Film ten niesie takie przeslanie:
Złodziejem to jest być fajnie, nie chodzi o to że się Kradnie, broń boże komuś krzywda. Tu chodzi o wygrywanie. To taka rywalizacja, fajny sport czy coś w tym stylu. Normalna uczciwa praca to ciężka jest, więc nie warto. No i najważniejsze. Wszyscy mnie nie lubią i traktują z góry...