PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=850419}

Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty

Jeffrey Epstein: Filthy Rich
6,8 7 055
ocen
6,8 10 1 7055
6,7 3
oceny krytyków
Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty
powrót do forum serialu Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty

Że one doskonale wiedziały o co chodzi jadąc tam? Wielki bogacz - miliarder zaprasza młode dziewczyny do swojej posiadłości na masaż - to już dziwnie brzmi samo w sobie, nie tylko dla dorosłej osoby ale i dla nastolatki, to nie były 5latki tylko dziewczyny które słyszały chyba co to sx itp? Dodatkowo jechały zarobić, myslaly że Epstein rozdaje pieniądze za "nic"? Kurczę, też byłam nastolatką i zawsze włączała mi się czerwona lampka ostrzegawcza jak słyszałam dziwnie brzmiące propozycje, zawsze byłam na "nie" dla samej zasady, nie wiem czego to kwestia, jakiegoś rozsądku? Te dziewczyny myslaly że starszy mężczyzna je zaprasza do siebie w jakim celu? I jeszcze chciały zarobić to już w ogóle chyba były nastawione, że jadą do zboczeńca dać mu coś od siebie. Z boku to wygląda jak wielka fascynacja tym człowiekiem, jakby im schlebiało, że je zaprosił. A teraz im wstyd i myślą zapewne o odszkodowaniu. Nie wiem, może się mylę, ale też nie uważam że osoby 16-17 lat nie myślą... jakiś rozum mają i przede wszystkim jakieś granice...

FendiAurelie

Mam takie same przemyślenia. Kilka dziewczyn w dokumencie przedstawilo ze współpracowały z nim kilka miesięcy A nawet lat, wiec robiły to świadomie. Wspolczuje im ale niektore z nich niestety same się skrzywdzily, i ich obecność w tym dokumencie poświadcza o tym że są tam tylko że względu na milionowe odszkodowania

ocenił(a) serial na 5
kon_Kon_filmweb

Było dużo takich które teraz robią z siebie cnotki, ale te 14 stki które bzykał to już przesada i za to powinien był wcześniej beknąć bez względu czy robiły to dobrowolnie czy nie.
A to tylko to co wiemy a gość miał tyle kasy że mógł sobie latać po świecie i robić brzydsze rzeczy np. na Ukrainie czy Tajlandii

dezertx

A może te nieletnie, mam na myśli 14latki i mniej pochodzą z przemytu z Ukrainy? Z fundacji która założyła Olena zelenska?

FendiAurelie

skoro 16-17 letnie osoby są same sobie winne, to czemu by nie obniżyć np. wieku kiedy można brać udział w wyborach albo brać kredyt? skoro uważasz, że mają taką świadomość, aby o sobie decydować, to chyba mogą też głosować i brać kredyty?

ocenił(a) serial na 8
FendiAurelie

Dobrze, że byłaś świadoma takich spraw w tym wieku ale ludzie wywodzą się z różnych środowisk z różnym dostępem do edukacji i z różnymi warunkami do życia. Coś co dla Ciebie będzie oczywiste może takie nie być dla 40 letniej kobiety, która nie ukończyła podstawówki i nie miała żadnych wzorców w życiu. Dodatkowo nie wiem czy doświadczyłaś ekstremalnej biedy bo ja nie, ale potrafię sobie wyobrazić, że tkwiąc w niej po uszy można mieć inną hierarchię wartości co nie wyklucza sytuacji, że ofiara po czasie może mieć poczucie wykorzystania.

ocenił(a) serial na 7
FendiAurelie

Ta masażystka też wiedziała w co się pakuje? Może jak zamawiał masaż to mrugał porozumiewawczo? Gościu nie dość, że sam wykorzystywał to jeszcze robił jako stręczyciel załatwiając "towarzystwo" bogatym i wpływowym ludziom. Pewnie dlatego "popełnił samobójstwo".

FendiAurelie

Obrzydliwie egoistyczny post.
Nie wiem jak bardzo bezdusznym człowiekiem trzeba być żeby napisać taki post po obejrzeniu tego dokumentu.
Większość z tych dziewczyn miała patologiczne rodziny, brały narkotyki, były bezdomne lub molestowane wcześniej.
Nie znały innego życia.

Gratuluję, że ty byłas taką zaradną i asertywną jednostką mając 16 lat, ale niektórzy nie rodzą się w takich warunkach.

ocenił(a) serial na 6
Wagnerr

Skąd wiesz że większość? Było ich co najmniej kilkadziesiąt, a w serialu takich jak opisujesz jest zaledwie kilka.

Wagnerr

Wagnerr w mojej opinii wykazujesz myślenie stereotypowe. To że żyjesz w niesprzyjających warunkach rodzinnych (bieda, nałogi rodziców, molestowanie przez krewnego etc) nie sprowadza ciebie do bycia skazanym na los ofiary stręczycielstwa. Nie znasz autorki posta, jej sytuacji rodzinnej w dzieciństwie. Na marginesie nie każda dziewczyna które miała złe dzieciństwo jest bierna, zapewne to kwestia silnej psychiki, samozaparcia. Czasami młode dziewczyny po negatywnych przejściach popadają w silny introwertyzm, szukają pracy ograniczającej kontakt z ludźmi. Czasami mechanizmem obronnym młodych dziewczyn jest agresja, figurują w kartotece karnej. Zgadzam się z autorką założonego tematu. Nie wszystkie przedstawione dziewczyny wyglądają na totalnie bezwolne ofiary, tak wiem chodzi tu o wiek przyzwolenia przez co nadal będą ofiarami. Wątpliwości wytworzyła we mnie dziewczyna z różowymi włosami, oraz dziewczyna werbująca inne dziewczyny do prostytucji.

ocenił(a) serial na 7
FendiAurelie

Jak można obwiniać ofiary? To były młode dziewczyny, które nie miały pewnych doświadczeń lub wiedzy i wywodziły się w dużej mierze że środowisk zagrożonych niedostosowaniem społecznym lub miały za sobą przykre doświadczenia jak np. gwa*t. A nawet jeśli nie, to były totalnie zależne od tego człowieka, który wykorzystywał swoją władzę, wywierał na nie wpływ i wykorzystywał chore zależności. Jak można coś tak obrzydliwego napisać?

FendiAurelie

Winne lub nie, jednak jak dziewczyna wiedziała co się tam dzieje, to dlaczego "wprowadziła" swoją 17 letnią siostrę, którą się zajmowała po tym jak uciekły od matki? (Odc. 3 Wyspa) Skoro sama była molestowana przez Epsteina.

FendiAurelie

zgadzam sie z OP, jedyne co je broni to mlody wiek

laski nastawione na kase, mnostwo z nich bylo tam wielokrotnie, wiec nie bylo "niespodzianki" w jakim celu, takie troche nieletnie "dziewczyny z Dubaju"

pomimo zarzutow i nielegalnosci tego procederu, to korzystaly swego czasu na maxa z profitow takiego zycia, nawet teraz jako dorosle kobiety zyja majac odszkodowanie jego kosztem

inne niespojnosci - jedna "pokrzywdzona" wysyla do niego swoja siostre,

kolejna "pokrzywdzona" deklaruje ze zostanie ich surogatka, ale stawia warunek sfinansowania edukacji i pozniej zwyczajnie robi go w jajo

same niejednokrotnie przyznają, ze "umial sluchac", "byl troskliwy" itp - ciezko uwierzyc, ze tak opisuja tego samego czlowieka ktorego obwiniaja o wszystko co najgorsze, odnosi sie wrazenie ze swiadomie braly udzial w tej "transakcji", ktora przyniosla im znacznie wieksze profity niz zwyklej prostytutce (nie mozna ich tak nazwac tylko ze wzgledu na wiek, bo dalsze ich postepowanie niczym sie nie rozni - np. wiele z nich mowi ze "skusila sie na oferte sfinansowania ich edukacji", o ktorej jednak zdaje sie zupelnie zapomnialy gdy posmakowaly zycia w luksusie)

FendiAurelie

No właśnie. Większość tych ofiar wypowiada się "kiedy po raz pierwszy tam byłam..." I kontynuacja przez lata. Targanie dziadom za hajs.

Jest tyle ofiar pedofilii na świecie, zmuszania do prostytucji a tu serial o dziewczynach które po latach otrzezwialy kiedy już z tego nie zarobią.
Czekam na serię o Onlyfans...

FendiAurelie

Oczywiście, że masz rację. Wiedziały po co tam idą, chodziły tam regularnie.
Co więcej, pokrzywdzone, a dostały wyroki za stręczycielstwo i sutenerstwo?
One wiedząc co tam się dzieje, szukały koleżanek do tego. Jedna mówiła, że 24 dziewczyny znalazła.

A teraz co rusz się jakaś znajduje, która rzekoma w latach 80-tych też była przez niego molestowana.

Zwyczajnie robiły to za hajs, śmiadomie, a teraz chcą jeszcze hajsy z trupa ściągać.

FendiAurelie

Ja bym podzielił ofiary na kilka kategorii.

1. Modelka 22 lat która przyleciała do stanów. Tutaj jeśli ktoś zaprasza cię do kina a potem na prywatną wyspę powinna być się domyślać o co chodzi. Nie zgodziła się na seks, i jest tu słowo przeciw słowu co bardzo trudno udowodnić. Za nią przemawia fakt że była sama na wyspę i nie miała możliwości ucieczki.

2. Kobiety które miały mniej niż 18 lat. Tutaj uważam że jest. to absolutnie jego wina. Jeśli ktoś ma mniej niż 18 lat to jest to odpowiedzialność dorosłego i nieważne czy zarabiały na tym czy nie, czy robiły to świadomie czy nie, czy miały z tego korzyści w postaci szkół czy nie. Były niepełnoletnie i on absolutnie wiedział że to co robi jest nielegalne.

3. Masażystki. Wyobrażam sobie że w tym zawodzie dużo masażystek przyjeżdża do klienta zwłaszcza jeśli jest się bogatym i nie raz pewnie spotkały się z różnymi propozycjami, ale tak jak w pierwszym punkcie jest słowo przeciw słowu.

4. Kobiety które zapraszały inne i dostawały za nie pieniądze. Tu jest najbardziej kontrowersyjna grupa i mógłbym w pewnym momencie zrozumieć że działały pod wpływem, można się tu doszukać pewnej przemocy ale po części też są one odpowiedzialne za niestety kolejne kobiety.

Koniec końców, największa porażką jest tu wymiar sprawiedliwości i kompletnie olanie zgłoszenia na policję przez te kobiety :(

Gdyby ktoś nie był tak bogaty jak on, pewnie posiedziałby bardzo długo za takie przewinienia.

FendiAurelie

Laska, która sama zrekrutowała 24 nieletnie dziewczyny powiedziała, że nie powinna się czuć winna, bo miała sama tylko 16 lat. Nie umiałem uwierzyć w co słyszę.

spychu1920

Panie, amerykańska mentalność. jo nie chcioł jo nie wiedzioł, wszyscy winni tylko nie ja. To są tacy egotycy, że nigdy do niczego się nie przyznają.

FendiAurelie

Obrzydliwe są wszystkie te osoby które sobie tutaj uprawiaja victim blaming. Jesteście jak Ci wszyscy beznadziejni ludzie wspomnieni w dokumencie którzy racjonalizowali tak złe zachowania. Nic oprócz pogardy tutaj nie mam. Osoba ma naście lat jest głupia i naiwna, udowadniają to badania popiera to prawo, mówi się o tym już tak długi czas, a jednen Janusz z Grażyna w zapierdzianych gaciach będzie się madrzyl, że on/ ona to od razu by wiedziała że coś jest nie tak, że inaczej by postąpił. Cóż życzę żeby życie Wam zweryfikowało Wasze postawy.

FendiAurelie

Wiesz co, łatwo się wypowiadać z pozycji kanapy. Jeśli oglądałaś wystarczająco uważnie, to wszystkie te dziewczyny miały trudne dziecinstwo. To nie były dziewczyny z normalnych domów, otoczone miłością i opieką, tylko to były dzieci z trudną przeszłością stworzona przez o ironio ludzi, którzy to właśnie powinni im zapewnić. Tak więc dzieci, bo to były jeszcze dzieci, wobec prawa i wobec psychiki ( zwłaszcza tej od dzieciństwa zniszczonej ) radziły sobie jak potrafiły, walczyły zębami i pazurami o to, co ty dostawałaś od rodziców na tacy. Pedofile w bardzo prosty sposób to wykorzystują i to co jest dla wykorzystywanych cenne, jest wykorzystywane przeciwko nim jako wabik. Nie oceniaj tak szybko, bo możesz zrobić tym komuś wielką krzywdę. Przykre, że to właśnie kobieta pisze. Okropny komentarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones