Homeland
powrót do forum 6 sezonu

Sezon 6...

ocenił(a) serial na 7

Nie bierze was trochę cholera, że w tym sezonie to ciągle jest jakaś Mme President - Elect, a za diabły nie ma urzędującego prezydenta? Bo ja się już zaczynam powoli gubić, kto u naszego Wielkiego Brata rządzi. Ona? Czy jakiś prezydent widmo? Gościowi wywalają rozpierduchę w NY, a telewizja jedzie do niej. Co za suchary?

ocenił(a) serial na 8
zagladacz

Słabo oglądasz, bo prezydent był pokazany w jednej scenie jak przemawia w szóstym odcinku(to chyba był prezydent).

ocenił(a) serial na 7
WOLVERINE55

Nie no racja był. Ale ja mam takie wrażenie, że tym całym interesem tam za oceanem to w tym sezonie już kręci jakaś President - Elect. Jakim prawem jakaś Elect miesza się w robotę służ specjalnych, jak jedyne prerogatywy w tym względzie ma urzędujący prezydent? Sorry, ale w USA jest tak, że tenże Elect to sobie może szefa Firmy z Langley zaprosić na kawkę i pogadać co najwyżej o grze w golfa, a nie o operacjach wywiadu lub kontrwywiadu.

ocenił(a) serial na 8
zagladacz

To się nazywa wprowadzenie w temat i ma do tego prawo.

zagladacz

Nigdzie nie jest pokazane, że "miesza się w robotę" albo "kręci interesem". To raczej wojsko i wywiad kręcą się wokół niej :-)

Ona usiłuje zorientować się w sytuacji (dlatego konsultuje się m.in. z Carrie i spotyka przy herbatce z Dar Adalem), a oni usiłują wkręcić swoich ludzi na stanowiska, o których ona będzie decydować, i wpłynąć na zmianę jej poglądów (dzięki którym wygrała notabene). A najchętniej zmusić ją do rezygnacji, jeszcze przed zaprzysiężeniem, bo potem nie będzie tak łatwo.

Wybory odbywają się na początku listopada, a zaprzysiężenie 20 stycznia. Te 10 tygodni przeznaczonych jest na wdrożenie do pracy. USA nie mogą sobie pozwolić na powolny rozruch prezydenta, ma być gotowy od razu po zmianie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones