PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769054}

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Dirk Gently's Holistic Detective Agency
7,9 15 382
oceny
7,9 10 1 15382
Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego
powrót do forum serialu Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Jw.
Bardzo podobny sposób kręcenia, muzyka, postacie. Tylko gatunki nieco odmienne.
Polecam oba seriale :)

ocenił(a) serial na 8
NI3WI3M

Angole faktycznie dopracowali się swojego dziwacznego stylu, aczkolwiek Utopia to mrok i depresja, a Dirk to zabawna jazda bez trzymanki (materiał źródłowy od autora Autostopem przez Galaktykę, heloooooooooo!)

ocenił(a) serial na 9
NI3WI3M

Właśnie oglądając myślałam, że od czasu Utopii nie widziałam nic równie pokręconego. Oczywiście w lżejszym wymiarze.

ocenił(a) serial na 8
NI3WI3M

Dokładnie to samo wrażenie miałem, jakby Utopia, ale lżejsze.. fajnie się bawiłem przy tym serialu, polecam

NI3WI3M

Podobieństw jest więcej, chyba nawet celowych. Na przykład Arby w "Utopii" nosił żółtą kurtkę i poszukiwał Jessiki Hyde, tutaj Dirk również w żółtej kurtce szuka sprawczyni morderstwa tego gościa zamordowanego w hotelowym pokoju. Na pewno znalazłoby się więcej takich klasycznych podobieństw ale jestem dopiero po dwóch odcinkach obejrzanych w nocy a "Utopię" oglądałem już jakiś czas temu.

wilczekstepowy

Bart mi właśnie Jessice Hyde przypominała :).I ogólnie dobrze wiedzieć że też inni te podobieństwa wyczuli :)

ocenił(a) serial na 8
NI3WI3M

Utopia ma u mnie 9 ta produkcja moim zdaniem troche słabsza - jakby czegoś zabrakło ale jak najbardziej godna polecenia

ocenił(a) serial na 8
NI3WI3M

też strasznie kojarzy mi się ten serial z Utopią :D

NI3WI3M

Mały spoiler:

Kolejne podobieństwo to, to że w drugim sezonie też jeden z bohaterów przeszedł na złą stronę mocy...

ocenił(a) serial na 10
NI3WI3M

Za muzykę pierwszego sezonu odpowiadała ta sama osoba co w Utopii. Cristobal Tapia de Veer

ocenił(a) serial na 6
NI3WI3M

Ale niestety finalnie jednak "Utopia" moim w miarę obiektywnym zdaniem utrzymała jednakowy poziom przez wszystkie sezony... W Dirku Gently za bardzo popłynęli i nie odczułem głębi w fabule - ciekawe nowe postacie, powiązania między nimi oraz bieg wydarzeń, ale nie było to takie jak w pierwszej części.

ocenił(a) serial na 9
NI3WI3M

Dzięki Panie, skoro jest w klimaxie Utopi to biorę w ciemno. Piona

ocenił(a) serial na 9
NI3WI3M

Takiej jazdy bez trzymanki od czasów Utopi nie miałem. Rewelacja. Czekam na więcej.

NI3WI3M

Szkoda że oba seriale nagle się urywają ... smutek.

ocenił(a) serial na 8
DanteWWW

No cóż taki już urok biznesu serialowego, im głupszy tym ma więcej sezonów bo jest łatwo przyswajalny dla potencjalnie głupszego odbiorcy. Gdzie Utopia urywa się po 12 odcinkach (jak się nie mylę oba sezony miały po 6), takie riverdale ma parę sezonów. Co zrobić. Ale zastanawiający jest fakt że brytole robią tak dobre seriale, a potem je ucinają. Utopia, Ash vs Martwe Zło itd przykładów jest dużo...

ocenił(a) serial na 9
DanteWWW

Moim zdaniem Utopia skończyła się idealnie tam, gdzie powinna była się skończyć. Koło się zatoczyło. Droga jaką pokonał Wilson była satysfakcjonująca jak dla mnie. Za to Dirk... Tutaj bardziej odczuwam to przerwanie. Jakby liczyli, że zrobią więcej, a nie wyszło, a w Utopi wiedzieli, że kończą. A może poprostu po czasie zapomniałem o porzuconych wątkach w Utopi? Sam już nie wiem:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones