PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729356}

Katarzyna

Ekaterina
7,7 545
ocen
7,7 10 1 545
Katarzyna
powrót do forum serialu Katarzyna

Świetny!

ocenił(a) serial na 9

Zdecydowanie najlepsza z fabularnych opowieści o początkowym etapie życia Katarzyny. Świetnie zrealizowany serial- gra aktorska, kostiumy, wierność epoce (kiedy trzeba słyszymy język niemiecki, pałac zimowy w Petersburgu to budowla jeszcze sprzed przebudowy i tak dalej) . Pod względem historycznym- najbliższy prawdzie (mówię to z perspektywy osoby, która przeczytała biografie Katarzyny i zna historie Rosji). Jedyne co może przeszkadzać większości (mi akurat się podobało) to fakt, że serial skradła postać nie Katarzyny, a Elżbiety Piotrownej. Fajnie- bo to mało znana postać, a rządziła 20 lat, ale trochę za mało Katarzyny w serialu, który miał się na niej skupić. No i nie ma co się oszukiwać, postać Elżbiety-zdecydowanie najlepiej zagrana w serialu. Wielki szacunek dla odtwórczyni tej roli. Serial wart obejrzenia. No i sam fakt, że jest rosyjski dodaje mu autentyzmu.

felis5

Gdzie można obejrzeć?

ocenił(a) serial na 9
anonimkabezprzyjaciol14

Oglądałem na WP TV, ale widzę że odcinki znikają. A szkoda

anonimkabezprzyjaciol14

Tutaj można w oryginale https://www.youtube.com/watch?v=9S3ULd1dmgQ a w niedzielę wieczorem na Polsat Viasat History.

anonimkabezprzyjaciol14

Bardzo cię przepraszam,tak się zapędziłam z tą odpowiedzią że z wrażenia pomyliłam seriale.Ten który ja oglądam to ten: http://www.filmweb.pl/serial/Ekaterina+Velikaya-2014-729498 a nie ten o który pytałaś.Moja wina;)

lisafreemont

nie szkodzi :) też oglądam. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
anonimkabezprzyjaciol14

Znowu pojawił się na WP TV - od nowa. Także polecam.

anonimkabezprzyjaciol14

Fantastyczny serial! Całą serię w wersji oryginalnej obejrzałam na youtube. Drugi serial o Katarzynie - "Великая" (Wielikaja) też można tam obejrzeć. Polecam.:)

aiga

Ktoś ma porównanie obu seriali? Oglądam ten na Viasat i niestety z odcinka na odcinek coraz mniej mi się podoba. Ktoś bez znajomości szczegółowej historii Rosji raczej się pogubi a nawet zanudzi.

littlelinkinquar

Mam ogólne pojęcie o historii Rosji. Oglądałam obydwa i bardziej podobał mi się serial z Mariną Aleksandrową w roli głównej. Wywarł na mnie duże wrażenie artystyczne, ponieważ został zrobiony z dużym rozmachem, świeżością, pięknymi wnętrzami, plenerami, kostiumami i znakomitą grą aktorską. Myślę, że drugi serial zawiera więcej szczegółów i dla widza rosyjskiego, albo osób znających dobrze historię Rosji jego odbiór nie jest problemem. Ja się czasami gubiłam i był dla mnie trochę ponury. Kontynuacja "Katarzyny" podobno w telewizji rosyjskiej jesienią. Bardzo na to czekam, bo uwielbiam kino rosyjskie. Przepadam również za filmami z udziałem Konstantina Chabienskiego ♡, Olega Mieńszikowa i Konstantina Ławronienki oraz obrazami Nikity Michałkowa. :)

anonimkabezprzyjaciol14

Teraz jest na epic drama tv

felis5

Zgadzam się, cudowny film!
W 2017 roku został nagrany drugi sezon, niestety nie ma jeszcze polskiej wersji. Znam trochę rosyjski, dlatego obejrzałam go w oryginale i myślę, że jest jeszcze lepszy niż pierwszy sezon, skupia się już głównie na Katarzynie i jej rządach :)

ocenił(a) serial na 9
Olqsia

Ja bardzo żałuję, że nie znam. Może czas się nauczyć ;-)

Olqsia

Straszna szkoda, że w polskiej telewizji go w takim razie nie emitowano :(

felis5

Poruszono temat Elżbiety, nawet ucieszyłam się, że to ona jest w zasadzie główną bohaterką serialu ;) A może doczekamy się serialu/filmu o jej matce, urodzonej jako chłopce Katarzynie I, bardziej ciekawej postaci - pierwszej kobiety w historii, która została samodzielną władczynią kraju, który należał do jej męża (no chyba, że kimś zapomniałam, ale wątpię).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones