PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 59 841
ocen
8,1 10 1 59841
8,5 25
ocen krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Taki se

ocenił(a) serial na 4

Ciezki do zrozumienia, niektore sceny bezsensowne. Intro mnie urozilo, chodzi mi o moment kiedy figurke Jana Pawła II uderza meteor (?). Co to mialo znaczyc? Ustalenie nowego ładu? I stwierdzenie w 6 odcinku "islam ma wiecej wyznawcow" niezgodne z prawda. Oprawa muzyczna naprawde obłedna. 5 gwiazdek za muzyke i niektore poruszajace momenty.

ocenił(a) serial na 10
TeWuU

Biorąc pod uwagę, że Pius XIII został papieżem niesprecyzowany czas po Janie Pawle II - nie byłoby zbyt wydumanym sądzić, że dzieje się to w niedalekiej przyszłości, w której islam (zgodnie z danymi statystycznymi i tworzonymi na ich podstawie prognozami) przegonił chrześcijaństwo jeśli chodzi o liczbę wyznawców (aktualnie chrześcijaństwo ma 2,2 mld, a islam - 1,6 mld).

ocenił(a) serial na 9
kriss80858

Nie pamiętam dokładnie, ale oni przypadkiem nie rozmawiali tylko o katolicyzmie, a nie o całym chrześcijaństwie? Intro TeWuU uraża jako Polaka, gdyby uderzała w figurę woskową jakiegoś obcego dla niego Papieża to nie miałby żadnych zastrzeżeń i tyle w tym temacie. Dokładnie tak, Pius jest tą kometą lecącą po wszystkich obrazach i uderza w obraz kościoła dobrego, przytakującego staruszka, otwartego dla wszystkich. Między innymi dlatego jest tyle wzmianek o pedofilii i homoseksualiźmie, a za czasów JP II ten problem istniał i miał się dobrze. To nie ocena tylko fakt. Ale nie chodzi tylko o to więc nie ma co kruszyć kopii. Serial jest ciężki do oglądania, nie ma tu odpowiedzi podanych na tacy, wielu rzeczy trzeba się domyślać. Jeżeli ktoś oczekiwał fabularnego badziewia gdzie wszystko będzie miał opowiedziane od A do Z to nic dziwnego, że przeżył rozczarowanie. Dla mnie jeden z lepszych seriali XXI wieku.

ocenił(a) serial na 9
TeWuU

"Islam nieprzeciętnie szybko zwiększa liczbę swoich wyznawców. 30 marca 2008 dziennik „Corriere della Sera”, powołując się na Rocznik Papieski (Annuario Pontificio) na 2008, podał informację, iż Watykan po raz pierwszy oficjalnie przyznał, że liczba wyznawców islamu przekroczyła liczbę członków Kościoła rzymskokatolickiego (obecnie katolicy stanowią 17,4% ludności świata, a muzułmanie 19,2%)"

ocenił(a) serial na 8
TeWuU

nie wiem ile masz lat ale figura papieza przygniecionego metorytem to dosyc stara sprawa a oni wykorzystali to w filmie http://www.rmf24.pl/kultura/news-przygnieciony-meteorytem,nId,115005

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones