PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766400}

MacGyver

4,7 1 579
ocen
4,7 10 1 1579
MacGyver
powrót do forum serialu MacGyver

Widzieliście już? XD Masakra... Był to jeden z najgorszych pilotów jakie dane było mi oglądać... To ma być MacGyver? Poważnie? I dla jasności moje oczekiwania nie były wysokie, w sumie spodziewałem się, że będzie kiepsko, ale nie że aż tak.

Scenariusz / historia odcinka nie zachwyca, najzwyklejsza przeciętność, którą widzieliśmy już tyle razy. Zero zaskoczeń / zwrotów akcji, może jeden, że już w połowie pilota ujawnili, że ex naszego bohatera nie zginęła, i że jest tą złą, bo to, że żyje nie było zaskoczenie, bo było to dość oczywiste, łatwe do przewidzenia. Ale myślałem, że dowiemy się o tym dopiero w mini finale w połowie sezonu - przed przerwą midseasonową -, lub w wielkim finale, zatem było to takie "zaskoczenie".

W sumie niewiele można powiedzieć dobrego o tym pilocie, jedynie co mi przychodzi do głowy to to, że Tristin Mays jest całkiem ładna, ale to taka oczywista oczywistość, bo wiadomo, że głównym warunkiem castingu była atrakcyjność aktorki. I może, że aktorstwo nie jest takie złe, nie zachwyca, ale przynajmniej aktorzy nie są drewienkami, a to zawsze coś.

A jakie są wasze opinie na temat pilota?

ocenił(a) serial na 1
Herushingu

Nawet nie obejrzałem. Tylko przeleciałem po klatkach i nie mam zamiaru tego oglądać. Nawet nie zaliczyłbym tego do klasy B

siaty

to nie jest trochę hmm... głupie? nie obejrzeć w ogóle, ale oceniać na jeden

ocenił(a) serial na 4
Herushingu

Beznadziejna ta narracja, mogli z tego zrezygnować; bohater opowiadający o tym, co robi na ekranie, to przerost formy nad treścią i nie da się tego traktować poważnie. Za dużo efekciarstwa, pomysł z dzieleniem ekranu też kiczowaty. Serial, wiadomo, pretendować do miana arcydzieła nie miał, więc w scenariuszu jest trochę dziur. Till sam w sobie nie jest największą tragedią, Eads spoko. Reszta, no cóż, bez szału.

Nikki to była zabawa na jeden odcinek, nic grubszego, nie mogli rozciągnąć jednego odcinka z wirusem na pół sezonu, pewnie dlatego, że to ma być procedural.

ocenił(a) serial na 2
Goszka_

tak, sprawa musiała zostać rozwiązana, musieli odzyskać wirus, ale nie oznacza to, że musiano wyjawiać, że nie zginęła, że nadal żyje. Tym bardziej, że niby pracowała dla jakiejś złowrogiej organizacji, której to motyw zapewne jeszcze nie raz powróci.

Ale w sumie się tego nie czepiam, bo jak pisałem było to łatwe do przewidzenia, gdyż ich związek został ukazany zbyt intensywnie, by od tak miała zostać uśmiercona po kilku minutach. I do tego sposób jej uśmiercenia, że wylądowała w rzece, i oczywiście nie pokazano jej ciała. Za wiele razy już to widzieliśmy, by nie dojść do jedynie słusznego wniosku. Zatem zwlekanie z wyjawieniem oczywistości byłoby zwyczajnie irytujące...

ocenił(a) serial na 2
Herushingu

co nie zmienia faktu, że nie spodziewałem się, że zrobią to tak szybko, już w połowie pilota, i dlatego też określiłem to mianem "zaskoczenia", nie tle fakt, że nie zginęła, a że wyjawiono to na tak wczesnym etapie.

ocenił(a) serial na 4
Herushingu

Nikki prawdopodobnie jeszcze wróci, końcowa scena jest dość symboliczna. Być może tak wcześnie ujawnili, że żyje, żeby MacGyver mógł zmężnieć, zdrada, rozczarowanie, blablabla.

Goszka_

Narracja głównego bohatera to akurat mrugnięcie okiem do fanów oryginalnego Maca. Obejrzyj kilka starych odcinków i zobaczysz, że tam też główny bohater mówił co robi. No i ma to sporo sensu. Jak by tego nie było to zaczęłoby się psioczenie, że pokazują nazwy zwykłych przedmiotów, a na koniec powstaje statek kosmiczny i w ogóle "o co kaman?" ;)

Herushingu

Pilot rzeczywiście nie powala, ale nie byłbym aż tak ostry w opiniach. Mimo swoich głupotek i efekciarstwa całkiem znośnie się to oglądało, choć wolałbym żeby nie bazował na fame starego serialu to oceniłbym start serialu tak na 6,5 - 7. Jeżeli poprawią się w kolejnych odcinkach to może być niezły serial "do kotleta"

jaffat

zgadzam się w 100%. gdyby tytuł brzmiał inaczej i nie podpinał się pod starego Maca, byłoby to nawet przyjemne oglądadło (raczej na sezon wakacyjny, bo teraz konkurencja za mocna)

ocenił(a) serial na 1
Herushingu

Oryginalny Mac to jeden z seriali na którym się wychowałem (plus A team) i od początku sceptycznie podchodziłem do tego projektu. Richard Dean Anderson jest nie do zastąpienia :) ale takiego g....a to się nie spodziewałem :/ kiepsko to wyszło i bardziej przypominało Mission Impossible 1 niż próbę reeebotu ? MacGyvera. zasłużona 1 leci

Herushingu

dno i wodorosty. Żenada roku. Mocno zawyżyłeś ocenę ;P

ocenił(a) serial na 7
Herushingu

Wychowałem się na oryginalnym MacGyverze i do tej pory noszę przy sobie czerwony scyzoryk, jednak nie mogę się z wami zgodzić. Mi się podobało. Rebot nigdy nie przewyższy oryginału ze względu na sentyment do starego, ale nie jest źle. Serial lekki, inspirujący się klasykiem, raczej dla młodszego widza. Narracja zaczerpnieta z oryginału. Czasy się zmieniły i wiadomo, że serial nie będzie opowiadał o dokładnie tym samym Angusie co w ubiegłym stuleciu. Historia ma ukazać Maca w nowym wydaniu, dostosowanym do życia w XXI wieku. MacGyver RDA i Tilla to nie jest dokładnie ta sama osoba, bo wychowała się i żyje w innej rzeczywistości innej sytuacji geopolitycznej i społecznej. Dlatego nie należy spodziewać się, że serial będzie taki sam jak poprzednik. Będzie on podobny, ale inny.

Herushingu

Nie wiem czy wiecie ale w ostatnim odcinku MacGyver'a okazuje się że ma on syna (z którym odjeżdża ku zachodzącemu słońcu) i właśnie gdyby serial opowiadał o przygodach syny lub wnuka Mac'a to było by lepiej.
Moim zdaniem nie było tak źle, bardziej to przypomina serial Skorpion niż dawnego bohatera z lat 80-tych. Było wybuchowo i szybko ale też głupio a nawet idiotycznie. Brakuje uroku, no i oczywiści ścieżki dźwiękowej.
Moja ocena 3,5/6

ocenił(a) serial na 3
Herushingu

Nie podoba mi się to z jaką łatwością ta wersja MacGyvera zaakceptowała fakt używania przez wszystkich dookoła broni palnej. Oryginalny McG nie używał broni (miał ku temu powód) i swoją wiedzę wykorzystywał by ten fakt zrekompensować. Nie było to w jego wykonaniu tanie efekciarstwo, ale po prostu konieczność wynikająca najczęściej z chwili/sytuacji. Zakulisowo zmuszało to scenarzystów do kreatywnego wykorzystania tego faktu, co na całość przekładało się w taki sposób, że stary serial oglądało się z zainteresowaniem. To był po prostu inny typ bohatera w latach 80-tych/początku 90-tych, gdzie pozostali posyłali wrogom kule na lewo i prawo.
Ten, hmm... ten nowy MacGyver to imho będzie niewypał. Głównie z powodów wymienionych powyżej. Drugim ważnym powodem jest w gruncie rzeczy fakt, że remakei rzadko się udają, tym bardziej jeśli uwspółcześnia się jednak spory kawał sentymentu.

ocenił(a) serial na 2
Herushingu

te serial nie da sie ogladac -.- strasznie masakra nudna 2/10 ;/ a oryginalny mcg o wiele lepsze...pozdro

ocenił(a) serial na 2
diablo2_poland

Dokładnie parodia w marę dobrego serialu jak na tamte lata , /To coś co teraz zrobili to obraża markę starego MacGyvera ., wszystko zrobione po łepka , z dziwnym humorem , przewidywalność 100 % , jakbym miał podsumować to jednym zdaniem to lepiej się nad tym gównem nie pochylać , tyle pozdro /

Herushingu

Zrobienie elektromagnesu z gwoździa i drutu miedzianego jest możliwe,ale kilka zwojów i zasilanie z 1.5V bateryjki może zakłócić co najwyżej komórki mózgowe bohatera. W drugim odcinku tymi lupkami z takiej odległości to można zrobić najwyżej zajączka :D Oryginalny MacGyver miał czasem mocno naciągane pomysły, ale nie pamiętam żeby były aż tak idiotyczne. Jako parodia MacGyvera serial sprawdzi się na pewno.

ocenił(a) serial na 4
RadoslawKamil

Właśnie oglądam i widzę elektromagnes na prąd stały z nawiniętym nieizolowanym drutem (MacG pieczołowicie pozbawił go wcześniej izolacji) :) To nie ma prawa działać nawet jako elektromagnes :D

Herushingu

MacGyver, Drużyna A i Star Gate to seriale, których nikt nie powinien remake-ować. To w jaki sposób wykorzystać sentyment doskonale pokazało Stranger Thing, a to jak się tego nie robi to właśnie nowy serial MacGyver :) Twórcy wiedząc,że nie dorównają legendzie stworzyli jego parodię, w dodatku nie zbyt udaną i robiącą co chwilę z widza debila.

Herushingu

Szczerze gdyby to był po prostu nowy serial może bym pooglądał czasami fajnie obejrzeć jakieś głupotki. Ale to całe podszywanie pod Macgyvera serial mojego dzieciństwa psuje odbiór a to co stworzyli tutaj nawet koło Maca nie stało. Richard Dean Anderson pewnie siedzi w fotelu i ma podobna reakcje.
https://youtu.be/NIgfiSzCy1o

reese

Czemu tu już nie można edytować postów?
Dodam tylko że Richard Anderson sam odciął się od tego projektu widząc jego wady już na etapie produkcji bo twórcy bardzo chcieli żeby pomógł im wypromować ten serial.

reese

Tu masz tylko 5min na edytowanie posta ponoc

Herushingu

Niestety historia z "Mlodym Macgyverem" nic ich nie nauczyla.
Jak juz wiele osob wspomnialo Macgyver to jeden z tych kultowych seriali minionej epoki, ktory mial ten urok; kicz, humor, wartosci i orginalnych bohaterów mimo, ze "na żywca" zrzynal z popkultury i filmow wszystko co aktualnie bylo na fali. Tam nawet melodia miala to cos, mimo, ze irytujaca jest rownie kultowa jak "marsz imperium" ze star wars i motyw z indiana jonesa.
A tu w 2016 roku dostajemy ta abominacje okreslana rebootem, gdzie glowny aktor nadawal sie bardziej do hanny montany. Wszystko jest nie tak, nie ma nic z orginalnego uroku i rozumiem, ze czasy się zmienily itd. I co kiedys sie sprawdzalo dzis odchodzi do lamusa. Ale zrobic z Macgyvera plejasowatego gimnazjaliste z iphonem to jakby nagle James Bond zostal gejem.
I nie zrozumcie mnie zle bo orginal tez byl popcornowym serialem, ktory nalezy brac z przymrużeniem oka ale potrafil przejac srebrny ekran na te 45min, i pomijajac z 10odcinkow mialo sie gwarancje, ze nie usniemy z nudow, nie zmarnujemy tej godziny antenowej a czasi nawet zafascynuje nas aby rozwinac wiedze na temat podstaw fizyki i chemii.

czesio86

Najzabawniejsze jest to, ze wystarczylo wzorowac to na takich serialach jak Human target i Tozsamosc szpiega tyle, ze wkleic orginalne postaci w taki wlasnie styl i mamy dobry remake.

Herushingu

ma prawą krzywą nogę. po za tym fakt ładna

ocenił(a) serial na 5
Herushingu

Po pierwsze trzeba mieć jakiś pomysł jak sensownie wpasować charakter oryginalnego MacGyver-a we współczesność.
W oryginale Mac był dużo bardziej niewinny, nie używał broni, starał się nie stosować przemocy. Tu już w pilocie mamy tortury, broń, trupy ścielące się gęsto. Stary Mac kontestował rzeczywistość i się z nią nie zgadzał. Współczesny nie ma z tym problemu, świat jest jaki jest i trzeba się przystosować. Tam Fundacja Feniks była niezależna tutaj jest na pasku mniej lub bardziej służb specjalnych. Siłą oryginału z lat 80. było właśnie coś z niczego, bazował na tym co znajdzie po drodze. Tutaj jest to sztuczne i nienaturalne ponieważ elektronika poszła tak do przodu że nie ma potrzeba tworzyć prowizorycznych gadżetów, one już tu są a mariaż prowizorki i profesjonalnej elektroniki jest po prostu śmieszny. Biorąc pod uwagę do jakich gadżetów ma dostęp nowy Mac z uwagi na miejsce pracy. Gdyby umieścić Maca w organizacji nawet rządowej która ma problemy finansowe i niewielki dostęp do zasobów zaawansowanej elektroniki szpiegowskiej, wywiadowczej i ogólnej jego umiejętności tworzenia czegoś z niczego miały by uzasadnienie. Jako serial san w sobie daję 5/10 jako kontynuacja, restart czy jak to tam nazwać szkoda gadać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones