PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 559
ocen
5,8 10 1 13559
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

Bez Pani Magdy serial stracił 60% . Bardzo irytujące jest podejście producentów do widza. Nepotyzm. Nie mam ochoty oglądać ten serial.

użytkownik usunięty
marceli801

Polecam oryginalną wersję . jest tysiąc razy lepsza niż ten polski badziew .

ocenił(a) serial na 10

Zgadzam się po części Orginał jest świetny tylko do momentu Brandtnera po jego odejściu odc z Hoffmanem są średnie , a kontynuacja czyli Włoska wersja oprócz 2 sezonów nie jest warta obejrzenia. Ja uważam że nasza wersja była badziewna za Wesłowskiego odc z Pawlickim były lepsze , podobały mi się bardziej niż odc Rexa z Hoffmanem.

użytkownik usunięty
ghf

Ja lubiłem austriacką do Brandtnera bardzo . Hoffman był ok ale to nie to samo było . Podobnie mam z włoską . Pierwszych 2 opiekunów najbardziej lubiłem . Ten 3 to znowu nie to samo . Dla mnie najlepsi opiekuni Rexa to Alex Brandtner i Davide Rivera . Teraz śmiech na sali że nowym komisarzem w Aleksie jest pan Krystian Wieczorek .

ocenił(a) serial na 10

Hoffmana lubiłem średnio w 8 serii ale w 9 i 10 było lepiej. Z Włoską też mam problem bo ja nie lubię Fabriego dla mnie to cham i gbur zle odnosi się do psa i kolegów, ale odc fabularnie ok . Lubię Rivere świetny policjant i opiekun , a 3 komisarz Marco w 16 sezonie słaby ale w 17 i 18 się poprawia tak jak Hoffman. Ja dam szansę Wieczorkowi pierwsze filmiki z planu są pozytywne tylko się boje żeby nie był takim chamem i Gburem jak Lorenzo bo wizualnie go przypomina . Z 3 wersji najbardziej lubię takich komisarzy. Moser, Brandtner , Rivera , Orlicz. Nigdy nie polubię Fabriego. Tak jak już pisałem nasza wersja podoba mi się bardziej niż odc z Hoffmanem , i Włoskie sezony z Fabrim lubię te odc oglądać ale dla psa i Moriniego.

użytkownik usunięty
ghf

Ja Fabri'ego lubiłem bo właśnie trochę na tym jego urok polegał że był taki trochę nierozgarnięty i zawsze miałem bekę gdy Moriniemu kawę podpierniczał . Właśnie to w nim jest fajne że jak powierzchownie popatrzeć to cham gbur i prostak ale pod tym było coś więcej . Odcinki z fabrim stawiały bardziej na komediowe rozwiązania z kilkoma wyjątkami . Natomiast te z Riverą należą do najmroczniejszych . Np odcinek pod tytułem szary gdzie z tego co kojarzę roztopili jakiegoś gościa w kwasie .

ocenił(a) serial na 10

Wiesz ja o nim zdania nie zmienie to co napisałeś że ci się podoba to ja w nim nie lubię , jakoś Richard też czasem był wymagający ale był to związane z troską o Rexa a nie z Chamstwem dla mnie Lorenzo wyniósł chamstwo do poziomu sztuki. Mimo że go nie lubiłem to jednak jego śmierć była mocna i robiła wrażenie, choć nie tak jak śmierć Mosera Nie wiem czy wiesz ale Włosi by nie naciągać wieku psa wymazali z kanonu Brandtnera i Hoffman i uznali że pan Gbur dostał Rexa po Moserze , nawet wspominają Richarda i mówią że to głupie powiedzonko Lorenzo brawo mistrzu mówił Moser ciekawe kiedy bo ja sobie nie przypominam.

użytkownik usunięty
ghf

Mi sie wydaje że coś chyba było z tym powiedzonkiem w odcinkach z Moserem ale nie pamiętam bo ostatnio rexa z 2/3 lata temu oglądałem i to tą włoską wersję bo austriacką jeszcze dawniej . Ale coś mi dzwoni z tym powiedzonkiem tylko nwm w którym kościele .

ocenił(a) serial na 10

Ja nie tak dawno oglądałem odc z Moserem i ten powiedział do Rexa 2 razy że jest mistrzem świata ale tego głupiego powiedzonka nie mówił. Z tym usunięciem z Kanonu Brandtnera i Hoffmana to trochę im nie wyszło bo co w pierwszych Włoskich odc robił Kunz a on nie miał prawa znać Richarda. A co sądzisz o Moserze bo jestem ciekaw. Dal mnie to urodzony szef przed którym wszyscy czuli Respekt i dobry kontakt z psem bo nawet po stracie Brandtnera Rex tak nie cierpiał.

użytkownik usunięty
ghf

Brandtner miał lepszy kontakt z psem niż Moser . Rzecz w tym że zakończenie wątku Alexa spartolili tak samo jak zakończenie wątku Davide . Moser to mój Top4 komisarz . Na pierwszym egzekwo Brandtner i Rivera, na 3 Fabri, na 5 Terzani a na 6 Hoffman . Moser był generalnie bardzo spoko i bez wątpienia ciekawa postać . Jego historia mogła się wszak potoczyć inaczej i mógł nawet stać po drugiej stronie barykady . Ale tego jak spaprali wątki duetu alex&christian oraz Davide nie potrafie twórcom wybaczyć . :)

użytkownik usunięty
ghf

Co do Kunza to wcale nie musiał znać Mosera . Wystarczyło że znał Rexa i na pewno kilka spraw razem prowadzili bo wątpię aby przez ten cały czas po śmierci Mosera do przyjazdu Lorenzo Rex tylko biegał w tę manie i z powrotem (komisariat-schronisko-komisariat-schronisko i tak w koło macieju )

ocenił(a) serial na 10

Jestem zdziwiony że cenisz Fabriego wyżej niż Richarda , przecież między nimi jest przepaść na korzyść Mosera. dobrze traktował Rexa otoczył go ojcowską opieką i był widać przywiązanie. Z Fabrim tego nie czułem traktował psa jak popychadło i wiecznie na niego narzekał , nie było chemii między panem i opiekunem , to już u nas Orlicz i Alex byli bardziej dobrani. To Richard miał powody do bycia gburem jego przeszłość rozwód z żoną , ale był ok facetem , a Lorenzo był wychuchany przez mamuśkę. Naprawdę jestem w szoku że wolisz tego Chama od świetnego policjanta jakim był Richard.

użytkownik usunięty
ghf

Richarda też bardzo cenię ale Fabri był zarówno dobrym gliną co były z nim bekowe momenty . Dla mnie to co wszyscy postrzegają jako minusy było jego plusami . Był oryginalny . Był pierwszym opiekunem Rexa który z początku wręcz go nie chciał i potrzebował czasu żeby się do niego przekonać . Popatrz głębiej bo pod pokrywą bycia gburem jest coś więcej .

ocenił(a) serial na 10

Ja szanuję twoje zdanie i po to jest forum żeby pogadać , ale ja się do niego nie przekonam to nie tak że patrze powierzchownie bo oglądałem sezony z nim wielokrotnie i nie znalazłem w Lorenzo pozytywów gdy by zachowywał się tak od czasu do czasu to co innego a on był cały czas taki sam. Gdy bym miał Robić liste komisarzy z 3 Wersji Polskiej , Włoskiej , Austriackiej to wyglądało by u mnie tak
1 Brandtner
2 Rivera i Moser nie umiem wybrać między nimi
3 Orlicz
4 Hoffman
5 Terzani
6 Bromski
7 Fabri nie przekonasz mnie niestety

użytkownik usunięty
ghf

Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie i ja również szanuję twoje . Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10

Tobias Moretti grający Mosera po swoim odejściu był przeciwny kręceniu dalszych odc uważał że serial powinien zakończyć się śmiercią Richiego a dalsze odc to skok na kasę.

użytkownik usunięty
ghf

Ja uważam że jak już to hoffman był skokiem na kasę . Z nim tylko pojedyńcze odcinki były dobre ( np. zamach na rexa- jeden z moich ulubionych wgl. ) . Burkhardt wg mnie pobił Morettiego i odcinki z nim były ciekawsze dla mnie .

ocenił(a) serial na 10

Ja znowu z Hoffmanem mam problem bo w 8 serii był beznadziejny przewracał się o własne nogi. Jego koleżanka Niki była ok i miała więcej ikry od niego Cały 8 sezon był tragiczny. Nagle w 9 sezonie jakbyśmy dostali inną postać Marc nie tylko ściął włosy , ale stał się męski potrafił iść bez broni na Bandyte , ale i dobrze dogadywał się z Rexem patrz odc właśnie zamach na Rexa czy doping. 9 i 10 sezon były lepsze choć uważam że odcinki Alexa oparte o epizody z 8 i 9 serii był lepiej wykonane np Jeden zawsze ginie. Także ostatecznie Marc taki zły nie był. Tylko jest oceniany przez pryzmat 8 serii bo wielu się zniechęciło i kolejnych sezonów z nim nie oglądało.

użytkownik usunięty
ghf

Jak było z polskimi komisarzami nwm. bo tego polskiego chłamu nie oglądam . Widziałem sporo odcinków z wesołowskim, kilka z pawlickim a za wieczorka nawet się nie mam zamiaru zabierać . Niki nie tylko miała więcej ikry ale ogólnie była niezła ( ͡° ͜ʖ ͡°) . 8 sezon może nie był tragiczny ale średni na pewno .

ocenił(a) serial na 10

Tak odc z Wesołowskim to był chłam facet był tak sztywny że Tragedia. No ale w 3 sezonie go uśmiercili i pojawił się Pawlicki i poziom wskoczył do góry. Orlicz miał dużo lepszy kontakt z psem sam serial też zaczął być ciekawszy i odc naprawdę można było oglądać bez zażenowania Sam pies też rozwiną się i miał lepsze akcje. Ogólnie Pawlicki ma na swoim koncie najwięcej odc ze wszystkich Komisarzy z 3 Wersji bo był 5,5 sezonów. No a Teraz Krystian Wieczorek jako Piotr Górski. Orlicza nie uśmiercili tylko wysłali służbowo do Brazylii. ! odc tej serii to gołąb Jakuba. Czyli od odcinków z Orliczem nie powiedział bym że Alex to badziew na pewno mi się lepiej ogląda niż odc Rexa z Hoffmanem , Fabrim , czy Terzanim.

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem czy wiesz ale Rex się skończył po 8 Włoskim sezonie. Opiekunem był Terzani a od 17 serii służyli z Monteroso na innym posterunku. Zakończenie obligowało do kręcenia dalszych odc ale telewizja Rai już nie chcę produkować serialu.

użytkownik usunięty
ghf

W sumie to dobrze bo ile można .

ocenił(a) serial na 10

Wiesz że krążyły plotki jakoby odc ze śmiercią Alexa Brandtnera były nakręcone ale z powodu brutalności tylko raz wyemitowane. Z racji tego że znam Niemiecki napisałem Wiadomość do Gedeona Burcharda na temat tych odc i dostałem odp że to miejska legenda takie epizody nie powstały. wiem jeszcze z wywiadu z Peterem Hajkiem że scenariusz do odc ze śmiercią Hoffmana był napisany , Marc miał zginąć zasłaniając Nikki własnym ciałem tropiąc handlarzy narkotyków.

użytkownik usunięty
ghf

Obie znałem no z tym wyjaśnieniem zniknięcia burkharda to bitch please . Wątpię żeby którykolwiek odcinek rexa był brutalniejszy od mojego ulubionego serialu The walking dead . Skoro to puszczają to przed puszczeniem tego odcinka nie powinni mieć oporów . Więc to było dla mnie oczywiste że nic takiego nigdy nie powstało .

ocenił(a) serial na 10

A Ettore Basi odszedł bo zamierzano zmienić format serialu na taki jakim był z Terzani. Rivera miał być fajtłapowaty , ale aktor nie zgodził się na to. Planowano nawet film telewizyjny świąteczny w którym Davide i Rex mieli jechać do Austrii i spotkać Kunza. Po rezygnacji Basiego z serialu film jednak miał powstać i Rivera maił zginąć. ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

ocenił(a) serial na 10

Powiem ci szczerze że śmierć Mosera jest naprawdę dramatyczna wzruszająca i szokująca. Nawet dziś gdy oglądam te sceny jestem poruszony. Rex okazuje uczucia po śmierci Richarda jak człowiek Santo pies grający Rexa świetnie to zagrał. Śmierć Lorenzo może i gwałtowna i też nieco dramatyczna mnie aż tak nie rusza może dla tego że nie lubiłem pana Fabriego. Też Rex czyli psy go grające Henry czy w nast odc Nick nie potrafili oddać takiego smutku jak Santo. Po śmierci Richarda czułem smutek a odejście Lorenzo było mi obojętne szkoda było mi tylko psa.

ocenił(a) serial na 10

Powiem ci tak to całe zamieszanie z tymi usuwaniem z kanonu komisarzy czy odmłodzeniem psa było niepotrzebne. Moim zdaniem Włoską wersję mogli poprowadzić inaczej np że u nich też jet pies Rex ginie jego opiekun i Lorenzo się nim zajmuje. Było by to lepsze niż usuwanie ważnych postaci i wmawianie że to ten sam pies co w Austrii . A dla fanów mogli by zrobić taki odc , że prowadzą śledztwo we Wiedniu i spotykają Austriackiego Rexa było by to fajne przekazanie pałeczki bez tego zamieszania o którym pisałem , oczywiście to tylko moje zdanie.

ocenił(a) serial na 10

Kolejna sprawa tak Mógł Kunz nie znać Richarda ale go wspominają skąd o nim wiedzieli . Kunzowi mógł Christian opowiadać ale ta Erika za Mosera to było dziecko. Właśnie to że nie wyjaśniono co stało się z postaciami to jeden z minusów serialu. Brandtner i Christian znikają po 7 serii to samo Marc i Nikki , choć tu można powiedzieć że serial się skończył. No i to że też Rivera odszedł bez wyjaśnienia bez przesady. Nie podoba mi się też to że wątki czasem są urwane i odc kończą się zaraz po złapaniu przestępcy. Tu nasz Alex ma przewagę po wyjaśnili odejście każdej postaci wątki są ciągnięte przez kilka odc , a i epizody nie kończą się po aresztowaniu bandyty tylko mamy sceny w domu opiekuna albo na komendzie.

A ty byłbyś lepszy niby?

ocenił(a) serial na 4

ja tez poelcam originala wrrsje ale ta niemiecka

użytkownik usunięty
Mar_28

Ja tam włoską też . Szczególnie od odcinków gdzie komisarzem jest Davide Rivera . Dalej się nie opłaca .

użytkownik usunięty

Poprawka DO odc. z Riverą . Fabri też fajny .

ocenił(a) serial na 10

Myśmy już mieli dyskusje o Fabrim i nie będziemy jej powtarzać dla mnie odc z Lorenzo mogą być dla spraw , Rexa i Moriniego bo ja uważam że on jest Fatalny ale o tym już ci pisałem.

marceli801

Madzia wraca, a jak kto woli Lucyna: http://superseriale.se.pl/newsy/komisarz-alex-10-sezon-lucyna-wroci-na-posterune k_1008979.html

Super, cieszę się, bez niej ten serial nie był już taki fajny :)

ocenił(a) serial na 4
adidos09

a no wraca wraca ,a pytanko drugi odcinek 10 sezony to ktory to z oryginalu .

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

Lucyna wraca w 4 odc . A ten 2 odc Duże małe zło to w orginale ma tytuł Nie wszystko złoto z 11 serii.

ocenił(a) serial na 4
ghf

a no wlasnie tak sobie obejzalemw ciemno ten originalny odcinek i sie okazalo z eto ten polski co bylo a nastepny tako jaki z oryinalu i nastepny bo tytulu calkiem zmienione ze nie wiem nic.

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

A ten co komendant będzie oskarżony o morderstwo partnerki to u nas ma tytuł Kwestia zaufania a w Rexie był tytuł Tylko 1 mężczyzna.

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

A wiesz że jesienią swoją wersję zrobili Słowacy serial ma tytuł Rex i jest jak alex oparty na Oryginalnych scenariuszach , ale akcja jest w Bratysławie oto link do 1 odc a opiekun nazywa się Richard Majer jestem ciekaw twojej opinii . https://www.youtube.com/watch?v=ceIq9isUdp0

ocenił(a) serial na 4
ghf

tlko jeden mem ok dobrze wiedziec .to juz 12 sezon czyli 2 wloski jak patrze na tytul.
o prosze kurde a sa napisy to obejze przynajmniej ten 1 odcinek tak z ciekawosci jak podales.?

ocenił(a) serial na 4
Mar_28

własnie obejzalem Rex ODC 1 CLAKIEM DOBRZE TO ZAGRANE I OBSADA TEZ FAJNA.glowny bohater to widze odpowiednik naszego wesolowskiego tak patrzac na neigo ale i tak lepiej zagral od niego.kumple ala Höllerer(łysy/i szeleczki ok spokomoglbybyc grubszy i mniej lysy bo tak przypomina KuNZA fRITZA ,aco do Stockinger(brunet z wąsami)ok spoko moze byc zobaczymy jak bedize wygladal potem Christian Böck .ogolnie nie jest zle lepsze to wyszlo niz chyba nasz wesolowskim.
dodaj linak jak bedzie nastepny odcinek ok.

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

Tak choć Rysiek jest lepszą postacią od tego Słowackiego Petera , Majer to taki ich Bromski , ale i tak lepiej od Wesołowskiego na razie cięzko go porównać z Orliczem czy Górskim po jednym odc zobaczymy jak będzie dalej to zwiastun 2 odc opartego na epizodzie Ucieczka w szpony smierci , u nas ten odc jak na Wesołowskiego nie był tragiczny. https://www.youtube.com/watch?v=tYoJvVLI2cA

ocenił(a) serial na 4
ghf

a no wlasnie widzialem po obejzeniu 1odicnka wlasnie bylo z boko zapowiedz 2 ,"ucieczka ku smierci'gosciu slowak podobny do wesolowskiego poubiorze i postoze ale i tak jkaos lepiej mi se widzi niz wesolowski drewno straszne.szkoda ze napisow nie ma

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

Co mi się nie podobało to wybuch wypadł tandetnie i scena na cmentarzu zabrakło dłuższej gadki Majera w Oryginale Moser się nagadał by Rexa przekonać , nawet u nas mimo że od krótszy to jednak Gadka Bromskiego wprawdzie kiepska ale była.

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

Proszę wrzucam ci 2 odc https://www.youtube.com/watch?v=5tCDu4oF06c . Miłego oglądania

ocenił(a) serial na 4
ghf

dzieki,oj tam mi ten wubuch odpowiadal do calej tej otoczki tej wersi ,ale nie ma co tak patrzac to wosolowski dal plame i reżyser wybierajac go do tego serialu nie przypadl mi do gusty a ni troche i jego gra byla fatalna ,no ale co zrobic a z dobrego takie mrocznego serialu zrobili no nie czarujmy sie serial familiny.
dzieki za linka

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

2 odc średni moim zdaniem uwalnianie Majera wypadło gorzej niż u nas , w Alexie to wyglądało słabo ale pies trochę się oszarpał z tą kratą w Oryginale pies też , a tu zaraz wyciągną jedną kratkę i wszedł. Majer podobnie jak Bromski robił dziwne miny w tym odc , a jego postrzał był dziwny bo nie był zaskoczony od tyłu tak jak Moser czy Bromski.

Za 2 tygodznie będzie ciekawe porónanie bo 4 odc to diagnoza morderstwo jak wiemy u nas ten odc przenieśli do 3 serii i był już w niej Orlicz . W Oryginlnym Rexi ten odc byłświetny u nas też dobry i w obu wersjach klimat robiła aura zimowa , ciekawe jak wypadnie po Słowacku i portównamy Majera z Orliczem , ale coś mi się po 2 odc wydaje że Michał będzie górą.

ocenił(a) serial na 4
ghf

no tak unas odcinki troche wymieszane byly i nadal sa ,ja jeszcze nie zobaczylem 2 odcinka wiec nie moge go ocenic jak cos to napisze ostatnio mam malo czasu bo wesele mialem ale nadrobie.co jak co w oryginalnym rexie fkat odcinek mocny i ranny MOser swietne to bylo -sam tytul -ucieczka ku smierci =mowi samo za siebie mocny odcinek.

ocenił(a) serial na 10
Mar_28

W tej Słowackiej wersji też jakiegoś odc nie będzie bo ma byc ich 13 a w Oryginale 14 ( 15 licząc pierwszy epizod jako 2 osobne odc.)

marceli801

Nie umiem na tą Walach patrzeć! Wszędzie ona, ciekawe czy jeszcze ją zobaczę w swoim pokoju wkrótce

ocenił(a) serial na 8
renatka2401

Z nią są dobre odcinki masakra jest z aktorką co gra grabską ,drewno totalne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones