PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 678
ocen
8,1 10 1 59678
8,5 24
oceny krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Młody Papa

ocenił(a) serial na 4

Dla tych których do oglądania zachęcił Trailer nic tu nie będzie. Obrazoburcze przedstawienie papieża gangstera, który uważa się za boga to tylko sztuczka marketingowa. Po za jedną skandaliczną przemową i paleniem papierosa z dumną mina, Papież przez resztę serialu będzie szlochał, że jest sierotą i nie może znaleźć mamy i taty. I tak z obrazoburczego dramatu (czy dramatu-komedii) mamy zwykły melodramacik, tylko że w Watykanie. Miłośnikom oper mydlanych taki stan rzeczy może odpowiadać ale dla mnie był zwyczajnie nudny i to mimo tego że operator robił wszystko by sceny paplania kardynałów były choć trochę ciekawe. Każdy jeden wątek poboczny był nudniejszy od drugie a przy ekranie trzymała mnie tylko ciekawość czy Papa w końcu coś doje***. Na domiar złego w losowych momentach wciskają jakąś wesołą, popularną muzyczkę bo to fajne, zabawne?? Na lepszą komedie ich nie stać? Ni jak to nie pasuje do tonu całego serialu, który jest całkiem poważny. Jak widać zarzutów mam od gromu więc może powiem co grało. Gra aktorska była dobra choć nie ratowała nudnych postaci, jak wspomniałem wcześniej praca kamery, operator miał absolutnie wolną rękę i pierwsza scena, pierwszego odcinka... powolna jazda kamery i ciężka muzyka znakomicie wprowadzała w klimat gęstego sterylnego zepsucia.. klimat którego nie dostałem...

ocenił(a) serial na 4
AiS_366

Uważam identycznie. Nic wciągającego.

AiS_366

w końcu ktoś to napisał. Też całkowicie zawiodłem się tym co zostało zaprezentowane w pierwszej scenie. Sądziłem, że będzie wielka rewolucja, niestety po pierwszym odcinku zapomniano w ogóle o głównym wątku. Każdy kolejny odcinek się nie spinał. To wyglądało tak jakbyśmy mieli tylko podglądać jak papież szuka swoich rodziców. W każdym odcinku pojawia się scena otwierająca jak przechadza się po korytarzu z obrazami. W mojej opinii każdy obraz symbolizuje główny motyw każdego odcinka. Na ostatnim jest palący się kościół - niestety brakuje obiecanej rewolucji. Chyba że tym miało być ukazanie się publiczne papieża w Wenecji. Muzyka w serialu jest ciekawa, ale niektóre wątki zostały rozpoczęte i szybko urwane (jak np. kolesia ze stygmatami). Niby ostatni odcinek próbuje odciąć kupony i zamykać wszystkie poruszone wątki - jest to jedno z najsłabszych zakończeń seriali jakie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones