SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

2000 29 min.
7,7 2 038
ocen społeczności
7,7 10 1 2038
430
chce zobaczyć
Dwaj znani twórcy filmów dokumentalnych. Jacek Bławut i Wojciech Maciejewski, przedstawiają "na żywo" historię grupy... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{}
26
gatunek
produkcja
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Kawaleria+powietrzna-2000-37480/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/37480","link":"/serial/Kawaleria+powietrzna-2000-37480/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/37480","link":"/serial/Kawaleria+powietrzna-2000-37480/episode/ranking"}}

Dwaj znani twórcy filmów dokumentalnych. Jacek Bławut i Wojciech Maciejewski, przedstawiają "na żywo" historię grupy poborowych, wcielonych do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pod dowództwem gen. bryg. Jana Kempary 6 października 1999 roku. Kamery towarzyszą im od momentu badań w Wojskowych Komendach Uzupełnień na terenie całego kraju,Dwaj znani twórcy filmów dokumentalnych. Jacek Bławut i Wojciech Maciejewski, przedstawiają "na żywo" historię grupy poborowych, wcielonych do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pod dowództwem gen. bryg. Jana Kempary 6 października 1999 roku. Kamery towarzyszą im od momentu badań w Wojskowych Komendach Uzupełnień na terenie całego kraju, poprzez sam dzień wcielenia do jednostki, tzw. ścieżkę poborowego, pierwszy capstrzyk, pierwszą pobudkę, szkolenia na tzw. Florydze, nauki marszu i ... śpiewu, pierwsze odwiedziny, wręczenie broni, przysięgę, wyjazdy na przepustki, aż do "zamusztrowania" w 3. Szwadronie 7. Batalionu ppłk Piotra Patalonga, wchodzącego w skład sił szybkiego reagowania NATO, gdzie czeka na nich cykl specjalistycznych szkoleń "Czerwonych Beretów" - pierwsze skoki spadochronowe, pierwsze nocne wypady, a także Wigilia Bożego Narodzenia, sylwester 2000, wyjazdy do rodziny i narzeczonych, powroty do jednostki, poligony, nauka jazdy na nartach... W różnych miastach Polski, w Łodzi, Krakowie, Nowym Sączu, w Wojskowych Komisjach Uzupełnień, w Wojskowych Komendach Lekarskich, w Wojskowych Poradniach Psychologicznych typowani są poborowi do Wojsk Powietrzno-Desantowych. Przyszli spadochroniarze muszą spełniać określone wymagania. Tymczasem w Jednostce Wojskowej nr 4391 w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął się kurs metodyczno- instruktorski, przygotowujący kaprali do funkcji dowódców drużyn, szkolących żołnierzy zbliżającego się październikowego poboru. Na kursie tym kaprale zostają odpowiednio umotywowani do solidnej pracy z młodym rocznikiem. (źródło: www.tvp.com.pl)

kraj
inne tytuły
Ekipa filmowa przez półtora miesiąca mieszkała razem z żołnierzami w koszarach. Później przyjeżdżała co jakiś czas na kilka dni.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dobry serial!

  go_chapter ocenił(a) serial na 10 

  Dużo prawdy o naszym wojsku w tamtych latach pokazał.

  7
  • Nowy film dokumentalny.

   michal7187

   Przydałaby się współczesna wersja kawalerii powietrznej, żeby można było zobaczyć, czy zaszły jakieś zmiany w Wojsku Polskim. A może ktoś może czy jest jakiś nowszy odpowiednik kawalerii powietrznej ?

  • Gwóźdź do trumny przymusowego poboru w Polsce

   grze300

   Ten serial zapoczątkował koniec poboru w Polsce,wcześniej było bardzo źle,ale po tym serialu,to co odstawiła betoniarnia i pseudo kadra zawodowa było już tragicznie.Chłopaki wymigiwali się od poboru na potęgę.Potrwało to jeszcze kilka lat ale to była przyczyna i skutek.

  • Serial dobrze pokazuje idiotyzm poboru

   peruniec

   Ludzie o zupełnie różnym poziomie kondycji, część z nich nie powinna być w wojsku, co zaniża ogólny poziom oddziału. Idiotyczne czepianie się nieistotnych szczegółów, jak ten kawałek że szczoteczki do zębów wszystkie muszą być skierowane w ta samą stronę, po co? co to ... więcej

  • Wow jestem 1 :)

   użytkownik usunięty

   Jak dla mnie to była bomba :) po tym dokumencie stwierdzilem że nie warto isc do woja :) jestem za wojskiem zawodowym a nie za łapaniem tępaków po podstawówce.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.