PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687676}

Krzyk

Scream
7,1 11 850
ocen
7,1 10 1 11850
5,7 3
oceny krytyków
Krzyk
powrót do forum serialu Krzyk

Polecam dla osób, które lubią jak morderca duch pojawia się w niewyjaśnionych okolicznościach zawsze za plecami ofiar - potrafi chodzić bez wydawania dźwięków, wywracać przedmioty na odległość czy rozpływać się w powietrzu. Obejrzałem pierwszy sezon i szczerze mówiąc za drugi się nie biorę. Liczyłem na ciary na plecach, a skończyło się na śmiechu i "CÓŻ ZA ZBIEG OKOLICZNOŚCI".

ocenił(a) serial na 7
naprawdepowiadam

Aha ale twoim zdaniem jak poznałem waszą matkę to serial 9/10 dla elitarnych odbiorców którzy tylko myślą. chyba w życiu nie oglądałeś żadnego Slashera kolego ;)

ocenił(a) serial na 3
WTTW_FILM

"elitarnych odbiorców"
Świat według kiepskich - 9 gwiazdek.
"chyba w życiu nie oglądałeś żadnego Slashera kolego"
tym argumentem mnie zmiotłeś z posadzki - i na tym skończę moją wypowiedź, bo nie zasługujesz na mój czas.

ocenił(a) serial na 7
naprawdepowiadam

A kim ty jesteś że ktoś na twój czas zasługuje? Ogarnij co to slasher a potem pisz opinie. Cebulactwo filmwebowe.

WTTW_FILM

slasher to glupi film dla glupkow? wyjasnij mi, bo nie wiem.

a tak na serio, jeśli oceniles tego gniota na 8, nie mamy o czym z toba rozmawiac.

ocenił(a) serial na 7
ner

Serio? Serial jest dla fanów filmów tego typu jak się ich nie ogląda to nie ma się czego tu szukać sorry. A poza tym, twoja logika: "założę temat i będę szukał innych bo u mnie nikt nie pisze", tak czytałem twój post.

ner

Slasher to gatunek w którym elementy opisane przez założyciela tematu są akceptowane, ba nawet w niektórych przypadkach wręcz wymagane.

To nie ma być poważne podejście do przedstawienia mordercy. Slasher jest prostym gatunkiem z prostymi zasadami i albo się to lubi albo nie. A no i "głupi film" wcale nie musi być dla głupków, ale jak widać lubisz po prostu wyzywać ludzi.

ocenił(a) serial na 5
naprawdepowiadam

Lubię tego typu filmy/seriale. Jednak ten serial jest rozczarowujący. Sa trzy typy scen: Dramy nastolatków (bardzo slabe dialogi), rozmowy przez telefon z mordercą i sceny śmierci albo tylko budzące "grozę", bo okazuje sie, że to nie morderca tylko Np. Kolega sie zakradał. Gra aktorska slaba. Wszyscy wiedzą, ze morderca grasuje, ale uprawiają sex w ciemnym parku, umawiają sie w obcych miejscach. No i te tanie dialogi. Młodzieży jednak może się spodobac.

ocenił(a) serial na 3
naprawdepowiadam

Nawarstwienie głupot w tym serialu sięga apogeum.
- chodzmy gdzies sami w środku nocy (farma 1 odc drugiego sezonu)
- widzialas tam kogoś, kto mógł wyglądać jak zabojca? chodzmy tam ponownie w środku nocy (mama Emmy 2 odc)
- wszyscy moga zginąć, ale ktos co cos wie ukrywa to przed resztą (Noah/Audrey)
- umiera komus partner, dwa odcinki pozniej bzyka się z kimś innym, hihi takie to szalone nastoletnie życie
- plan zabójcy jest jak domek z kart, naprawdę jest durny i absurdalnie wręcz niemożliwy

Slashery generalnie należą do gatunku, gdzie ludzie nie spodziewając się niczego giną, ale w tym serialu bohaterowie zachowują się dokładnie tak samo mimo świadomości zagrożenia ich życia i to właśnie się nie kompiluje, czyniąc krzyk jednym z najgłupszych fabularnie seriali wszechczasów.

ocenił(a) serial na 7
naprawdepowiadam

Taki urok slasherów - filmowy oryginał pod tym względem niczym się nie różnił, podobnie z innymi seriami pokroju Piątków Trzynastego czy Hallowenów. Są osoby które dobrze się przy tym bawią, a są też tacy których przeraża wybitny idiotyzm bohaterów i zatrzęsienie tanich zabiegów i dziur w scenariuszu.

Albo się to lubi, albo nie. Ja też mam mieszane uczucia - ale nie ukrywam że przy odpowiednim nastawieniu oglądało mi się serial całkiem dobrze.
Problem jest taki że trudno przełożyć slasher na serial, filmy są szybsze i intensywniejsze.
Tutaj całość trwa kilkanaście godzin, a większość serialu stanowią nastoletnie dramy, imprezy i romanse które absolutnie nic nie wnoszą do fabuły.
A do tego łatwo wyczuć twórców, jest część obsady która została obdarzona nieśmiertelnością i po pewnym widać to jak na dłoni.

btw: Drugi sezon był bardzo słaby, znacznie gorszy niż pierwszy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones