PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 558
ocen
5,8 10 1 13558
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

Polacy zamiast wymyslac swoje seriale to wszystko kopiuja jak chinczycy i produkuja tandete a tych
wersji komisarza to juz bylo pare wloska i austyjacka jak dobrze pamietam

ocenił(a) serial na 10
dominas_filmweb

Wersja Austriacka była 1 a Włoska to jej kontynuacja , no a nasza to jest na licencji Austriackiej

ghf

Lokatorzy Komisarz Alex Ojciec Mateusz Wszyscy Kochaja Romana czy jakos tak Wszystko sciagniete od innych ehh szkoda gadac

ocenił(a) serial na 10
dominas_filmweb

tak mas rację kom Alex to podróba ale odkąd jest Pawlicki da się oglądać i jeszcze miodowe lata też na licencji choc ten serial bije na głowe orginał , Mateusz też może być , nasi tylko wzieli format już od dawna twożą własne scenariusze

ghf

Ojca Mateusza sam ogladam bo Ogladalem juz oryginalna wersje Ojca Mateo i mi sie podobalo tylko chodzi mi o fakt ze mogli by cos wymyslic swojego a nie tak kopiowac

ocenił(a) serial na 10
dominas_filmweb

no tak w tym masz rację

ocenił(a) serial na 6
dominas_filmweb

Zgadzam się z Tobą, ale wiesz - polska kinematografia oraz telewizja to już nie to co kiedyś. Braknie pieniędzy i ambicji, dlatego obecnie twórcy wolą sięgać bo sprawdzone pomysły i kopiować niż wymyślać coś nowego. Kiedyś to powstawały polskie seriale z rozmachem, aktorzy grali z sercem, każdy serial był świetnie zrobiony, zagrany, a teraz... Bida z nędzą, same podróby i marne próby robienia czegoś swojego... W ostatnich latach jedynymi całkowicie polskimi serialami który się naprawdę udały był Czas honoru, Glina i Pitbull.

Ale tak jak mówi kolega wyżej - odkąd w Komisarzu Aleksie gra Pawlicki, jest naprawdę dobry. Zawsze może być lepiej, ale ten akurat serial uważam za przyzwoitą i ciekawą produkcję na licencji.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

dla mnie Ranczo też jest fajnym Polskim serialem ,a ojciec Mateusz też dla nie nie jest zły jakoś średnio podoba mi się orginał tu + że tak jak pisałem dawno już tworzą swoje scenariusze

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

na razie 2 pierwsze odc 5 sezonu mogą być tylko ten wątek romansowych choć jest do przetrawienia czasem Michał w zachowaniu i w tym jaki jest sprawny przypomina mi Rivere też trochę z wyglądu

ocenił(a) serial na 6
ghf

Zgadzam się, sezon zaczął się całkiem nieźle.... Byłem ciekawy, jak będzie wyglądał odcinek "Lista śmierci" w polskiej wersji i chociaż oryginalny był dużo lepszy to przyznam że Polacy spisali się dobrze.
Drugiego odcinka jeszcze nie oglądałem.

Mnie też Orlicz przypomina Riverę, z charakteru też trochę Terzaniego. Gdyby jeszcze co chwila miał lukrecję w ustach, to już byłbym pewien że na Riverze się wzorowali.... Miejmy nadzieję, że będzie coraz ciekawiej, ciekawe czy kupią też prawa do realizacji włoskich odcinków.

ocenił(a) serial na 6
ghf

Ghf, a wiesz może o co chodzi z tymi dziwnymi odcinkami Komisarza Reksa, co dzieją się w Tyrolu i Szwarcwaldzie? Wyglądają na niepowiązane z poprzednikami... Znowu mówią po niemiecku, pojawia się jakiś komisarz Mitterer, Reksa gra inny zupełnie owczarek (ma czarniejszą maść)....

Z tego co pamiętam, nosi to niemieckiego tytuł Komimisar Rex: Eiszeit.

Leciało raz na AXN White i bardzo Mnie zainteresowało co to, tym bardziej, że odcinki zupełnie nowe z 2013 r.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

jak chodzi o Orlicz to , jest lepszym policjantem od Terzaniego bo Marco dawał czasem się podchodzić w Polskiej Wersji odc zemsta wydaje mi się że był bardziej przejęty psem niż Brandtner w orginale nie rozumię tych gimbusów co płaczą za Wesołowski. Co do tego filmu z Miterrerm to Terzani zostaje na chwilkę przeniesiony do Europolu , a Rex do tego Komiszarza , ale od 17 sezonu wszystko wraca do normy

ocenił(a) serial na 10
ghf

Terzani to dawał się często podchodzić ale i tak wolę go od tego gbura Fabriego

ocenił(a) serial na 6
ghf

Często wspominasz, że Fabbri był gburem i mrukiem i się zgadzam z tym, ale, powiem Ci też że aktor który go grał (Kaspar Capparoni) nie jest zbyt przyjemnym człowiekiem także w życiu prywatnym - miał sprawę w sądzie o psychiczne znęcanie się nad żoną i dziećmi.

ocenił(a) serial na 10
MrJigssaw

to wiedziałem wiesz że dziwnie trochę oglądało mi się odc Alexa w których u nas był Orlicz a w orginale Moser mimo że nie wyobrażam ich sobie z Wesołowskim to jednak takie miałem dziwne uczucie , Davide , Brandtner i Moser są po za zasięgiem , ale dla mnie Michał jest Lepszy od Hoffmana , Terzaniego , Lorenzo i Mitterera ktoś powie że kopia ale że to kopia to mam go pietnowac i nie patrzeć jakim jest policjantem czy opiekunem dal psa, a przy tych komisarzach wypada lepiej

użytkownik usunięty
dominas_filmweb

Ojciec Mateusz też, oryginał to Don Matteo

dominas_filmweb

Dobre pomysły trzeba kopiować, a zajebiste trzeba kraść ;)

dominas_filmweb

Ten serial wogóle w napięciu nie trzyma nie ma startu do Kryminalnych czy Fali zbrodni.

ocenił(a) serial na 1
dominas_filmweb

Drewniany alex

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones