PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99324}

Kapitan Jastrząb

Captain Tsubasa
7,9 15 695
ocen
7,9 10 1 15695
Kapitan Jastrząb
powrót do forum serialu Kapitan Jastrząb

Przerabiam właśnie całą mange, żeby sobie wszystko dokładnie przypomnieć i zobaczyć gdzie gra Tsubasa jako dorosły. Super strzały, skoki na poprzeczke bramki i salta mi nie przeszkadzają, ale kompletny brak fauli to już lekka przesada. Ciosy z bara, nieczyste wslizgi, wszystko uchodzi na sucho.

ocenił(a) serial na 8
CottonCrush

japońska wizja futball'u ;)

ocenił(a) serial na 10
tenka

pamiętna jak dawniej ogladałem to anime jest super zaraz po Dragon Ball(ach) moje ulubione
a skąd mozna ściągnąc Kapitana jastrzaba z lektorem ?

konrii_2

Pewnie na gryzoniu się znajdzie. Ostatnio znalazłam nawet takie starocie anime, że Kapitan Tsubasa na pewno będzie.

ocenił(a) serial na 10
milkaway

Dorosły wyjeżdża najpierw do Brazylii a potem leci do Hiszpanii i gra w bajkowym odpowiedniku Barcy.

ocenił(a) serial na 10
Maradona85111

Skąd ta pewność, że w bajkowym odpowiedniku akurat Barcy?
Może Realu;)

WhiteDemon

Teams:
Nankatsu elementary school
Nankatsu senbatsu team
São Paulo FC (FC Branco)
FC Barcelona (FC Catalunya)

no chyba, że FC Catalunya to Real Madryt, wtedy spoko. widać nie oglądałeśjego dalszych losów po wyjeździe z Japonii.

ocenił(a) serial na 10
sigane

Wiesz, miało się 4 lata to i nie pamięta się zbyt wiele;)

ocenił(a) serial na 10
sigane

Po prostu chcę wiedzieć, czy to tylko Wasze widzimisię z tym "bajkowy odpowiednik Barcelony" czy faktycznie tak było w fabule...
Teraz Barca jest bardzo topowym zespołem, jak chcesz być "cool" to musisz jej kibicować i niektórzy w związku z tym klubem lubią dorabiać sobie ideologię wszędzi gdzie się da...

WhiteDemon

W mandze faktycznie gra w odpowiedniku FC Barcelony, bo autor nie mógł użyć rzeczywistych nazw klubów i piłkarzy ze względu na prawa autorskie. Anime zostało stworzone na podstawie pierwszej serii, kontynuacji na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 16, Captain Tsubasa J czyli odświeżenie pierwszej części i początek kwalifikacji do Mistrzostw Świata do lat 19. Dodatkowo jest jeszcze seria Road to 2002, w której możesz zobaczyć początki Tsubasy w Barcelonie, Kojiro w Juventusie itd. Ogólnie jak cię interesuje ten wątek i jesteś ciekaw co się dalej z Tsubasą i resztą powinieneś poczytać trochę mangi. Zacznij w kolejności World Youth, Road to 2002, Golden 23, Kaigai Gekito Hen in Calcio i na razie ostatnia Kaigai Gekito Hen En La Liga. Obecnie czekam z niecierpliwością na mangę o potyczkach reprezentacji Japonii na olimpiadzie. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
tsub_asa

Możliwe, jednak w takim wypadku dobór barw trykotu nadwyraz nietrafion;)

tsub_asa

Nie nie nie tak.Najpierw jest Kapitan Jastrząb czyli seria pierwsza którą wszyscy znamy.Potem jest Shin czyli MŚ do lat 16,potem Capitan Tsubasa J i Dopiero Road to 2002

ocenił(a) serial na 10
WhiteDemon

Nie kibicuję akurat żadnej hiszpańskiej drużynie. A widzimisię to tak naprawdę tylko odpowiednik tejże drużyny. Tyle.

ocenił(a) serial na 10
Maradona85111

Ps. a gdzie można takie komiksy nabyć?

Maradona85111

tutaj możesz online poczytać http://www.mangareader.net/295/captain-tsubasa-world-youth.html
Jeśli chcesz zacząc według kolejności omijając pierwszą mangę, czyli to co leciało kiedyś w tv to zacznij właśnie od tej mangi co ci przesłałem. Później manga road to 2002.

@sokol136
To Barcelona.

użytkownik usunięty
Maradona85111

a może to Real San Sebastian albo inna Katalońska drużyna?

ocenił(a) serial na 10

Nie. To na pewno Barcelona, ponieważ największą ich gwiazdą był tam piłkarz o bardzo podobnym imieniu do Rivaldo. W jednym z ostatnich odcinków anime Tsubasa wchodzi do pierwszego składu FC Katalonia właśnie zmieniając 'Rivaldo'. Biorąc pod uwagę fakt kiedy ta historia powstawała oraz to, że rzeczywiście w tamtych czasach największą gwiazdą Barcelony był Rivaldo - możemy śmiało stwierdzić że była to Barcelona :) Tak jak od razu wiemy, że Kojiro grał w Juventusie :)

Maradona85111

a gdzie mozna obejrzec jak gra w brazylii jako dorosly???

ocenił(a) serial na 10
kozako22

jest na youtube trzeba poszukać część jest z napisami polskimi bądź lektorem a część niestety nie

ocenił(a) serial na 9
CottonCrush

Nieprawda,faulowali też,ile razy Kojiro faulował kogoś

maciek27

Półfinał.
Matsujama jest faulowany przez Kojiro.Po tym mają karnego i Furano wyrównuje.Pierwszy z brzegu przykład.Coś sobie przypomnę to dopiszę.Chyba że wy to zrobicie.

vipdavid

Finał Nankatsu - Toho. Kojiro wbiega w Takasugiego. Odbija się od niego (jedyny chyba piłkarz którego nie mógł przepchnąć bo większy :D) i wolny dla Toho. Tak poza tym to wiekszość zagrań była brutalna ale nie na faul. Przy wślizgach trafiali w piłkę a walka bark w bark jest dopuszczalna.

CottonCrush

To wszystko wynika z ery w jakiej serial ma miejsce. Początek lat 80-tych był o niebo bardziej liberalny pod kątem fauli.

https://www.youtube.com/watch?v=VPTOnClKCJc

Za taki faul nawet kartki nie było, dzisiaj by wyleciał i zawieszenie na dobre naście meczów by dostał

Takie czasy to były

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones