PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=590629}

Legenda Korry

The Legend of Korra
7,7 12 194
oceny
7,7 10 1 12194
Legenda Korry
powrót do forum serialu Legenda Korry

Obcisłe trykoty

ocenił(a) serial na 8

Witajcie
Historia Korry skończyła się parę miesięcy temu ( zresztą dość zaskakująco ).
Zauważyłam jednak pewną ważną rzecz jak zaczęłam oglądać 4 sezon. Jego akcja zaczyna się 3 lata po zakończeniu poprzedniego. Wiele się zmieniło. Między innymi ciuchy tkaczy powietrza.
Przedtem adepci nosili takie same luźne pomarańczowe ciuszki które miał na początku Aang. W ostatnim sezonie mieli już nowy ,,uniform".
Były to jednoczęściowe bordowo-szaro-żółte kostiumy. Połączenie barw, całkiem całkiem ale jako całoś... nie jest już fajnie.
Wszyscy wyglądają jakby urwali się z jakiegoś cyrku. Nowe stroje to jakieś dziwne obcisłe trykoty. Dzieci wyglądają w nich znośnie ale jak zobaczyłam Tenzina pomykającego po mieście w tym czymś to nieźle się ubawiłam.
Dodatkowo to płachty pod rękami. Szkoda że wyparły lotnie. One dodawały tkaczom powietrza uroku. Mogli nimi walczyć a teraz dupa. Pomińmy fakt że powierzcha płacht nie wytwarza odpowiedniej siły nośnej aby swobodnie latać jak to było pokazane przy bitwie z robotem.
Reasumując, pomysł niezły ale wykonanie nie do końca się twórcom udało. Wolałam stare ciuchy magów powietrza. Poza tym nawet nie było wyjaśnione skąd się zwiął ich nowy krój ale mniejsza o to. Mi się średnio podobają. 5/10
A co Wy o nich myślicie? Jakie budziły w Was emocje?

ocenił(a) serial na 9
Solllaris

Ja też mam mieszane uczucia co do tych strojów. Tak jak pisałaś dobrze wyglądały u młodszych magów (Meelo, Ikki, Jinora, Kai i według mnie jeszcze Opal) ale np. Bumi już wyglądał jak jakiś nurek w swym kombinezonie. Wydaje mi się, że gdyby chcieli to nadal mogliby używać lotni jako broń czy jako środek transportu, no ale załóżmy że lecimy na bizonie i lotnia wypada z siodła to równie dobrze możemy skorzystać z kombinezonu więc tutaj + . Minusem według mnie jest podatność na zniszczenie. Lotnie w tym przypadku były bardziej wytrzymalsze. Wydaje mi się, że wprowadzili nowe stroje z takiego powodu, że jest era nowych magów powietrza.
Ogólna ocena strojów: 7/10

Solllaris

Podoba mi się fakt, że wszystko w tym filmie ewoluuje - zarówno technologia, jak i magia (np. rozwija się tkanie metalu). Dlatego byłabym jak najbardziej za ewolucją w modzie, gdyby nie... no właśnie. Tenzin w nowym uniformie wygląda jak w piżamie. :'D I też tęsknię za lotniami, ale może płachty miały być bardziej innowacyjne.

ocenił(a) serial na 10
Solllaris

"Pomińmy fakt że powierzcha płacht nie wytwarza odpowiedniej siły nośnej aby swobodnie latać" - serio? Ludzie posiadają zdolność tkania żywiołów, istnieją latające bizony, niedźwiedzio-pies, avatar któremu święcą się oczy, świat duchów, a Ty się czepiasz tego tych płacht? :D
Ale tak ogólnie to się zgadzam - dzieciaki jeszcze dobrze, ale Tenzin wyglądał komicznie. :D

ocenił(a) serial na 7
Solllaris

Dokładnie. Dzieci wyglądały jak "słodziaśne-rozkoszne-kochaniunie-świnki-morskie-które-5letni-właściciel-przebra ł-dla zabawy" xD. Zniosłam to. Ale Tenzin wyglądał po prostu komicznie. Kiedy go zobaczyłam zatrzymałam film, zaczęłam się chichrać, kiedy się uspokoiłam, puściłam dalej film, znowu zaczęłam się chichrać, znowu zatrzymałam film, i tak kilka(naście) razy. Podejrzewam, że twórcy chcieli nadać im bardziej "profesjonalny" wygląd, ale im nie wyszło. Postacie są teraz komiczne i nawet w dramatycznych scenach myślałam, że wybuchnę śmiechem xD. No cóż, musiałam wziąć sobie jogurt, aby perspektywa zmywania z laptopa i ściany resztek jogurtu zniechęciła mnie do śmiechu.

Moja ocena strojów: 2/10

ocenił(a) serial na 10
Solllaris

Praktyczność 'bywa' ważniejsza niż wygląd ;)

ocenił(a) serial na 10
Whoever_2

Tenzin wygląda, raczej, jak superbohater. :)

ocenił(a) serial na 9
Solllaris

A według mnie wyglądają całkiem spoko i podkreślają ewolucję tej serii. W Aangu władcy powietrza nosili tradycyjne szaty mnichów, z tym że było to 100 lat temu, jako że w 4 sezonie Korry pojawia się 100(?) metrowy platynowy robot strzelający laserem, myślę że taka drobna ewolucja strojów bojowych wyszła na +. No i jak by nie patrzeć to są one również praktyczniejsze, biorąc pod uwagę czasy jak nastały wtedy. By latać trzeba było mieć : Bizona - który nie jest najszybszym środkiem transportu, dodatkowo łatwo go trafić ze względu na rozmiar no i trzeba go żywić, była też Lotnia: która była dosyć słaba, lot nią tak naprawdę sprowadzał się do jednej pozycji i jednej ewolucji, dodatkowo operator miał zajęte obie ręce więc służyła tylko jako środek transportu, można było jeszcze otworzyć ostatnią czakrę ale to już dla tych prawdziwych hardcore'ów. No i wtedy przyszły obcisłe trykoty - nie krępowały ruchu, lot nimi był szybki, nie zajmowały dużo miejsca, mam wrażenie że materiał z których było zrobione był o wiele bardziej trwalszy i elastyczniejszy aniżeli materiał lotni, nie ograniczały użytkownika w powietrzu, mógł on jednocześnie latać i walczyć dodatkowo lecąc z właściwego pułapu była opcja schowania ''skrzydeł'' i zamienienia się w żywy pocisk, co dawałoby niesamowitą przewagę szybkości. A Bumi dla mnie wyglądał całkiem gustownie tak że ja oceniam zmianę na +.

https://www.google.ie/search?q=jinora&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=is ch&sa=X&ved=0ahUKEwisu4WYq8PKAhVFqA4KHdRRAtgQ_AUIBigB#tbm=isch&q=bumi+flying+cos tume&imgrc=-GZGzovCv1WLPM%3A

ocenił(a) serial na 9
Solllaris

Twórcy chyba poszli w "aerodynamikę".
Ciuch p 100 latach to już "przestarzałe". O ile Aang wygladał w tym dobrze, to jak Tenzin upakował w nie Korrę i resztę nowych magów powietrza to chciałam się śmiać xD

Ta ewolucja ciuchów (jak pisze EMER) wyszła nawet dobrze w kwestii praktyczności. Co do wyglądu... córka Tenzina wyglądała nawet poważniej ;)

Ale gust gustowi nie równy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones