6,3 2 648
ocen
6,3 10 2648
406
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":854396,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Young+Wallander-2020-854396/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Młody Wallander
 • basslola ocenił(a) ten serial na: 4

  Ciągle nie mogłam jednoznacznie ustalić co mi w nim nie pasuje, poza tym, że są i Szwedzi i brytyjski akcent, ale tak mi nie dawało spokoju, że serial totalnie jest pozbawiony szwedzkiego klimatu i sznytu. Wygląda jakby Netflix miał swój pomysł już na serial i nakręcił, a potem dopisał do niego Wallander, żeby się sprzedało i uznał że będzie git. No nie do końca. Może i USA to przeszło, bo dla nich Europa to jeden kraj ;) Bardziej szwedzki jest stolik LACK z Ikei niż to.

 • foxtrot ocenił(a) ten serial na: 7

  basslola Tu nie wyszło, ale już ludzie z BBC zrobili świetny serial z Kenem Branaghem. Młody Łolenda jest porostu słaby.

 • basslola ocenił(a) ten serial na: 4

  foxtrot Racja. Fabuła jest mocno przeciętna, widziałam lepsze i gorsze. Nic szczególnego. Mógłby się nazywać się Smith i mieszkać w Liverpoolu i zupełnie i niczego by to nie zmieniło :) Jedynym powodem dla którego to obejrzałam do końca był Pålsson, który moim zdaniem jest dobrym aktorem i byłby świetny, gdyby miał co zagrać, a tu dostał takie linijki, aż mi go było żal. To chyba jego najsłabsza rola - ewidentnie męczył się ze swoją postacią, a ma na koncie podobne role - tylko Brytyjczycy totalnie nie udźwignęli klimatu, który jest integralną cechą skandynawskiego kina. Nie wiem, ale ilekroć oglądam anglojęzyczny film o Szwedach to mi nie podchodzi - jest na siłę "światowy" i to czuć, szczególnie znając ich od środka.

 • isgenaroth ocenił(a) ten serial na: 5

  basslola Netflix to stan umysłu