PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742955}

Magicy

The Magicians
7,0 8 460
ocen
7,0 10 1 8460
Magicy
powrót do forum serialu Magicy

Oj...

ocenił(a) serial na 3

Jestem fanem magicznych klimatów w książkach i filmach, ale ten serial w moim odczuciu to tak trochę nieudolna próba potterowania. Pojawianie się ironizujących nawiązań do Harrego raczej mnie zażenowały a nie nie ośmieszyły w moich oczach cyklu o małym czarodzieju.
Książka na podstawie, której stworzono ten serial też jest słaba niestety :(
Ale to tylko moje zdanie i nie trzeba się z tym zgadzać :)

aAgrafka

Cieszę sie że nie trzeba sie zgadzać bo sie nie zgadzam :). Z racji wieku nie byłem docelowym odbiorcą HP i cykl oglądałem jednym okiem z kronikarskiego obowiązku. Jenak nie kojarzę nawiązań Magików do HP. Oczywistym punktem wspólnym jest pójście do magicznej szkoły, i serial zaczyna sie jak HP, ale nawet wątek demona atakującego szkołę magików dotyczył wszystkich a nie jednego bohatera. Serial jest zdecydowanie dla dorosłych i sorry ale nie widzę później nawiązań do HP. Ale mogę sie mylić :)

ocenił(a) serial na 3
Mondokane

Były w pierwszych odcinkach jakieś teksty dotyczące konkretnie cyklu o Harrym. Ale już mi się nie chce tego szukać, bo drugi raz nie przeżyję oglądania Magików :)
A ja się nie zgadzam z tym "docelowym wiekiem"...hyhyh... zaczęłam Pottera jak już byłam mamą i się zakochałam. Tak samo jak moje biuro księgowe, gdzie wszyscy pracownicy są dużo starsi ode mnie i też się zaczytywali.Dobrze wiedzieć, że Pottera czytają też "stare prukfy i dziady" ;)

aAgrafka

Jestem w szoku ;) Mnie zniechęciła półka w empiku z napisem "dla dzieci i młodzieży" :) Kilka pierwszych odcinków pierwszego sezonu faktycznie jest dość podobnych do HP i to może zniechęcić do dalszego oglądania, bo poziom realizacji nie sięga do pięt HP. Ale 2 i 3 sezon to już inna bajka. Na szczęście jest teraz tyle seriali, że nie trzeba się męczyć jak coś nie odpowiada. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones