PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687676}

Krzyk

Scream
7,1 11 822
oceny
7,1 10 1 11822
5,7 3
oceny krytyków
Krzyk
powrót do forum serialu Krzyk

Pięknie skrzyżowano tutaj wątki wszystkich popularnych slasherów. Mamy więc intrygę rodzinną ("Halloween"), jest też zdeformowany chłopiec w masce, mieszkający nad jeziorem ("Piątek trzynastego"), bohaterowie dostają serce w pudełku ("My Bloody Valentine"), a dorośli ukrywają tajemnice sprzed lat przed dziećmi ("Koszmar z ulicy wiązów"). Gdy w pierwszym odcinku Noah mówił iż slasher to gatunek nie nadający się na serial, twórcy puścili do nas oczko. Nie tylko dowiedli że można, ale również da się z tego wykroić więcej niż jeden sezon. Sprytne bestie. A już myślałem że filmowa seria "Krzyk" wycisnęła z gatunku wszystko... Craven był zapewne dumny z tego co rozpoczął w 1996 roku :)

ocenił(a) serial na 8
Lucky_luke

tak, dodatkowo w 2 sezonie tytuł każdego z 14 odcinków będzie nawiązywał do jakiegoś kultowego horroru a i w każdym odcinku będzie nawiązanie do danego horroru który jest akuratnie "podany w tytule".

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

To już za bardzo ułatwia sprawę. Wolałem sam wyszukiwać powiązań, których jest oczywiście więcej niż wymieniłem :)

ocenił(a) serial na 8
Lucky_luke

fakt ;) chociaż ja kocham takie też oczywiste nawiązania, gdyż to taki hołd dla innych horrorów i to mi się podoba.

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

Trochę jak w "Wyspie Harpera", tam tytuł każdego odcinka był dźwiękiem który towarzyszył śmierci w nim :)

ocenił(a) serial na 8
Maladie

Wiem, pamiętam :D oglądałem Wyspę Harpera, chociaż z tymi dźwiękami w tytułach to trochę dziwne było xD

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

Już dawno temu oglądałam Harpera i nie pamiętam powiązań z tytułami. Chyba będę musiała sobie odświeżyć serial :)

ocenił(a) serial na 8
alienowa

Chodzi o np: tytuł odcinka "Bang" to taki odgłos był przy śmierci danej osoby w tym odcinku i tego typu, moim zdaniem to było dosyć dziwne xD jak na tytuły.

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

Acha no to rzeczywiście dziwne :)

ocenił(a) serial na 8
Rrouge

Szczerze mówiąc to nie widzę tych nawiązań jak na razie... w pierwszym odcinku Audrey dostaje smsa "I Know what you did last summer", ale np. nawiązania do Psychozy w drugim odcinku nie widzę.

ocenił(a) serial na 8
13Gniewny

a ja widzę, może się odnosić do zwidów Emmy albo jak bardziej twierdzę do Eliego i jego matki Tiny wyglądających za okno co mi się kojarzy trochę z Normanem Bates'em i jego matką, czasami trzeba nawet na takie drobnostki zwracać uwagę ;D

ocenił(a) serial na 8
Rrouge

ooo, dobre! W sumie na to nie wpadłem, dzięki ;)

ocenił(a) serial na 7
13Gniewny

Portier zamordowany leżał w wannie pod prysznicem. I też trzeba było go zabrać tak, żeby nie było śladów, że tam doszło do morderstwa.

ocenił(a) serial na 8
_Garret_Reza_

O, to z prysznicem też sensowne w sumie, dzięki.

ocenił(a) serial na 6
13Gniewny

W tym odcinku widzimy motel... Bates Motel mówi ci to coś? :D

ocenił(a) serial na 8
McGyverPL

Ach, Bates Motel, miejsce gdzie Freddy Krueger zabił Alice Hardy w drugiej części "Halloween"... dzięki!

ocenił(a) serial na 6
13Gniewny

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 3
Lucky_luke

w drugim bodajże odcinku byl sms do Audrey z tekstem "wiem co zrobilas zeszlego lata" totalne nawiazanie do KOSZMARU MINIONEGO LATA

ocenił(a) serial na 8
Seba24

Jak na razie 3 odcinki 2 sezonu. Jak wrażenia? Mi bardzo się podobają, zwłaszcza 3. Akcja powoli idzie do przodu, jest więcej klimatu i tajemniczości, tak myśle.

ocenił(a) serial na 7
Lucky_luke

Jest i "Carrie" De Palmy, bardzo De Palmowy cytat :) Ale w tytule nawiązano do filmu o którym nawet jeszcze nie słyszałem... Pewnie jakby nazwali "Carrie" to byłoby zbyt oczywiste, niemniej...
http://www.filmweb.pl/film/Upiorne+urodziny-1981-89950

ocenił(a) serial na 5
_Garret_Reza_

I właśnie nie wiem w którym momencie odcinek nawiązuje do tego filmu. Może ktoś coś?

ocenił(a) serial na 7
_Garret_Reza_

Będę się upierał że to jednak nie jest konkretny cytat z filmu De Palmy, a raczej kolejna wariacja na temat książki Kinga. Gdyby chcieli przywołać De Palmę byłoby jakieś szaleństwo montażowe. Zaś co do "Happy Birthday To Me" nie potrafię skojarzyć konkretnych scen, no ale impreza urodzinowa była, więc tytuł nie jest wzięty z nieba.

Generalnie staram się wyłapywać nawiązania na bieżąco i wypisywać je w tematach dotyczących poszczególnych epizodów. Powtórnie sugeruję zaglądanie do nich ;)

ocenił(a) serial na 6
Lucky_luke

a w dialogach to w każdym odcinku są dziesiątki nawiązań do innych filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones