PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 846
ocen
8,1 10 1 59846
8,5 25
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Raz jest Pius XII, raz Pius XIII. Ze zwiastuna nie wygląda, by był to historyczny film o Piusie XII, więc jest to fikcja czasów współczesnych i pewnie powinna być wszędzie trzynastka przy imieniu.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

To by pasowało, na stronie HBO również napisali XIII. Ale po po opisie filmwebu zajrzałam w poczet papieży i próbowałam rozgryźć, jak bardzo chcą namieszać w serialu, skoro Pius XII był Włochem, a oni tu mówią o pierwszym, amerykańskim papieżu :D

Niewtajemniczona

To taka gra złym omenem. Kardynałowie wybrani na papieży unikają imienia Piotr, trzynastka też może tutaj być pechowa, bo nikt nie chce być ostatnim papieżem z tajemnicy fatimskiej. Podobnie zaufaniem nie cieszą się kardynałowie z USA, choćby nie wiadomo jakie kompetencje przedstawiali, np. kard. Raymond Burke.
Film ma zapewne zarobić na kontrowersji, jakoby ostatni papież miał być dającym się lubić luzakiem. Pewnie trzeba będzie dać 1/10, gdy się ukaże.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Jest zupełnie inaczej, do internetu wyciekły dwa pierwsze odcinki. Pius XIII zdecydowanie nie jest luzakiem, jakby wynikało to z zapowiedzi, jest konserwatywny, stanowczy i gardzi wszelkimi współczesnymi działaniami kościoła jak np. "marketingiem" papieskim :)
Pozdrawiam, nie chcę za dużo zdradzić dlatego odpowiedź może się wydawać niejasna :)

caprica7

W takim razie już go szanuję, ale jakoś nie dowierzam w taki obrót spraw. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

Już się ukazał, także można dać już 1 z czystym sumieniem.

ocenił(a) serial na 7
szambelan

po pierwsze - wystawiać jedynkę przed obejrzeniem, super pomysł,
po drugie - papież Pius luzak? to chyba nie wypada.

dawidk5

Jedynkę pozwoliłem sobie wystawić prewencyjnie, pragnę Szanownego Pana uspokoić. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

W opisie jest napisane, że papież, który jest bohaterem serialu, przyjął imię Piusa XII, oznacza to, że wybrał imię takie samo jak on. Nie ma w tym przypadku błędu.

szambelan

Nie widziałem jeszcze serialu, ale chyba chodzi o Piusa XIII a nie o historycznego Piusa XII. Ponadto może to być nawiązaniem to antypapieża z drugiej połowy XX wieku, który przyjął imię Piusa XIII i nie uznawał wytycznych drugiego soboru watykańskiego. Pasowałoby to, bo też był Amerykaninem. Nazywał się Lucian Pulvermarcher.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucian_Pulvermacher

ocenił(a) serial na 7
per333

Piusowie raczej zawsze byli konserwatystami, więc papież-luzak by do tego imienia nie pasował.

dawidk5

Ale podobno główny bohater serialu jest konserwatystą.

ocenił(a) serial na 7
per333

tak, ale autor wpisu myślał, że to będzie serial o papieżu-luzaku, a to, że ten antypapież przyjął takie imię na pewno nie zrobił tego przypadkowo.

per333

Tak, ale tego typu samozwańczy kandydaci oraz teorie na ich temat pojawiają się regularnie w środowiskach sedewakantystycznych, proszę Pana. Nie było to nikt, kto miałby posłuch lub jakąś szczególną wagę w działaniu. Niemniej film może przynieść wartość dodaną, jeśli chodzi o postrzeganie instytucji papieskiej przez katolików i ogół ludzi. Aktualnie opiera się ono na nastrojach kibolsko-pzprowskich.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Pius XIII przyjął imię Piusa XII i tylko w takim kontekście jest ta 12 w opisie. A dawanie 1 'prewencyjnie' jest dziecinadą. Fikcyjny papież jest dość intrygujący. to takie co by było gdyby papieżem został radykał siejący postrach, tak żeby świat zaczął się teraz z kościołem katolickim liczyć i przestał jechać po 'katolach', a nie tylko z muzułmanami i ich Mahometem. Oczywiście polityka strachu, a nie szacunku, ale i tak ciekawa alternatywa.

m_a_c_88

Papież Pius XIII nie może przyjąć imienia Piusa XII, choć ufam, iż w pewnych Szanownego Pana rodzinnych koligacjach intymnych mógł Pan zostać nawet swoim dziadkiem. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Babcią jak już... A zresztą bez komentarza, bo idzie to w stronę wycieczek personalnych.

m_a_c_88

Ufam w Szanownego Pana zdolności sprecyzowane równie lotnie, co kierunek Pana dążeń w dyskusji, tak pięknie zdiagnozowany. Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones