PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794373}

Kruk

8,0 35 904
oceny
8,0 10 1 35904
Kruk
powrót do forum serialu Kruk

Jak zwykle część dialogów niezrozumiała...

Brzechu100

To prawda..To samo było z Belfrem..Muszę włączać napisy dla niesłyszących..

Brzechu100

Proponuje wszystkim wpisać w Google: ,,Polacy głuchną" Nie twierdzę,że w polskich produkcjach nie problemu z dźwiękiem bo jest.Oglądałem Kruka na 4 letnim dojechanym laptopie bez zewnętrznych głośników i wszystko słyszałem,nawet te kwestie z jedzeniem w ustach.

miarara

też myślałem, że głuchnę, ale inne filmy i seriale jakoś rozumiem. przypadek? Nie sądzę.
Ludzie z produkcji znają na pamięć scenariusz, więc każdy szept po zmroku wychwycą, ale widz nie ma scenariusza przed nosem.

ocenił(a) serial na 7
miarara

To nie kwestia głuchnięcia. Jak dam głośniej, to dialogi są zrozumiałe. Tylko, że wszystkie inne dźwięki są wtedy zdecydowanie za głośne. Jak ktoś lubi słuchać muzyki na full, pewnie mu to nie przeszkadza. U mnie powoduje migrenę...
Z zagranicznymi filmami nie ma problemu, bo i dialogi, i zewnętrzne dźwięki są na tym samym poziomie - więc i słyszy się co mówią, i reszta nie zagłusza. U nas wielu nie radzi sobie z łączeniem dialogów ze ścieżką dźwiękową. Są oczywiście wyjątki, Wiedźmin np. ma normalny dźwięk niezależnie od tego w jakim jest języku. Dziwne, że z kasą Canal+ zwyczajnie olewają to.

Brzechu100

A tego przecież nie kręcił Vega?

Brzechu100

W większości ostatnich polskich produkcjach (filmowych i telewizyjnych) kłania się niestety oszczędność na postsynchronach...

Brzechu100

od tego są napisy i nie ma problemu

Brzechu100

Jak na razie po 2 odcinkach zapowiada się na jednej z lepszych Polskich seriali. Fabuła trzyma w napięciu , ciągle coś sie dzieje jest tajemnica , barwni bohaterowie świetne zdjęcia ... Świetna robota Canal + Polska

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

Na szczęście w drugim odcinku już tego problemu nie było, wszystko słyszałem bez zarzutu.

lew890

Oby, jestem po pierwszym odcinku i dźwięk beznadziejny. O zgrozo najciężej zrozumieć kwestie wypowiadane przez głównego bohatera.

Brzechu100

to jest jakaś przypadłość od wielu lat w polskich filmach, że trzeba słuchając dialogu być czujnym jak ważka, choć 100% to i tak słyszą tylko nietoperze, ale za to jak zagra muzyka no to ratuj się kto może i kto pierwszy sięgnie po pilota żeby ściszyć. Serio nie da się lepiej ustawić aktorom mikrofonów tylko trzeba włączać napisy żeby zrozumieć sens rozmowy?

ocenił(a) serial na 7
Brzechu100

Niby "canal" a tak na prawdę "kanał"! Dokładnie takie samo badziewie, jak z "koronką królików" (albo "podpaską królicy"... nie pamiętam tego... czegoś z "TVPiS", ale ze wstydem przyznam, że jeden czy "otcinki" tego czegoś obejrzałem - z miłości do filmów kostiumowych) - "słychać tam, gdzie ucho przyłożysz"... A! Już wiem!!! To chodzi o "koronę królów"! I tu i tam "reżyserem dźwięku" jest "osoba pełniąca obowiązki reżysera dźwięku"...

Brzechu100

Dobry serial - genialna rola i gra Michała Żurawskiego . Podchodziłam sceptycznie do tej produkcji - ale włączyłam nagrywanie na zapas. Dzisiaj obejrzałam ciągiem nagrane czterech odcinków i choć wiedziałam już po drugim odcinku co będzie, to serial mnie wciągnął. Szkoda, że jest tak rozciągnięty.

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

może czas odstawić Rubina do lamusa? ;) A tak serio, to może w pierwszym odcinku, teraz jest ok.

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

Akurat w wielu polskich filmach czy serialach dźwięk jest, że tak powiem patologiczny, ale akurat tutaj jakoś tego dogłębnie nie uświadczyłem, o wiele gorzej było w "Sługach Bożych" czy "Zabić bobra"...

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

Ja na wszystkich polskich filmach włączam napisy. Jakość dźwięku w naszych produkcjach jest tragiczna!!!

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

Trzeba było się w szkole uczyć a nie spać. A tak serio dźwięk jest tak zajebisty że jak były sceny w barze i gdy jedli przy wódce to było słychać jak mlaszczą i przeżuwają, to nie jest słaby dźwięk to jest świetny dźwięk.

ocenił(a) serial na 8
MaXXi

Z mlaskania wywnioskowałem, że im smakuje, gorzej zrozumieć co mówią z pełnymi gębami...

ocenił(a) serial na 7
MaXXi

Dokładnie. Wszystko jest za głośne - poza dialogami... Czy to naprawdę taki problem, jedno dać ciszej, drugie głośnie? W filmach policyjnych czasem pokazują, jak tło z nagrania pogłaśniają, by zorientować się np. skąd ktoś dzwonił - parę sekund roboty...

Brzechu100

Może oglądając po zmroku szepty słychać... i bełkot.

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

A to dziwne, bo po raz pierwszy od nie wiem kiedy byłam zachwycona jakością dzwięku w polskim serialu.

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Polska szkoła dźwięku. Bez komentarza

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Często słyszę o problemie niewyraźnych dialogów w polskich serialach/filmach. Fakt, był to problem od zawsze, ale był i już nie istnieje. Większość z nas ma odbiorniki telewizji cyfrowej, a ponad to zestawy kina domowego, soundbary, czy inne cuda techniki. Wystarczy w dekoderze ustawić dźwięk na Dolby Digital, dźwięk przepuścić przez kino domowe (lub inny wynalazek), a cały problem niezrozumiałych dialogów znika bezpowrotnie. Pragnę nadmienić, że stosuję tę metodę od lat i dziwię się jak ktoś narzeka na czytelność filmowych dialogów. A uprzedzając troszkę fakty: filmu nie trzeba oglądać (słuchać) głośno by zrozumieć każde słowo aktora/aktorki. Gorąco polecam to wszystkim, którzy jeszcze nie spróbowali, a tym którzy już to zrobili i nadal są niezadowoleni, proponuję zmianę sprzętu lub wizytę u laryngologa.

ocenił(a) serial na 10
bastus1972

Dokładnie, czytam tyle postów odnośnie słąbego dzwięku, i nie potrafię zrozumieć o co chodzi, podczas oglądania serialu nie miałem nawet jednego momentu, że czegoś nie zrozumiałem. Zaczynam podejrzewać, że problemem tutaj jest coś innego niż kiepska ścieszka dzwiękowa.

ocenił(a) serial na 7
bastus1972

Niezrozumiałość spowodowana jest tym, że dialogi są zbyt ciche w porównaniu do reszty dźwięków - dasz wystarczająco głośno, by słyszeć co mówią, to zaraz wali po uszach np. muzyka. Jak ktoś słucha muzy na full, to pewnie dla niego żaden problem.

Brzechu100

Ja już od dawna mówiłem że w Polsce to chyba w studni kręcą audio a nie w studiu. O ile nic nie mam do Polskiego dubbingu bo uważam że film po Polsku daje urok jakby akcja działa się u nas o tyle jakość naszej ścieżki audio to w wersji Polskiej PORAŻKA NA CAŁEGO. Nie dość że nagrane tak że nie idzie zrozumieć co mówią to jeszcze głośność w stosunku do odgłosów akcji to ciągłe pogłaśnianie i ściszanie co wkur...... na całego.

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Zwykle nie oglądam Polskich filmów między innymi dlatego, że nie rozumiem wymowy aktorów. Wielokrotnie w trakcie oglądania musiałam przerwać i wyłączyć. Tak tutaj o dziwo nie miałam żadnego problemu.

ocenił(a) serial na 7
Brzechu100

Tu nie było tak jeszcze źle z tym głosem jak w filmach,Pitbull

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Co wy chrzanicie, co prawda oglądałem na słuchawkach, możliwe że Win 10 dźwięk DD 5.1 jakoś zamienia na dwa kanały, ale słyszałem wszystko idealnie..

ocenił(a) serial na 8
IreuN

"Na słuchawkach", myślisz człowieku czasem? Dźwięk ma być słyszalny nie tylko na słuchawkach... To tak jak podczas rozmowy mówiłbym ci prosto do ucha...

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Lol serio ?! Ja mam problem ze słuchem a jakoś słyszałam/rozumiałam dialogi...idzcie lepiej do laryngologa.

ocenił(a) serial na 8
agviki

Następny kozak co na słuchawkach oglądał...

ocenił(a) serial na 9
WujekChu1ek

Lol akurat nie oglądałam na słuchawkach. Staram się nic nie słuchać przez nie przez problem ze słuchem, więc nie pisz takich rzeczy skoro nie wiesz.

ocenił(a) serial na 6
Brzechu100

U mnie to samo, na szczęście włączyłam napisy :P

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

Głośność dialogów, to smutny standard w polskich produkcjach, i to niezależnie kto produkuje, chyba należy się do tego przyzwyczaić.

ocenił(a) serial na 8
Brzechu100

W mojej opinii i tak lepiej niż ślepnac od świateł, tam tylko przekleństwa były wyraźne.

Brzechu100

Ja tak mam z większością polskich seriali. Dialogi nie dość, że są ciche, to jeszcze podkład muzyczny i inne dźwięki w "tle" skutecznie je zagłuszają... Taka wkurzająca maniera

ocenił(a) serial na 9
Brzechu100

O dziwo akurat w kruku nie miałam żadnego problemu ze zrozumieniem dialogów. Jest to o tyle dziwne, że większości polskich produkcji naprawdę nie rozumiem.

ocenił(a) serial na 6
Brzechu100

no jak mnie to wkur... kolejny film/serial polski którego nie da się słuchać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones