PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 831
ocen
8,1 10 1 59831
8,5 25
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Spodziewałem się świetnego serialu. Zwłaszcza że zaledwie niedawno został on już przedłużony na drugi sezon. Sam opis fabuły i postaci wciąż uważam za interesujący. Ale realizacja... Ten cały "nadrealny" klimat panujący w serialu, absurdalna teatralność każdej z postaci i sztuczny patos kompletnie mi nie odpowiadają. Żadna postać nie jest tu wiarygodna i nikogo nie można traktować poważnie. Trudne wątki poruszane w produkcji osobiście bardzo mi odpowiadają, ale mam wrażenie, że tutaj nic nie jest na serio. Bo w każdej chwili pojawi się kangur w ogrodach watykańskich albo pies siedzący na fotelu. Pomijam już czepianie się ciągu przyczynowo-skutkowego i sytuacji, w której papieżem zostaje osoba, która tak bardzo chroni swoją prywatność i swój wizerunek. Dla mnie ten serial to rozczarowanie sezonu, bo liczyłem na dużo więcej.

ocenił(a) serial na 10
redd

Bo taki jest styl reżysera Paolo Sorrentino. Obejrzyj jakiś jego inny film np. oscarowe "Wielkie piękno", a zauważysz podobieństwa. Historia opowiada o fikcyjnym papieżu , który chce cofnąć kościół do czasów przedsoborowych, gdy papież był niedostępny dla wiernych. To jest taka wizja. Gdyby serial opowiadał o super liberalnym papieżu, to byłoby trochę nudno i przewidywalnie.

ocenił(a) serial na 4
Mallena28

Przyznaję, nie znałem Sorrentino wcześniej. Raczej głębiej już go nie poznam, bo ten styl kompletnie mi nie odpowiada. Przypomina mi Benigniego, którego nie lubię. Wracając do fabuły, nie zgadzam się z tym, że on chce cofnąć Kościół do czasów "przedsoborowych". On nie jest konserwatystą. Chce silniejszego Kościoła, a przede wszystkim silniejszej władzy papieskiej, tak silnej, jak przynajmniej w 1. połowie XX wieku, ale przełożonej na dzisiejsze czasy. Ma nałogi, słabości i wątpliwości. Nie jest liberalny ani jednoznaczny. Jest ciekawą postacią i chciałbym go poznać, ale nie poznam, bo forma przytłacza dla mnie treść.

ocenił(a) serial na 10
redd

Tak, nie jest jednoznaczny i dlatego jest ciekawy. I połowa XX wieku to czasy przedsoborowe właśnie. To skąd bierze się jego radykalizm jest tutaj najciekawsze, bo jak sam słusznie stwierdziłeś ma słabości, nałogi i wątpliwości. Czy to głos Boga czy...wręcz przeciwnie.
Oglądaj, abym miała z kim podyskutować ;-)

ocenił(a) serial na 4
Mallena28

Dzięki wielkie za konstruktywną i miłą wymianę poglądów :-) ale "Young pope"'a już odstawiam. Niestety, nie chwyciło.

ocenił(a) serial na 6
redd

Mi to zaczyna przypominać House of Cards Vatican Edition... Papież który posiadając władzę zaczyna od "sodówki".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones