PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=511352}

Irys

A-i-ri-seu
8,0 878
ocen
8,0 10 1 878
Irys
powrót do forum serialu Irys

W ostatnim odcinku terroryści atakują w Seulu centrum handlowe i wywiązuje się strzelanina, najlepsza scena w filmie?
Ostatnio oglądałem ten odcinek jeszcze raz i zauważyłem, że wśród terrorystów był też jeden europejczyk (wysoki blondyn) i jeden czarnoskóry. Obaj zginęli razem z resztą... Co oni u diabła robili w Irys? Wśród terrorystów z Korei Północnej? Nie rozumiem...

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Iris to nie była tylko Koreańska Organizacja, która w swoim składzie miała tylko Koreańczyków. Moim zdaniem to była międzynarodowa organizacja a w serialu ich misja akurat odbywała się w Korei.

ocenił(a) serial na 9
aneant89

No chyba że tak. To by znaczyło że Irys to organizacja globalny a w ich działaniach chodzi o coś więcej niż przeszkodzenie w zjednoczeniu Korei... A jak dotąd nie było nic o tym by w organizacji byli osoby z całego świata.
Oglądam teraz 2 sezon, może się coś wyjaśni.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Czy w drugim sezonie pojawia się ktoś z pierwszego?

ocenił(a) serial na 9
aneant89

Nie.
Nowy sezon opowiada o zupełnie innych, nowych postaciach, ale fabuła jest powiązana...
Pojawia się tylko Baek-san, wiesz, ten szef agencji z siwymi włosami co pracował dla Irys.
Najlepsze jest to, że okazało się, ze koleś tak naprawdę jest podwójnym agentem - w pierwszym odcinku jest scena jak Irys odbija go z więzienia, wybija wszystkich, po czym Baek-san w helikopterze zabija pilotów i swoich wybawców i uceika a potem współpracuje znów z NSS, zdradza info o Irys.

Przekombinowali, ale zaczęło się ciekawie.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Bo w jedynce, to prawie wszyscy zginęli, wszyscy którzy mieli wpływ na historię. Hyeon-jun, Sa-woo i Vick. Szkoda, ale z drugiej strony pocieszam się, że nie pokazali nam, że Vick zginał na pewno. Mógł jakoś przeżyć w co bardzo wierzę i jednocześnie bardzo wątpię, bo ta postać miała potencjał i jako jedyny miał charakter. Nie jak pozostali, którzy ciągle płakali do poduszki, co było trochę irytujące ;/

Z chęcią obejrzę sobie Iris 2, ale teraz zaczęłam Athenę, i widzę, że to tez powiązane z Iris a jak w pierwszym odcinku zobaczyłam Vicka w retrospekcji to byłam bardzo szczęśliwa ;) Poza tym gra tutaj Ji-ah Lee, co również mnie uszczęśliwia, lubię ta aktorkę, choć smuci mnie fakt, że na końcu zginie ;/ Zawsze tych najfajniejszych musza pozabijać!!

ocenił(a) serial na 9
aneant89

Sądzę, że jest szansa, że Vick wróci w drugim sezonie, bo nie wydaje Mi się, żeby naprawdę zginął...
Co do południowokoreańskich aktorów - masz rację, robią wrażenie, są znakomicie... Nie myślałem że w tym kraju powstają takie dobre filmy i seriale. Moim zdaniem sukces leży w tym, że poszli w kierunku europejskich produkcji, a nie amerykańskich. Coraz lepiej... ;)

A gdzie oglądasz Athenę? Podaj jakieś linki, bo też chciałbym sobie to jeszcze obejrzeć.
Będę niezmiernie wdzięczny.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Ja mam z chooomika . Nie lubię oglądać online, bo mój komputer stacjonarny jest za stary na takie wygłupy ;) Z chooomika mam po polsku i w formacie rmvb, więc dla mnie ok. Wszystkie dramy z choomika ściągam, bo mogę sobie do nich wrócić nie marnując mojego ograniczonego transferu ;)

Ja sama jestem zaskoczona, że dramy koreańskie są takie interesujące, nie emanują seksem tylko delikatnie ukierunkowują oglądającego na to, co mogło zajść między bohaterami i to mi się podoba. Poza tym inna ekspresja, inny język, inne wszystko ;) Ja oglądałam wcześniej filmy japońskie/chińskie, ale koreańskie dramy najbardziej przypadły mi do gustu, poza tym język bardziej wpada w ucho.

Mam nadzieje, że Vick się pojawi, bo jest genialnym mordercą bez uczuć. Poza tym jak zaczął spotykać się Mi Jang to miałam nadzieję, że jednak potrafi wykrzesać z siebie jakieś uczucia, ale jak skręcił jej kark to rozwiał moje nadzieje. I chyba takim go bardziej lubię, gdyby zaczął płakać jak pozostali to bym już tego nie wytrzymała. Wiem, że mężczyźni w dramach nie maja oporów przed płakaniem i robią to dość często, ale czasami trochę za często.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Powiesz mi czy w IRIS 2 pojawia Kim Seon Hwa? Obiecała pomścić rodzinę, więc liczę iż się pokarze. Strasznie ją lubię.

ocenił(a) serial na 9
aneant89

Jak na razie nie, ale oglądałem dopiero 5 odcinków nowego sezonu a jest ich więcej niż w 1 także możliwe że się pojawi. Wydaje Mi się że była w zwiastunie. ;)

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

O tak!! Chciałabym, żeby rozwinęli jej wątek, bo w Athenie ostro dali jej w kość. Ty nie oglądałeś Atheny, więc nie będę Ci zdradzać takich informacji. A oglądasz z polskimi napisami czy angielskimi? Iris 2 oczywiście i gdzie. ;)

ocenił(a) serial na 9
aneant89

Już zacząłem oglądać dawno. ;))
Athenę oglądam z polskim napisami, a tak to Irys oglądałem z lektorem polskim, a Irys II oglądam z napisami angielskimi. Było na you tube, ale jakiś zły ludź skasował niestety... Teraz muszę szukać od nowa. Wysłać ci mogę na priv, jak coś znajdę.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Aha i chciałam dodać, że Athena jest bezpośrednio powiązana z Iris 1 historia dzieje się trzy lata po wydarzeniach w Iris. I podejrzewam, że Iris 2 to z kolei kontynuacja niektórych wątków z Atheny. I nie wiem dlaczego Athena ma taką niską średnią, serial jest naprawdę ciekawy, pomijając dwójkę głównych bohaterów, którzy są nudni jak flaki z olejem.

ocenił(a) serial na 9
aneant89

Myślę, że to efekt tego, że "Athena" jest jednak dużo słabsza od "Irys" i mało ludzi głosuje, bo mało ludzi to zna.
A film pełnometrażowy "Irys" to już w ogóle jest żenada. Nie wiem czy oglądałaś... Aż się wierzyć nie chce że na podstawie czegoś tak słabego powstała tak znakomita drama...

A skoro tak lubisz koreańskie dramy to spróbuj "Seeking love"
Typowy serial dla młodzieży, ale nawet niezły.
Na you tube masz wszystkie odcinki.

ocenił(a) serial na 9
MrJigssaw

Właśnie słyszałam, że film IRIS jest parodią ;) Jak już wspominałam na privie teraz oglądam Heartless City i jestem bardzo zadowolona. Tam przynajmniej główni bohaterowie nie przyprawiają mnie o ból głowy, o zawrót oj tak ;D ;)

A na mnie Athena zrobiła dobre wrażenie, dlatego jestem zaskoczona tak niską średnią. Fajna historia, zgrabnie opowiedziana, fajni aktorzy (pomijając główną parę) i muzyka tez ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones