PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832900}

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind

JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze
8,2 999
ocen
8,2 10 1 999
JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze
powrót do forum serialu JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze

Dzisiaj towarzyszy mi delikatny stresik. I pewnie jest to w głównej mierze spowodowane tym, że ten materiał - który jest tak naprawdę czymś na kształt bezspoilerowego recenzjo-omówienio-przewodnika - dotyczy dzieła, który przyniosło mi prawdopodobnie więcej frajdy niż cokolwiek innego. Anime i manga to dosyć kontrowersyjne media. Dużo osób trzyma się od japońskiej animacji tak daleko jak tylko może. JoJo’s Bizarre Adventure, wydaje mi się być w tej materii dość specyficznym dziełem, bo osobiście znam kilka osób, które regularnie oglądają anime, a do JoJo nie mogą się przekonać i vice versa. Bo JoJo to prawdopodobnie jedna z najdziwniejszych rzeczy jaka kiedykolwiek powstała, a równocześnie jedna z najbardziej zajmujących. Ilość absurdalnych rozwiązań, dziwnych postaci, a także ich mocy jest tak duża, że mnie samego przyprawia o ból głowy (w tym dobrym znaczeniu oczywiście). Bo w jakim innym dziele znajdziecie: morderstwo przy pomocy banana, przebieranie ludzi w martwe szczury, tortury przy pomocy tańca, pociski do pistoletu jedzące salami czy potężnego, stuletniego wampira, który rzuca w ludzi walcem drogowym? Kilka dni temu na Netflixie pojawiła się adaptacja szóstej części tej historii, czyli „Stone Ocean” (pierwsze 12 odcinków). Jeżeli ktoś w związku z tym zaczął interesować się dziełem Pana Hirohiko Arakiego, ale nie wie z czym się to je, bądź po prostu chce posłuchać co mam do powiedzienia o ośmiu ukończonych częściach tej historii, to zapraszam serdecznie! Miłego dnia wszystkim!
https://www.youtube.com/watch?v=ftyohRAOo-g

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones