniejszym czasie ciekawie, o ile postawią na jej motywy i co z tego może wyniknąć, a nie romans, co niestety może mieć miejsce.
Uwierzysz, że wpisałam zamiast "mocne uderzenie" właśnie 'pierdo*nięcie', ale zamieniłam? xD ah, ta filmwebowa poprawność :D

Ja też wiążę nadzieję z panią z CDC, mam nawet swoją teorię, a nawet dwie ;)

Tak. Oficjalnie mamy 5 sezon Haven, ale został on podzielony na dwie równe części, po 13 odcinków każda. Sezon 5A leci teraz, sezon 5B ma być w 2015, nie wiadomo dokładnie kiedy. Zagrywka Syfy, by zamówić sezon, ba, nawet podwójny, ale nie wykładać grubszej kasy, nie podpisywać nowych kontraktów itd. Dlatego też akcja jest tak porozciągana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones