PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190739}

Karny batalion

Shtrafbat
7,9 2 062
oceny
7,9 10 1 2062
Karny batalion
powrót do forum serialu Karny batalion

Film pokazuje stosunek komunistów do pojedynczej jednostki. Ile dla czerwonych znaczył (znaczy) pojedynczy żołnierz/człowiek można dobitnie przekonać się po obejrzeniu tego serialu. Pokazuje stosunek wielu zwykłych Rosjan do komunizmu. Wielu jak to mówili walczyło nie za Stalina, nie za komunizm i nie za czerwonych psów, ale za "matkę Rosję".

" Wysłali na pewną śmierć ponad 1000 żołnierzy. (...) Rozrzutność Rosjan zasługuje na podziw, albo strach... nawet Niemcy gdyby miały tylu żołnierzy to nie zdecydowałbym się ich tak tracić. " - jeden z dowódców frontu Wschodniego po stronie III Rzeszy.

Jeden z najlepszych i najbardziej realistycznych filmów o II wojnie światowej jaki widziałem. Przynajmniej w mojej ocenie 10/10. Dla mnie osobiście obok "Kolumbowie - rocznik 20" i "Kompanii Braci" najlepszy wojenny serial.

ocenił(a) serial na 8
glov00

Jak dla mnie BD ale napewno nie 10 popieram to co napisałes o baciuchach.
PS. Dwa cytaty na podsumowanie "Śmierć jednostki to tragedia - milion zabitych to tylko statystyka" i "Tam gdzie stanie żołnierz sowiecki, tam już jest Związek Radziecki" Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili (J.Stalin)

ocenił(a) serial na 8
glov00

Stosunek ruskich do ludzi to temat rzeka.
Dowódcy radzieccy na temat swoich strat mieli zwyczaj się pytać w taki sposób: ,,Ile zapałek dzisiaj spłonęło?"
Żukow po obejrzeniu amerykańskich czołgów saperskich, powiedział coś takiego: ,,Nie znam lepszej metody na rozminowywanie, niż przemarsz kompanii karnej przez pole minowe''.

Bodzepor

Alianci to niby sie przejmowali? Wystarczy popatrzec jak walczyli w Afryce. "Taktyka" rodem z czasow napoleonskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones