PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318187}

Kyle XY

7,1 13 065
ocen
7,1 10 1 13065
Kyle XY
powrót do forum serialu Kyle XY

KAMELEON??

ocenił(a) serial na 10

Serial bardzo mi sie podoba i mi przypomina starszy juz serial Kameleon:) Ktos jest tego samego zdania co ja??

ocenił(a) serial na 9
krychuswaj

wiem ze to stare ale ja jestem takiego zdania. najbardziej podobne sa umiejetnosci kyle a raczej latwosc w ich pozyskiwaniu, jakies tajne firmy itp.

krychuswaj

To się chyba nazywa plagiat. :P Też to zauważyłam. Główny motyw całkowicie ściągnięty. Tajna, potężna organizacja, zatrudniająca grono naukowców, potajemnie trzyma i przez lata kreuje człowieka o niezwykłym umyśle, geniusza, który może robić wszystko dzięki wysokiej inteligencji i niesamowitej szybkości uczenia się. Korporacja udaje humanitarne pobudki, tak naprawdę działa tylko dla własnych korzyści, nie licząc się z kosztami (również w ludziach). Pewnego dnia obiekt eksperymentu ucieka i uczy się świata zewnętrznego, poszukuje swojej historii i rodziny. Jeden z członków/exczłonków grupy, korzystając ze zdobytych w pracy informacji, pomaga bohaterowi, jest dla niego stróżem i nauczycielem. Uciekinier ukrywa się przed firmą, pragnie zniszczyć ją i pomagać ludziom. Niestety oba seriale urywają się w środku akcji, zostawiając kilka otwartych wątków.

W "Kyle'u XY" intryga jest mniej rozbudowana, a treść odcinków, niezwiązana z głównym wątkiem, nie różni się od innych seriali młodzieżowych: przygody z seksem, alkoholem, trawką, pierwsze miłości i zdrady, przyjaciółki, co jakiś czas prowadzące wojnę... W "Kameleonie" każdy odcinek to nowi bohaterowie, miejsca, akcja kryminalna i (prawie zawsze) przemyślana nauczka dla mordercy wg zasady "oko za oko". Reasumując: tło dla motywu przewodniego w "Kyle'u XY" jest zupełnie inne, ale też zdecydowanie mniej ambitne, pozbawione oryginalności.

Krótko mówiąc, "Kyle XY" to plagiat, zlepek motywów z "Kameleona" i filmów dla nastolatek, aczkolwiek na złagodzenie tego stwierdzenia dodam, że całkiem sympatyczny, dobre na odprężenie.

Morgana_filmweb

Nie ogladalam Kameleona ale milo wiedziec ze Kyle XY nie zostal przekreslony lecz zostal uznany za calkiem sympatyczny serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones