PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 841
ocen
8,1 10 1 59841
8,5 25
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Obraz

ocenił(a) serial na 9

Czyj obraz ogląda papież w odc. 7 (wcześniej też pokazane było jak jest nim zainteresowany)? Przedstawia mężczyznę z nagą piersią, którą karmi niemowlę. Ktoś wie coś na ten temat?

dominika93

Obraz namalował w XVII w. Hiszpan Jusepe de Ribera. Nie sportretował on karmiącego mężczyzny lecz kobietę. Portret Magdaleny Ventura, zwanej jako kobieta z brodą, znajduje się Toledo, w muzeum sztuki Hospital de Tavera.

ocenił(a) serial na 9
tacuba

Dzięki wielkie! Bardzo... męska ta kobieta... A może znasz tytuły obrazów pojawiających się w openingu?

dominika93

W chwili portretowania miała chyba ponad pięćdziesiątkę. Tak że dziecko przy piersi to raczej fantazja malarza. Ale postać autentyczna. Broda zaczęła rosnąć w 37. roku jej życia, pojawiły się zakola, rysy twarzy nabrały ostrości. Była swoistą sensacją, została sportretowana na życzenie wicekróla Neapolu. Na zbliżeniach twarzy z portretu widać łzy w oczach.
Co do dzieł z czołówki musiałabym pogrzebać, poza (znanym z powodu skandalu w Polsce) przygniecionym meteorytem papieżem, autorstwa Maurizio Cattelana. W serialu w ostatnim odcinku pojawiają się bardzo charakterystyczne dzieła kolumbijskiego artysty Fernando Botero.
Mnie dość zaciekawiło jeszcze coś - umiejscawianie w Watykanie obiektów muzealnych, które tam się nie znajdują. Choćby powracająca to tu to tam, w wymownych scenkach, figurka Wenus z Willendorfu - naprawdę przebywa w Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu. Bez wątpienia jest to jeden z elementów tworzenia pewnego alternatywnego świata, zgodnie z wizją reżysera.

tacuba

Ładnie i składnie wszystkie dzieła z czołówki opisane http://pl.aleteia.org/2016/11/18/znacie-czolowke-mlodego-papieza-odkrylismy-jej- sekret/

ocenił(a) serial na 9
tacuba

Dziękuję bardzo! :)

tacuba

Zastanawia mnie co ta Wenus symbolizuje w tym przypadku, intryguje mnie bardzo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones