PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190739}

Karny batalion

Shtrafbat
7,9 2 062
oceny
7,9 10 1 2062
Karny batalion
powrót do forum serialu Karny batalion

Największym i chyba jedynym poważanym plusem jest tematyka którą porusza ten serial. niestety z jakości wykonania już nieco gorzej. Kompletnie nie czułem grozy brutalnych walk frontu wschodniego a tym bardziej grozy służby w karnym batalionie. Zamiast pokazać tą grozę to przez 90% czasu opowiadają jak to ciężko jest na froncie. Od razu przypominały mi się słowa Jacka Braciaka. :)

http://www.youtube.com/watch?v=_Cio-8mTBdM

Plus za temat gorzej z wykonaniem.

polukr

Mnie też nie wydaje żeby ten serial był tak autentyczny, jak naprawdę było w owych czasach.
Główny mój zarzut odnosi się do tego że ci ludzie z karnego batalionu ,zachowują sie tak jakby nie obawiali się śmierci.
Mówią bez ogródek co myślą na temat ówczesnej władzy,a przecież wiadomo że za byle słowo można było trafić na sybir lub być rozstrzelanym
Że tam każdy na każdego donosił i każdy taki donos był nagradzany, a oskarżony lądował w sądzie potem był rozstrzelany lub trafiał do łagru.
Nie wydaje mi się żeby władza stalinowców tak popuściła cugle tym ludziom, tylko dlatego że byli z karnego batalionu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones