PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99324}

Kapitan Jastrząb

Captain Tsubasa
7,9 15 674
oceny
7,9 10 1 15674
Kapitan Jastrząb
powrót do forum serialu Kapitan Jastrząb

Hyuga zawsze lepiej wyglądał, był dojrzalszy miał charakter i charyzmę. Jego gra również bardziej mi się podobała. Dla mnie bezsprzecznie postać kultowa, którą wciąż uwielbiam.

Tsubasa od pierwszego do ostatniego odcinka jawił mi się jako pozbawiony osobowości maminsynek. Ot taki typowy dziecięcy bohater, którego dobroć wylewa się z ekranu.

Miałem wrażenie, że Kojiro Hyuga był narysowany dla nieco poważniejszej i dojrzalszej widowni, a Tsubasa dla tych dzieciaków którzy dopiero co odstawili pampersy i nocniki.

ocenił(a) serial na 10
SZWARC_CHARAKTER

oj tak,według mnie Kojiro miał o wiele lepszą historie,to samo Misugi i gdyby nie jego choroba z sercem byłby jeszcze lepszy od Tsubasy.

arminvanbuuren123

Misugi byl najbardziej utalentowany niestety mial klopoty ze zdrowiem Kojiro to ulubiona postac ...liczy sie zwycięzca...

ocenił(a) serial na 9
Otrado83

wiekszym talentem od misugi byl trubasa,minimalnie,pozatym od obu byl lepszy karl heinz schneider a i tak dzieki tsubasie wygrali z nim mecze

arminvanbuuren123

nie wiadomo czy misugi bylby lepszy bo im lepszy przeciwnik tym lepiej grał tsubasa,,a do kojiro-był dobry w piłke,ale tsubasa grał lepiej,tylko po prostu nie był taki agresywny i chamski

SZWARC_CHARAKTER

To taki trochę fenomen że Tsubasa w anime nazwanym swoim imieniem, gdzie jest głównym bohaterem, a dla mało kogo jest ulubioną postacią. Moja lista ulubionych postaci:

1. Wakabayashi, 2. Misugi, 3. Matsuyama

Do tego lubiłem Jito, Misaki, Kojiro, Izawę, Takasugi i paru innych. Sam Tsubasa był dla mnie obojętny. Inna sprawa że w drugiej serii (bez Genzo i Misakiego) się trochę wyrobił. Opieprzał drużynę na treningach i prawie pobił się z Ishizakim.

ocenił(a) serial na 9
intervieri

a jakie sa dalsze losy jak oni byli starsi?? bo najpierw bylo co mieli po 12 lat jak tsubasa sen mial jak grali w europie ze schneiderem-tam padl remis,,pozniej grali w shin i zdobyli mistrza swiata,nastepnie 2 razy z reprezentacja europe i raz za trzecim razem w finale z brazylia,to bylo jako movie,1,2,4,a jakie jeszcze byly kontynuacje?

maciek27

Tak w skrócie:
12 - 13 lat (koniec podstawówki) - 1 seria (z Misakim i Genzo), finał Nankatsu - Meiwa, i wyjazd do Europy i pojedynek ze Schneiderem (pokazany i w anime w retrospekcji i w movie 1, troszkę inaczej)
14 lat - 1 rok gimnazjum, Nankatsu wygrywa z Toho, rewanż ze Schneiderem pokazany w movie 2
15 lat - 2 rok w gimnazjum, drugi raz Nankatsu wygrywa z Toho
16 lat - 2 seria w anime, 3 rok w gimnazjum, Nankatsu remisuje z Toho, po mistrzostwach krajowych wyjazd do Europy na MŚ i kolejny pojedynek ze Schneiderem (seria Shin). Pewna nieścisłość bo tutaj poznają Schneidera tak jakby na nowo. W tym czasie rozgrywa się jeszcze movie 4 gdzie Tsubasa chyba pierwszy raz mierzy się z "piłkarskim cyborgiem" Santaną.

Genzo od 13 roku życia gra w Hamburgu, Tsubasa od 16 roku trafia do Brazylii, następnie przenosi się do Barcelony. Misaki w okresie szkoły średniej wraca z Francji do Nankatsu i pojedynkuje się z Kojiro. Wszystkie starcia przegrywa. (jakoś pod koniec szkoły średniej rozgrywa się akcja movie 5 czyli pojedynek japonii z holandią gdzie Misaki przeżywa te porażki) Hyuga po szkole średniej ostatecznie trafia do Juventusu. Misaki ostaje w Japonii, razem z Ishizaki.

Warto obejrzeć serię Captain Tsubasa: Road to 2002. Sam muszę ją sobie odświeżyć.

ocenił(a) serial na 9
intervieri

czyli z pojedynkow w europie konczy sie na wygranej z brazylia i carlosem santana,nie ma juz kontunuacji np pojedynkow z europa,ze schneiderem-szkoda,,movie 5 nie interesuje mnie bo to z holandia,najlepsze bylo tylko ze schneiderem co grali kapitanowie druzyn europy oraz z brazylia-reszty nie chce,,ewentualnie bysmy chcieli wiedziec,czy jeszcze byla kontunuacja kolejnej potyczki tsubasy z hiroshi-to ogromny gosc silny fizycznie,jeden mecz widzielismy,chyba odcinek 83,84 i 85,,pozniej kolejnych nie doszukalismy sie

maciek27

- dokładnie rzecz ujmując to w movie 4 jest pojedynek finałowy Ameryka Południowa - Japonia. W drużynie Ameryki oprócz Santany także Diaz czy Victorino. Oczywiście jest pewna nieścisłość bo na trybunach flagi Brazylii (choć może to być logiczne bo większość graczy to mogli być Brazylijczycy). W półfinale Ameryka Południowa (bez Santany) ogrywa Eruropę ze Schneiderem i Pierrem.

- w serii bodaj Road to 2002 jest pokazana konfrontacja Wakabayashi ze Schneiderem. Na początku jak przyjechał do Niemiec wpuszczał wszystkei jego strzały, ale się poprawiał. Jak spotkali sie w dorosłej piłce to jego drużyna przegrała (Schneider strzelił dycydującego gola bo Wakabayashi wyszedł do akcji ofensywnej). Ale koniec końców w ostatnim pokazanym meczu, jakoś rok później, Genzo zachował czyste konto z Cesarzem Europy.

- niestety potyczki większości zawodników z (kontuzjowanym de facto) Tsubasą pokazane w serii 2 to peak możliwości tych zawodników. Poteżny Jito, Soda (który znakomicie krył Tsubasę), Wakashimazu czy Nitta, w konfrontacjach na arenie międzynarodowej wyglądali mocno przeciętnie. Radę dawali Tsubasa, Wakabayashi, Kojiro ale tylko ze względu na swój strzał. Przebłyski miał Matsuyama ale też bez rewelacji. Reszta stanowiła tło.

intervieri

jak oni byli starsi to był pojedynek tsubasy z hiroszi-co nankatsu przegrywało do 1 połowy 0-3,,a gdzie ogladną c dalsze losy jak byl kolejny pojedynek tsubasy z nim??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones