Jūni Kokuki (2002-2003) serial TV

plakat - Jūni Kokuki (2002)

opisy serialu

(3)
  • Yoko Nakajima, nieszczęśliwa uczennica liceum, pewnego dnia spotyka mężczyznę, który ślubuje jej lojalność. Po bitwie z demonem zabiera ją do innego świata wraz z dwojgiem osób z jej klasy. Wygląd bohaterki się zmienia i może zrozumieć język panujący w tym obcym kraju. Natomiast jej znajomi nie mają tej zdolności. Teraz dziewczyna i przyjaciele stali się "Kaikyaku" (ludźmi pochodzącymi z Ziemi) i jako obcy muszą uciekać. Wędrują więc przez obszar 12 krajów, żeby dowiedzieć się dlaczego zostali tu sprowadzeni.

  • Serial oparty jest na fabule książek autorstwa pani Ono Fuyumi, wydawnictwa Kodansha. Opowieść przedstawia historię z pozoru zwyczajnej, japońskiej nastolatki, Yoko Nakajima. Jest prymuską w szkole, wzorową córką, słuchającą się rodziców w domu. Ale to tylko fasada. Yoko stara się przede wszystkim spełniać oczekiwania innych i łatwo poddaje się presji otoczenia. Pewnego dnia, pojawia się przed nią mężczyzna o imieniu Keiki. Zaczynają się wokół dziać dziwne rzeczy, a on, nie wiedzieć czemu, nazywa Yoko swoją Panią. Tego dnia Yoko wkracza na nową drogę, przed nią wielkie przeznaczenie.

    Yoko podąża za Keiki, aż dociera do zupełnie innego świata, gdzie leży tytułowe 12 królestw. Niestety, tuż po przeniesieniu się do tego obcego świata, Yoko traci swego przewodnika z oczu. Kompletnie zagubiona i samotna nie wie dokąd iść. Ludzie, których napotyka po drodze, nie są bynajmniej przyjaźnie do niej nastawieni. W trakcie swej podróży przez ten obcy świat Yoko odbiera ciężką lekcję życia, dorasta, kształtuje charakter, nabiera siły. Co jest jej przeznaczone?

  • Youko Nakajima jest wzorowym dzieckiem - dobrze się uczy, rodzice nie mają z nią kłopotów. Możnaby rzec - ideał, schematyczna osobowść która równie szybko znika w tłumie jak się pojawia. Pewnego dnia Youko zostaje zaczepiona przed szkoła przez tajemniczego jegomościa imieniem Keiki, który składa jej śluby wierności i prosi by udała się z nim do jej świata, gdyż w tym nie jest bezpieczna...

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
  • ciekawostki
  • powiązane
  • wiadomości
  • pressbook
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię