PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504336}

Komandoria

La Commanderie
6,2 153
oceny
6,2 10 1 153
Komandoria
powrót do forum serialu Komandoria

Kapitalny serial!!!!!!!

ocenił(a) serial na 10

Wszystkie krucjatowo-kościelne mogą się schować przy tym francuskim serialu,
szczególnie wart polecenia na lekcje religii katechetom ))) .

ocenił(a) serial na 2
kkutz

Wart polecenia ale raczej dla nieznających się na historii. Polecam mój temat w dyskusji na temat filmu "Imię róży". Nosi tytuł "To jest imię kłamstwa, a nie imię róży". Szczególnie polecam moją ostatnią wypowiedź w tym temacie. Jest na temat tortur stosowanych przez inkwizycję.

ocenił(a) serial na 2
historyk_2

Wart polecenia dla antyklerykalnych fanatyków chciałem powiedzieć.

ocenił(a) serial na 10
kkutz

Zdaje się, że "uderzyłem w stół" bo się "o. historyk" odezwał -:))). Widziałem dziś ostatni, 8-y odcinek. Jeden z najlepszych seriali jakie widziałem. Polecam wszystkim, którzy lubią seriale historyczne.
Prawdziwy i ponadczasowy; gdyby bohaterów przebrać w stroje współczesne = mamy naszą XXI-wieczną rzeczywistość. Przemoc, chciwość, fanatyzm religijny, ciemnota, uprzedzenia. Jest i antysemityzm: rodziny żydowskie "przenoszą czarną śmierć" i zatruwają studnie! Żydzi mogą przenosić zarazę "jak szczury, sami jej nie ulegając (to mówi ksiądz proboszcz Komandorii) - zabijajcie ich wszystkich". Uratowała się dziewczynka - wkrótce zmarła - z pobicia. Całą jej rodzinę zatłuczono kijami, małego braciszka wrzucili do rzeki. Zakonnik, joannita, mający słabość do mężczyzn, mały biedny chłopiec: "chcesz zostać księdzem? - Ale wiesz, ze nie będziesz miał żony i dzieci? - To nic, będę spał z moją gospodynią tak jak ksiądz z sąsiedztwa". W imię Boga: zabójstwa, tortury, intrygi, kłamstwa, rozpusta, zdrady. Wątek poszukiwania skarbów templariuszy łączy całość, ale najciekawsze są postaci ludzi, ich postawy, działania, żądze... Źli okazują się dobrymi - a ci , którzy powinni być dobrzy - są straszni... Bardzo dobry serial. Małe ma szanse by leciał w TVP 2 o godz.17,00.... Zasługuje na 10/10 z gwiazdką.

kkutz

Czyli sobie odpuszczam po twoim komentarzu domyślam się że sympatyzujesz z Twoim Ruchem Palikota, antyklerykalizm aż bije z twoich wypowiedzi, po prostu brak w tobie miłości tylko nienawiść odbieram z twoich komentarzy.

mlodszylele

Pewnie powiesz że nienawiść religijna, a Ty co z PiS? Najlepiej kogoś zaszufladkować.

ocenił(a) serial na 3
kkutz

Współczuję otoczenia.

kkutz

Radzę poczytać trochę książek historycznych a nie agitekrewolucyjnych i filmów robionych na ich podstawie (w czym celują szczególnie Francuzi... no ale już ich przeszkolą muzułmańscy liberałowie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones