PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 841
ocen
8,1 10 1 59841
8,5 25
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Obejrzałam cztery odcinki i jestem zawiedziona. Serial trochę o niczym, totalnie nic się nie dzieje; brak bohatera, któremu mogłabym kibicować- najszybciej byłby to Voiello (reszta niemiłosiernie irytuje, z Piusem na czele), ale i tak nie czuję potrzeby śledzenia dalszych losów bohaterów. Imho bardzo przeciętny serial.

ocenił(a) serial na 9
Aleksandra1880

Bo to jest serial o filozofii, koncepcji człowieka, jego wyborach, podejściu etc. etc. Tu nie ma komu "kibicować" bo to nie kino akcji ani melodramat obyczajowy. Serial jest skierowany do określona grona odbiorców, a nie do mas bo masy w życiu go nie zrozumieją.

ocenił(a) serial na 10
Zuku1916

Zgadzam się. Mnie od samego początku oczarował :) Postać Piusa genialna, jego emocje i cele.

Zuku1916

Akcja nie wyklucza 'filozoficznej głębi', można połączyć jedno z drugim. Choć moim zdaniem tego drugiego też za wiele tu nie ma, postacie są papierowe i bezpłciowe, nie ma zagłębienia i analizy ich przemyśleń czy wyborów. No i właśnie chyba to masy przyswoiły sobie ten serial, patrząc po ocenie i ogólnych zachwytach, nie zawężone grono elit.

Aleksandra1880

Kibicować to można drużynie piłkarskiej, a nie bohaterom dzieła filmowego. Nic się nie dzieje, bo nie ma "akcji"? Postacie są bezpłciowe? Wybacz, ale Twój wywód świadczy o tym, że gustujesz właśnie w kinie masowym, gdzie wszystko jest "wyłożone na stół", a jedyna możliwa analiza i interpretacja to taka, która jest podana prosto z ekranu przez twórców. Nie wiem kogo uważasz za "zawężone grono elit" i czy siebie zaliczasz do tego kręgu, ale serial ten jest przede wszystkim adresowany do ludzi o określonej wrażliwości estetycznej, którzy drobne, często ledwo zauważalnych detale fabuły i gry aktorskiej potrafią użyć jako katalizatora do zadania sobie najpoważniejszych pytań filozoficznych. Nie ma grzechu w tym, że się takich dzieł nie lubi lub nie rozumie, ale pychą jest zasłanianie się rzekomym zdaniem jakichś wyimaginowanych elit.

ivaxxavi

ech, czytaj ze zrozumieniem, proszę. lubię filozoficzne wywody, analizy i tego typu rzeczy, ale w tym serialu tego nie odnajduję. czemu od razu sugerujesz, że chcę mieć wyłożone wszystko na stół? pragnę mieć możliwość wgłębienia się w psychikę bohaterów, w motywy, które nimi kierują i na tej podstawie dokonać własnej oceny. a tu mi brakuje tego wgłębienia się (uważaj inaczej, widziałam lepsze seriale czy filmy i dla mnie ten wypada słabo). nie uważam się za żadną elitę, to była odpowiedź do komentarza Zuku: 'Serial jest skierowany do określona grona odbiorców, a nie do mas bo masy w życiu go nie zrozumieją' (sugerowanie, że jestem masą, bo nie lubię tego jednego serialu). czytaj uważniej, zanim odpowiesz, bo te dwa komentarze odczytałeś kompletnie na opak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones