PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800337}

Kraina Lovecrafta

Lovecraft Country
5,8 5 392
oceny
5,8 10 1 5392
6,7 3
oceny krytyków
Kraina Lovecrafta
powrót do forum serialu Kraina Lovecrafta

Ile Lovecrafta?

użytkownik usunięty

Szczerze powiedziawszy po zwiastunach odniosłem wrażenie, że mitologia Cthulu jest tu na doczepkę i serial by mógł istnieć bez niej. Zważywszy na to jakie poglądy miał Lovecraft (nie żebym podzielał czy popierał) zabawnie mi patrzeć na afroamerykańską obsadę, klimatu Lovecrafta również trailery według mnie nie oddały. Poczekamy, zobaczymy.

Niestety (stety-czy jakkolwiek) tak zaiste będzie. Serial może i nawet podejdzie, ale dla zaznajomionych z poglądami Samotnika z Providence, w wielu przypadkach, na Trailerze zainteresowanie się zakończy. Oczywiście ktoś napisze mamy kurcze XXI wiek wszystko się zmienia, itd., koniec z zaściankiem, to jak dla mnie oczywiście koniec, ale wtedy zmieńmy tytuł i nie wycierajmy sobie części ciała dziedzictwem takiej Postaci.

ocenił(a) serial na 3
Badylatko

no i jak widac mozna miec poglady i byc Postacia. A serial nudny do wyrzygu i nie wiem po co ta cala propaganda tam. Lepiej jakby zdecydowali sie na jedno albo mitologia L i bohaterowie, albo green book i rasistowska Ameryka, aczkolwiek, tez tutaj nie daje im wiary, ze cokolwiek z tego jest wierne realiom, przesadzaja ze wszystkim w kazda strone, zamiast pokazac jak bylo.

Murzyńską obsadę, murzyńską. Jakoś tak ładniej brzmi, bo po polsku. Ciekawe ile tam płci występuje.

użytkownik usunięty
Geralt_z_Riviii

Nie wiem jak Filmweb reaguje na (nie)poprawność, nie chciałem bana ;)

To nie jest indeks słów zakazanych przyjacielu. To jest NASZE słowo określające osobę o bardzo ciemnej karnacji. "Murzynek bambo w Afryce mieszka...". Jako jednostka walczę z "poprawnością polityczną(PP)". Nikt mi nie będzie narzucał jakich słów mogę używać, dopóki są zgodne z "arkanami" słownika języka polskiego. Ostatnimi frakcjami typu (SS) próbowano zniemczyć polaków podczas okupacji. Nie pozwólmy by (PP) zawładnęła naszymi emocjami i tokiem myślenia.

Geralt_z_Riviii

przepraszam, nie polaków tylko Polaków, mój błąd

Geralt_z_Riviii

Wiesz, słowo "dziwka" też kiedyś nie było obraźliwe.
Jeśli czarnoskórym osobom przeszkadza używanie słowa "murzyn", to nie powinniśmy go używać.

ocenił(a) serial na 3
Analny_Wojownik

Każdy może powiedzieć, że jakieś słowo go obraża i co, cały świat ma przestać używać danego słowa z tego powodu? W ten sposób strach będzie kogoś nazwać jakimkolwiek przymiotnikiem, czy rzeczownikiem, bo na pewno znajdzie się ktoś komu to nie pasuje. To jest absurd.

Alex303

Kiedy nazywasz daną rasę ludzi słowem, które nie ma odpowiednika u innych ras, to jest to odczłowieczające i jak najbardziej może zostać uznanym obraźliwym.

ocenił(a) serial na 3
Analny_Wojownik

Język polski jest bogaty, masz tysiące określeń na rasy/kobiety/mężczyzn/jedzenie/płcie/orientację, na wszystko. To nie znaczy, że są one obraźliwe z tego powodu.

ocenił(a) serial na 6
Alex303

Jeśli cała grupa osób których dane określenie dotyczy stwierdza, że jest to określenie rasistowskie i obraźliwe to kim Ty jesteś żeby z tym polemizować ?
określeniem poprawnym jest : czarnoskóry, ciemnoskóry, afroamerykanin a nawet ostatecznie czarny- tu jest bogactwo którego można użyć. Zasłanianie się bogactwem języka podczas używania rasistowskich i obraźliwych określeń jest poniżej godności człowieka.

ocenił(a) serial na 3
Avallen

A Ty robiłaś jakieś badanie, że wiesz, co obraża "całą grupę" ? Znasz wszystkie osoby o tym kolorze skóry w Polsce? Ja znam co kilka wypowiedzi publiczny osób czarnych, zamieszkałych w naszym kraju, które się śmieją z tej dyskusji o "Murzynie", bo ich to w ogóle nie obraża. Więc coś Ci nie wyszło z tym "całą grupa". Idź być oburzoną alternatywką gdzie indziej.

Avallen

Do tego trzeba dorosnąć. Chyba za wiele wymagasz.

ocenił(a) serial na 3
Analny_Wojownik

Mnie przeszkadza wiekszosc slow, ktore oni uzywaja w stosunku do mnie, to jak slanguja i co? I gie, jakos gadaja dalej. Kobieta tez byla kiedys obrazliwa, dzis nie jest, jak nie beda czarni dorabiac slowu Murzyn obrazliwosci, to takie nie bedzie, proste.

Analny_Wojownik

Którym czarnoskórym? Masz jakąś znaczącą mniejszość czarnoskórych w Polsce? Boże jak wam ludzie piorą łby to jest nie do przełknięcia.

ocenił(a) serial na 5
Geralt_z_Riviii

" Aktualnie Wielki Słownik Języka Polskiego notuje, że wyraz ten jest uważany za obraźliwy. Również według opinii dr. hab. Marka Łazińskiego, profesora UW, "Dziś słowo Murzyn jest nie tylko obarczone złymi skojarzeniami, jest już archaiczne" " Wiki

Ezo_Okami

Powiedz to osobom, których nazwisko to "Murzyn".

ocenił(a) serial na 9
czartwichura

ola boga, a co mieli zrobić do tej pory ludzie o nazwisku Cipa, Fujara, Szmata, Fiut i wiele innych nagle niedorozwinięty umysłowo zaczął bronic nazwiska Murzyn

aszgil

jak nie potrafisz dyskutować bez inwektyw, to nie komentuj, bo to tylko pokazuje twój poziom :)

ocenił(a) serial na 9
czartwichura

potrafię, ale Twoja logika jest tak powalająca iż musiałem z premedytacją zastosować ad persona.

Istnieją nazwiska z słowami obraźliwymi do tej pory i jakoś nie latałaś po internetach co mają Ci ludzie w tej chili zrobić, a za martwiłeś się o słowo murzyn, bardziej żenującego argumentu nie widziałem wcześniej, jest nawet bardziej żenujący niż mój ad persona.

ocenił(a) serial na 3
aszgil

Takie osoby najczęściej zmieniają sobie nazwisko. Rozumiem, że ci z nazwiskiem Murzyn też powinni? I co z wsią Murzynowo? :D Lewica doprowadza świat do totalnego zidiocenia i absurdu.

ocenił(a) serial na 9
Alex303

jak zmieniają, jak te nazwiska istnieją w Polsce i funkcjonują, jak by wszyscy zmieniali to by takowych nie było.

ocenił(a) serial na 3
aszgil

Jacyś nieliczni nie chcą z różnych powodów zmieniać takich nazwisk, ale obstawiam, że z 90% jednak zmienia.

ocenił(a) serial na 9
Alex303

to znaczy instytutu danych z du.. bo co Ci się wydaje

ocenił(a) serial na 3
aszgil

Ja pierd...ę, to sobie odpal wujka Google i zam znajdź takie informację, chyba, że nie umiesz. Chyba jest to oczywiste, że zdecydowana większość osób z takimi nazwiskami zmienia je sobie? Wrócę z wyjazdu łikendowego, to sam ci znajdę takie dane oficjalne, skoro to za trudne dla Ciebie.

ocenił(a) serial na 9
Alex303

jakie informacje? To Ty wymyślasz sztuczne problemy
Istnieją nazwiska w Polsce które są w obecnej chwili jednocześnie obraźliwymi słowami i nie chodzisz po forach i nie piszesz głupot, że trzeba je pozmieniać.

poszukaj mi te straszne dane ile to milinów osób będzie chciało zmienić nazwiska. Ale zmienić a nie ile posiada, bo nie wiem czy będziesz rozróżniał takie rzeczy.


Jeszcze bardzo ważna rzecz większość kobiet zmienia nazwisko po zmianie stanu cywilnego, czy piszesz po forach co za głupota i trzeba zmienić mentalność ludzi aby tego nie robili?

Ezo_Okami

dr.hab Marek Łaziński może stracić swoją posadę za ten wybryk. Cała rada potępia opinię Marka Łazińskiego i na 99% słowo "murzyn" nie stanie się oficjalnie słowem obraźliwym.

miroll

Te, Polaczki, fajnie się tak nakręcać? Pewnie podobne dysputy toczą ci którzy nie widzą nic obraźliwego w określeniu" polskie obozy zagłady" .

przemek1970

nie wiem o czym paplasz, napisałem tylko komentarz do @czartwichura żeby wyprostować jej trochę fakty.

ocenił(a) serial na 3
Ezo_Okami

obrazliwe jest w stosunku do czlowieka o dowolnym kolorze skory, ktory jest zle traktowany, nie jest obrazliwe jezeli okresla rase.

użytkownik usunięty

W opowiadaniach Lovecrafta. Zaznaczone jest wyraźnie że służba jest czarnoskóra i raczej murzyni nie grają w jego opowieściach pierwszych skrzypiec. Przykre jest to że na naszych oczach światową kinematografia stara się zmieniać na dyktando poprawności politycznej.

Po zwiastunie wydaje mi się, że serial będzie się dział w czasach segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych i to jeszcze od strony czarnoskórych, gdzie słychać było o uciskach od strony białoskórych obywateli i policji co może świetnie zadziałać w klimacie Lovecrafta. Jednak zwiastun mało pokazuje i równie dobrze może wyjść słabo.

Quietek

Edit: Sprawdziłem i serial jest jednak adaptacją książki tak za tytułowanej, która jest inspirowana Lovecraftem, oraz jest okresie segregacji i tarć rasowych.

ocenił(a) serial na 5

Innymi słowy - dyktando poprawności politycznej jest wtedy, kiedy czarni mogą kręcić filmy jakie im się podobają, a nie takie jakie ty byś chciał żeby kręcili?

użytkownik usunięty
Nnorm

Nie ważne kto kręci film murzyn czy człowiek biały, azjata.Jeśli czytałeś proze H. P Lovecrafta to doskonale wiesz ze książka jest antysemicka i rasistowska. Sam autor był rasistą i antysemita. Proszę masz tutaj artykuł https://lithub.com/we-cant-ignore-h-p-lovecrafts-white-supremacy/

ocenił(a) serial na 5

Ja doskonale sobie z tego zdaje sprawę, że mimo genialnego pióra Lovecraft, był strasznie ograniczonym człowiekiem, tylko to nie ma najmniejszego znaczenia w tym kontekście. Polacy mają wobec tego nie robić adaptacji Dostojewskiego, bo był polakożercą, albo nie słuchać Mozarta, bo był niemieckim nacjonalistą?
edit: W sumie mam rację - dyktando poprawności politycznej wg ciebie jest wtedy, gdy ktoś robi coś co ci się nie podoba, i chciałbyś aby to cenzurował.

użytkownik usunięty

Na rasizm nie ma już miejsca przyjacielu. Na homofobie też nie, to nie 19 wiek.

ocenił(a) serial na 3

Lovecraft pisał w takich czasach, że poglądy takie jak jego były czymś powszechnym. W ten sposób powinieneś ocenzurować praktycznie wszystkich amerykańskich pisarzy z tamtych czasów. Tylko, że książki palili inni panowie, ci z III Rzeszy.

A co maja opowiadania Lovecrafta do książki z 2016 na podstawie której jest serial?

ocenił(a) serial na 3

ciesz sie, ze w ogole jeszcze o takim czlowieku slyszales, L byl dobrze znanym rasista i tragikomiczne jest to, ze w sumie nie wiadomo co z nim zrobic, no bo przeciez nie wypada.
Szkoda, ze czarni uwazaja, ze wszyscy bali byli wlascicielami niewonikow i nie chca sie poduczyc o tym jak ich pobratymcy uprawiali ten proceder bez pomocy bialych. I niewolnictwo nie jest tylko czarne, jedynie w Ameryce przyjelo dziwaczny poglad, ze niewolnik to czarny. Jeszcze w XVII wieku biali cierpieli z powodu niewolnictwa. To trzeba przyznac starozytnym, ze nie mial dla nich znaczenia kolor skory. Niewolny, to niewolny, jak stracil swoje prawa obywatelskie to byl zwierzeciem, wazne bylo ze ich nie ma i co zrobil, a nie jakiego koloru i skad.

ocenił(a) serial na 5

Co ty to? Przecież serial jest na podstawie książki wydanej w 2016 roku!!!!!!
https://en.wikipedia.org/wiki/Lovecraft_Country_(novel)
Bohaterowie książki napisanej przez Matta Ruffa są czarni......

ocenił(a) serial na 9

To nie będzie serial na podstawie powieści Lovecracta, tylko na podstawie opowiadania Matta Ruffa. Wystarczy sprawdzić sobie w google zamiast spinać dupska, że Lovecraft był rasistą, a w serialu większość to czarni. Z tego co wyczytałem to opowiadanie jest o czarnoskórym kolesiu, który z dziewczyną i jej wujem przemierza rasistowskie USA, aby odszukać ojca.

eRIOToman

Czyli zasadniczo jest to taka piąta woda po kisielu w wersji poprawnej politycznie :). Strasznie to żenujące jest.

ocenił(a) serial na 9
Stfur

Nic z tych rzeczy. Powieść jest o czarnoskórych, więc niczego nie zmieniono "kolorystycznie". Świat Lovecrafta przechwyciło mnóstwo pisarzy. Niczego żenującego nie widze w tych kwestiach.

eRIOToman

Wystarczył krótki research, by znać podejscie twórcow do Lovecrafta i uniknąć takiego rozczarowania. Teraz z kolei nie żałują czasu na to by pisać, co im nie pasuje. Trochę to śmieszne.

ocenił(a) serial na 5
Stfur

Patrząc jakie straszne żale wylewają tu na filmwebie prawacy i inni rasiści, bo ktoś kręci coś co im się nie podoba, to właśnie jest bardzo niepoprawna politycznie opowieść.

Nnorm

Jak tak dalej będą promować tą Poprawność Polityczną to za 10 lat zobaczymy film historyczny "Jan Paweł II - Prawdziwa Historia" a główną rolę zagra czarnoskóry gej.
To też będziecie dalej za tą Poprawnością Polityczną ?? Bo teraz tak widzę że tych tak zwanych obrońców PP nic nie wzruszy i taka obsada będzie normalna ?

ocenił(a) serial na 5
remix0

A jak zagra czarnoskóry gej to co się wtedy stanie?

Nnorm

Zes...ją się :P to bronienie okopów rasizmu i uprzedzeń jest już naprawdę męczące świat się zmienia deal with it.

ocenił(a) serial na 5
Agniete

Rozumiem. Jakby ktoś chciał zrobić film obsadzając w roli JPII czarnego geja, to należy mu tego zakazać, film ocenzurować i wtedy będzie wolność słowa i brak politycznej poprawności?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones