Koło czasu (2021)
Koło czasu: Sezon 2 Koło czasu Sezon 2, Odcinek 4
Odcinek Koło czasu (2021)

Córka Nocy

Daughter of the Night 1h
6,9 191
ocen
6,9 10 1 191
Koło czasu
powrót do forum s2e4

Takie uwagi na gorącą po pierwszym seansie. Wreszcie fabuła trochę ruszyła. Jest nawet element na +, są też minusy oczywiście, a części wątków jeszcze nie można ocenić. Biorąc pod uwagę postaci to tak:
na "+":
1. Moiraine - fajnie, że wróciła do Randa, gdzie jest jej miejsce. Miejmy nadzieję, że już w tym sezonie doprowadzą jej relacje z Randem do tego co oglądaliśmy w "Ognia Niebios", a potem dalej będzie mu służyć (czy w jej mniemaniu prowadzić). Widzą ją w przyszłości jako regentkę Cairhien, zamiast wprowadzania postaci Lorda Dobraina Taborwin. Moc na pewno odzyska, jak nie na koniec tego sezonu, to na pewno na początku 3.
na "-":
2. Elayne, Nynaeve i Egwene - miałem wrażenie, że zupełnie jak w książkach - w większości nic konkretnego nie robią dla pchania fabuły do przodu.
3. Mat - dalej dramat ostateczny...jedyny ratunek dla postaci to oczekiwana "przemiana" w Rhiudean, ale to będzie dopiero 3, albo nawet 4 sezon...
4. Lan - jako postać sam nie działa. Najlepszy jest w "trójkącie" z Radem i Moraine, ale też z każdą z tych postaci osobno też jest ok. Jako samodzielna postać to dramat.
na "=", tj. wstrzymuje się z oceną jest:
5. Perrin - nudny jak zawsze, ale poczekam jeszcze chwilę, może mnie pozytywnie czymś zaskoczą? Jest oddany najwierniej spośród trójki przyjaciół z Dwóch Rzek, dlatego na razie nie daje "-".
6. Liandrin - na pewno postać dużo lepiej opisana niż w książkach, wprowadzenie dziecka na "+", dodaje złożoności postaci. Może nawet zajmie tutaj miejsce Elaidy, bo szczerze nie jestem przekonany na razie, że to na 100% Czarna Ajach. Plusa nie ma na razie tylko za końcówkę odcinka, bo powinna nasze bohaterki klasycznie zabrać w drogi, a nie usypiać w Tar Valon...teraz jej został chyba tylko widłokorzeń i targanie więźniów do Falme...
7. Logain - słaby i nie działa...ale ma czas do 3 sezonu. Wtedy pewnie odzyska moc, pojawi się Mazrim Taim i zacznie się ich rywalizacja o "względy" Randa i zaczną budować pewne Czarną Wieżę, z czego może wyjść super wątek fabularny.
8. Rand - tutaj myślę, że "5" odcinek może być kluczowy dla oceny Randa w zakresie 2 sezonu. Na razie było lepiej, niż we wcześniejszych 3 odcinkach, wreszcie coś pokazał ze swojej nieprzeciętnej mocy, chociaż to była tylko kropla, a do poziomu spod Maradonu jeszcze wiele, bardzo wiele mu brakuje ;) ale tutaj liczę, że będzie dobrze, bo to chyba moja ulubiona postać literacka w ogóle.
9. Dość sporo Alanny. Chyba dobrze, bo przydałoby się lepiej ustanowić jej relacje z Randem w przyszłości.
10. Hurina nadal nie ma. Amyrlin też. Leane na razie za mało, by coś ocenić.

Podsumowując - szału nadal nie ma, ale idzie w coraz lepszą stronę, a sama historia do opowiedzenia jest długa, więc kolejne sezony pewnie będą coraz lepsze.

LewsTherinTelamon

Nie wiem jak oni chcą dociągnąć do rozłamu Wieży i czy w ogóle ten wątek będzie, bo na razie jest 5 Aes Sedai na krzyż i nie ma co rozdzielać, a Siuan poszła na ryby. Ogólnie jak dla mnie drugi sezon jest rozczarowujący, bo mało co się dzieje, za dużo gadania o uczuciach.

Pawelpm

Wiesz, moim zdaniem oni źle podeszli koncepcyjnie do serialu (na razie). Na samym początku nasi bohaterzy faktycznie są razem i można robić "jeden" serial, natomiast potem na dłuższy czas się rozdzielają (i niektórzy nie często się spotykają potem) i każdy idzie trochę swoją drogą. Moim zdaniem materiał zdecydowanie się nadaje do tego, aby kręcić niejako osobno kolejne sezony i wypuszczać je co roku, gdzie w jednym sezonie występuje np. Egwene, Elayne i Nynaeve itd. (wedle koncepcji twórców), a inny sezon koncentruje się na Randzie, Matcie itd. Dałoby to możliwość wprowadzenia większej ilości bohaterów z jakimś sensowym czasem ekranowym i opowiadałoby to historię w bardziej "oryginalny" sposób.

LewsTherinTelamon

Całość wzięła w łeb, gdy oddzielili Randa od reszty w finale pierwszego sezonu. Gdyby nie to, podróżowałby teraz z Perrinem, nie trzeba byłoby wywalać Amyrlin w Fal Dara i całość miałaby więcej sensu. Matt w drodze do Caihirien i tak nic nie wnosił, więc mogliby go tam spotkać. Poza tym cała koncepcja, że to Wzór dostarcza Randowi co potrzebuje, tutaj zamienione jest na super sprawczą Moraine. No i przepraszam, ale to co zrobili z Mim w najnowszym odcinku po prostu powala. Jeśli ona nie wiedziała z kim się zadaje i nie chodzi mi o Liandrin, to znaczy że jej wizje są ślepe, a jeśli wiedziała to czyni z niej Sprzymierzeńca, co jest zupełnym absurdem.

ocenił(a) serial na 8
LewsTherinTelamon

Na + oczywiście pojawienie się Lanfear - po tytule, wiedziałem już, że do tego dojdzie, ale cieszy mnie bardzo ta postać. Nareszcie !!!
Duży minus cały czas ma u mnie Lan, który targa się między różnymi emocjami. Zupełnie inna postać w książce była. Tam był bardziej jak Geralt - twardy, beznamiętny z emocjami jak skała.

gandalf_p_2

mnie tam Lanfear za bardzo nie emocjonuje. Już wolałbym żebyśmy dostali Demandreda (moim zdaniem najciekawszy przeklęty i za mało eksponowany) i Semirhage (taka najbardziej "diaboliczna" mi się wydawała). Ew. Asmodean, żeby coś przyuczył Randa.
Poza tym cały występ Lanfear mi sama końcówka zniszczyła...kto wpadł na tak kretyński pomysł, żeby uczynić przeklętych nieśmiertelnymi na obrażenia od broni białej?
ps. dzięki temu już wiemy, kto NIE zabije Demandreda xD (jeżeli się pojawi).

ocenił(a) serial na 8
LewsTherinTelamon

Demandred i Semirhage, to raczej w końcowych sezonach :) Chociaż kto wie, co scenarzyści wymyślą. Nie mam nic naprzeciwko, żeby wcześniej się pojawili. Asmodean - hmm, nie wiem czy Logain jego wątku nie przejmie z tym przyuczeniem. Zobaczymy.

gandalf_p_2

powybierane poszczególne zdarzenia i poukładane w kompletnie inną całość!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones