serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Kapitan Jastrząb

Captain Tsubasa
1983 - 1986
24m
7,9 15 682
oceny
7,9 10 1 15682
Tsubasa Ohzora, kapitan Nankatsu, walczy o mistrzostwo kraju, które umożliwi mu wyjazd do Brazylii i zostanie profesjonalnym piłkarzem. Zobacz pełny opis
Kapitan Jastrząb zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Tsubasa Ohzora jest pogodnym i niezwykle optymistycznym chłopakiem, którego największą pasją jest piłka nożna, a największym marzeniem jest wyjazd do Brazylii i zostanie najwyższej klasy zawodowym piłkarzem. Tsubasa jest jedynakiem mieszkającym z mamą, gdyż jego ojciec -kapitan statku handlowego- większość roku spędza na żegludze pomiędzyTsubasa Ohzora jest pogodnym i niezwykle optymistycznym chłopakiem, którego największą pasją jest piłka nożna, a największym marzeniem jest wyjazd do Brazylii i zostanie najwyższej klasy zawodowym piłkarzem. Tsubasa jest jedynakiem mieszkającym z mamą, gdyż jego ojciec -kapitan statku handlowego- większość roku spędza na żegludze pomiędzy kontynentami. Kiedy główny bohater sprowadza się do miasta Nankatsu staje przed dylematem: wybrać renomowaną prywatną szkołę Shutetsu, która posiada dobrą drużynę piłkarską i odpowiednie zaplecze do treningów? Czy może zacząć naukę w państwowej szkole Nankatsu, w której te warunki są znacznie skromniejsze? I nie ma wysokich opłat za naukę. Wybór zostanie dokonany dzięki zapoznanym przypadkiem dzieciakom, uczniom słabszej Nankatsu i rodzącej się od pierwszych chwil przyjaźni. Już niedługo ta mało znana szkoła będzie słynna w całej Japonii. Serial najmocniej skupia się na piłkarskich treningach i zawodach organizowanych pomiędzy szkołami, dystryktami, podczas których Tsubasa i jego drużyna poznają wielu ciekawych i zdolnych młodych piłkarzy, a także trenerów, nauczycieli, kibiców. Jednakże nie jest to jedyny temat fabuły. Serial kładzie także mocny akcent na sytuację życiową, prywatne perypetie przedstawianych bohaterów. Mamy tu, między innymi, samotnego chłopca, który po rozwodzie rodziców jeździ po całej Japonii z ojcem -wędrownym malarzem. Nigdzie nie może pozostać na dłużej niż kilka miesięcy, nie nawiązuje silnych więzi koleżeńskich. Spotkamy także buntownika, który poprzez brutalną i cyniczną grę podkreśla swoją niewyczerpaną siłę i zaradność, do czego zmusiła go w życiu ciężka sytuacja i nagła śmierć ojca. A także zdolnego zawodnika, u którego wykryto poważną wadę serca - co uniemożliwia mu realizację marzeń. Również kilka żeńskich postaci nie pozostaje tu bez znaczenia. Ich ogromna wiara w sukces, doping, towarzyszenie swojej drużynie i często skrywane gorące uczucia wobec ulubionego piłkarza.

na podstawie
studio
Group TAC (I) / Studio Jack / Toei Doga / więcej
tytuł oryg.
Captain Tsubasa
inne tytuły
CT (tytuł skrócony) Miedzynarodowe
Captain Hawk Miedzynarodowe
Flash Kicker Wielka Brytania
więcej
W odcinku 102, przed meczem finałowym Niemcy-Japonia, widać napis informacyjny na szatni drużyny niemieckiej: Bondesrepublik Deutschland. Prawidłowa pisownia to: Bundesrepublik Deutschland. Dodatkowo miasto Köln (Kolonia) zapisano małą literą.
Od odcinka 98 do 104 śledzimy przygody i sportowe zmagania bohaterów serialu na Mistrzostwach Europy. Biorą w nich udział wszystkie reprezentacje piłkarskie, oczywiście tylko państw europejskich, takich jak Anglia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy oraz... Japonia.
W odcinku 55 Roberto znajduję się na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Naricie, gdzie na tablicy odlotów widnieje angielski napis: South Wing Departufe. Prawidłowa pisownia to: South Wing Departures.
O nie! O tak! Publiczność zamarła! Będzie remis?! (Mijają przynajmniej 3 minuty, podczas których: Misaki zastanawia się, czy Tsubasie uda się zdobyć bramkę, w końcu odebranie piłki Kojiro kosztowało ich wiele wysiłku, Tsubasa unosi nogę, przymierza się do strzału, wspomina nauki Roberto, deklaruje, iż piłka jest jego najlepszym przyjacielem,... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ogladało sie na Nasza

ocenił(a) serial na 9

To był hicior a teraz to syf z tymi serialami animowanymi

Mistrzostwa Świata juniorów U-16:

Bramkarze: Wakabayashi-22, Wakashimazu-1,Morisaki-21.
Obroncy: Soda-7, Hiroshi Jito-5, Matsuyama-12,Ishizaki-14,Takasugi-6.
Pomocnicy: Masao Tachibana-2, Kazuo Tachibana-3, Misaki-11,Tsubasa-10
Misugi-24,Takeshi-15,Izawa-8, Taki-17.
Napastnicy:Nitta-18, Kojiro-9,...

więcej

Hyuga zawsze lepiej wyglądał, był dojrzalszy miał charakter i charyzmę. Jego gra również bardziej mi się podobała. Dla mnie bezsprzecznie postać kultowa, którą wciąż uwielbiam.

Tsubasa od pierwszego do ostatniego odcinka jawił mi się jako pozbawiony osobowości maminsynek. Ot taki typowy dziecięcy bohater, którego...

więcej

Te pół godzinne najazdy na napięte twarze...

Kto wie, w jakich dokładnie latach Tsubasa był emitowany w Polsce?
I na ilu kanałach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones