PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629466}
5,8 13 574
oceny
5,8 10 1 13574
Komisarz Alex
powrót do forum serialu Komisarz Alex

SZOK!!!

ocenił(a) serial na 1

jestem zszokowana tym co zrobiła polska telewizja. Nie dosyć że postanowili zrobić swoją wersję "Komisarza Rexa" to jeszcze kopiują ten kultowy serial jak tylko idzie. Oglądam Komisarza Rexa , leciał teraz i w sumie nadal leci na TV 6 i powiem że polski komisarz alex jest dosłowną kopią, Nie dosyć że kiepski serial to jeszcze i komisarzu alexie są takie same sprawy jak w komisarzu Rexie. Jak można? w Komisarzu Rexie wybuch w p-ierwszym odcinku ... to czemu nie ma być tego w polskiej wersji... w rexie morderstwo właściciela winnicy , uczennice szkoły baletowej za zakładniczki itd ---- to oczywiście tak samo musi być w Komisarzu Alexie. Jestem zła i zszokowana jak można tak kopiować tak dobry serial jak Komisarz Rex i w dodatku tak kiepsko kopiować.....

lidzia_filmweb

"dosłowną kopią", a to niespodzianka! może dlatego, że jest oparty na tym samym scenariuszu?

ocenił(a) serial na 1
psychodelik

"komisarz Aleks" owszem jest oparty na tym samym scenariuszu, są te same wątki, rozwiązania spraw itp., bo polska telewizja zamiast pokazać że potrafi wniesc do polskiej wersji "Komisarza Rexa" coś świeżegoto niestety pokazała że jest dobra w ściąganiu fabuły odcinków.... dla mnie było to zaskoczeniem i chyba byłam naiwna wierząc że serial bedzie lepszy czy bardziej trzymający w napięciu. uwielbiam Komisarza Rexa i jestem na NIE dla Komisarza Aleksa

lidzia_filmweb

To nie jest kopia !!!
Kopią byłoby jeśli film byłby choćby w 1/10 tak samo dobry. A jest trylion razy gorszy, czyli na normalnym, polskim poziomie, którego żadnym słowem określić się nie da.

MojeGBA

A później TVP się dziwi i prawie dzień w dzień narzeka, że wpływy z abonamentu są niskie, a w Wielkiej Brytanii jest tak dobrze.
Niech porównają BBC z TVP, a może jeśli ktoś jest tam obdarzony IQ na poziomie 5 lub wyższym (w 10 nie wierzę) to przypadkiem odkryje, że TVP nie ma do zaoferowania tak naprawdę nic, poza ogłupiaczami, które co prawda są lubiane przez niedorozwiniętych Polaków, ale sukcesu nie przyniosą...

MojeGBA

Cholera, nie mogę dociec skąd oni jakieś nagrody podostawali dla najlepszej TV publicznej(nie pamiętam tego dokładnie, ale było coś takiego, we "Wiadomościach" kiedyś się chwalili). Prawie wszystkie seriale są jakimiś zrzynkami, albo istną operą mydlaną(Klan). Ranczo jedynie przyzwoity poziom trzyma.
Zgadzam się co do Twojego posta w 100%.

ocenił(a) serial na 1
MojeGBA

brawo..... komisarz alex to dno....

MojeGBA

Ehhhh a my nawet nie potrafimy zrobić własnego plakatu Komisarza Alexa :( (piesio z plakatu to austryjacki Rex) nawet psa skopiowali porażka :/

ocenił(a) serial na 8
Ulka

przez takie komentarze jak wasze zlikwidowali większość najlepszych polskich seriali typu "Fala Zbrodni", "Kryminalni" czy mająca powstać kolejna seria "Gliny" , zawsze według was jest źle,co by nie było polskie jest złe,dno,szmira,bubel,kopia, itp. a co do polskich filmów w kinach,według mnie reżyserzy boją się eksperymentować w nowych filmach,bo widzowie zawsze muszą się dopatrzeć choćby najmniejszego niedociągnięcia i za przeproszeniem obsrać pół internetu durnymi informacjami że że w tym czy tym filmie są same błędy,nie warto wydawać kasy na bilety itp. a już niedługo dojdzie do tego że w kinach będą grali same denne romantyczne NIEśmieszne "komedie" w których role będą dostawać Piotruś Adamczyk,Karolak,Szyc,Kot,Bobek lub inni "aktorzy" którzy niemiłosiernie trafiają się w co drugim nowym filmie,z resztą teraz już tak jest w 80% ale coś mi się wydaje że będzie jeszcze gorzej,a teraz pytanie do wszystkich: Gdzie się podziało polskie MĘSKIE kino?!

pawel997402

No właśnie o to mi chodzi gdzie to MĘSKIE kino! Jestem babą ale lubię męskie kino jak coś się dzieje i nie grają wiecznie ci sami aktorzy bo już nudno jak każdy film czy serial ma w obsadzie Karolaka, Wesołowskiego czy Trzebiatowską już tym rzygam i mam dość !!! I czy w każdym polskim filmie kryminalnym muszą być same przekleństwa ? Nie da się zrobić filmu który trzyma w napięciu nie przez same rzucanie mięsem ale przez fabułę i akcje ?!

użytkownik usunięty
Ulka

nie wspomnę już o panoramie Wiednia na dole plakatu z wyróżniającą się katedrą Św. Stefana czy chociażby Praterze.

lidzia_filmweb

kopia pomysłów...w Komisarz Rex s1e04 Der Tod der alten Damen
w komisarz alex - odc. 10 zaginione starsze panie.
nawet nazwa delikatesów taka sama :D

ocenił(a) serial na 1
lukF_

właśnie o to mi chodziło... nie mają własnego pomysłu na ten serial... nawet na plakat reklamowy , taki jak w komisarzu rexie. ale mam nadzieje ze jak będzie niska oglądalność to w końcu ten serial sie skończy/// Ech Komisarz REX jest niepowtarzalny :):)

lidzia_filmweb

zasmucę Cię od 5 czy 6 czerwca kręcą 2 serie tego cuda :/

ocenił(a) serial na 1
Ulka

brrrrr..... coż trudno:(:(:(:(:(mysle że ten serial jest bardziej promowany przez producentów i tv i tak naprawde nie ma aż tak wielkiej oglądalności... coż kazdy chce mieć prace. :( aktorzy też

ocenił(a) serial na 8
lidzia_filmweb

no i dobra może to i jest kopia,ale zawsze lepiej jest oglądać to niż jakieś śmiecie typu must be the music, xfactor,taniec z gwiazdami , jak oni śpiewają itp,wspomne że te nędzne programiki to również marne kopie z USA a mimo to i tak dużo ludzi to ogląda....

pawel997402

o właśnie! nie wspominając o polskich serialach-romansidłach, w których każdy z każdym, te wszystkie pierwsze miłości, m jak miłość, albo klany którym już chyba pomysłów na wątki brakuje... wolę ten serial, niby kryminał, niby komedia ale zawsze to lepsze niż tamte... jedno jest pewne, nigdy wszystkim się nie dogodzi

lidzia_filmweb

obejrzalam pol odcinak, bo nikomu nie chcialo sie wstac po pilota. I teraz wszyscy zaluja :/

lidzia_filmweb

Ale są i dobre strony kopiowania austriackiego serialu (SPOILER). Jeżeli "Alex" jakimś cudem dociągnie do 3. serii, nie zobaczymy już Lucynki, a jeśli do czwartej, nie będzie już w niej Bromskiego :). Oczywiście, biorąc pod uwagę, że nasi producenci nie tną odcinków na pół (patrz odc. 1), zgon komisarza może nastąpić prędzej. :>

ocenił(a) serial na 3
lidzia_filmweb

Na tym polega kupno licencji, ludzie. Nie można sobie dowolnie poprowadzić akcji.

lidzia_filmweb

jaka obsada taki serial.. do Dupy.. Jakub Wesołowski ? pośród tylu dobrych aktorów musiał paść On ? "Na Wspólne" to jest jego miejsce..
1/10

ocenił(a) serial na 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones