PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105525}

Masada

7,3 174
oceny
7,3 10 1 174
Masada
powrót do forum serialu Masada

j.w., stopień przeinaczenia faktów historycznych + nachalna proizraelska propaganda przyprawiają o ból głowy. A szkoda, bo ciekawa historia, opowiedziana niespiesznym rytmem (6h materiału) z kapitalnymi kreacjami P. O'Toole'a i P.Straussa dawały nadzieję na więcej.

sarpedon

...a widziałeś kiedyś film nawiazujacy do wydarzeń historycznych całkowicie obiektywny?
I tak dobrze bo wiekszość filmów o tej tematyce to Cezar, Kleopatra i ich czasy z cukierkowym zakończeniem. Rzym to nie tylko Cezar i krach molocha republikańskiego ale również wojny punickie, ze światem hellenistycznym. Później pryncypat i dominat (w tym przeobrażenia Rzymu i najazdy barbarzyńców) Szkoda, ze nikt nie podejmuje tworzenia sie takich produkcji. Dla mnie film jest rewelacyjny.

P.S. Skoro O'Toole jest dla ciebie słaby w kreacji Flaviusa Silvy to obejrzyj sobie gniot pt. Augustus-first emperor gdzie aktor wcielił się w role samego cesarza. Augustus byłby może dobry ale na miare kina z końca lat 70-tych. Przy aktualnej technice i możliwościach kreowania świata wirtualnego moze to nie porażka drobne nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 5
aetius_2

Napisałem że kreacja Petera O'Toole'a jest "kapitalna" ;) (czytanie ze zrozumieniem się kłania)

Większość filmów historycznych jest mniej lub dużo mniej obiektywna, ale ten powstał w pewnym szczególnym okresie i z pewnych szczególnych pobudek, które poruszyłem w mojej recenzji

sarpedon

Nic dodać nic ująć.Bardzo dobra recenzja.Polecam Ja klaudiusza. Własnie oglądam, prawie równie dobre jak książka

lwidz

A ja zdobyłem wersje odcinkową Masady dvdrip z lektorem polskim i Ciesze sie,bo serial jest dobry,ma klimat,jak by ktoś chciał wymienić poglądy to pisać kozako22@o2.pl

ocenił(a) serial na 4
kozako22

udostepnij ;)

Krystian1984

Nie żebraj Krystian1984,bo tego bardzo nie lubie,ja nie żebram od nikogo nic tylko sam o wszystko wywalczyłem sobie,a Masady nie dostałem pod choinke,tylko płaciłem słono,jak jesteś dorosłą osobą to wiesz,że nie ma nic za darmo(przynajmniej ja nie dostałem nigdy nic za darmo od nikogo)

Krystian1984

Jak jesteś prawdziwym fanem to walcz o swoje,zamiast żebrać i czekać na gotowe Krystian

ocenił(a) serial na 4
kozako22

Nie żebram ,tylko się ciebie grzecznie zapytałem :)Rozumiem że zapłaciłeś za film,więc ile chcesz za niego?Tylko nie wyskakuj mi z jakąś kosmiczna ceną:)Mój ojciec mi marudzi, już z 2lata o tym filmie.Rozumiem że całośc masz z lektorem?

ocenił(a) serial na 8
Krystian1984

Witam! Właśnie zdobyłam "Masadę" z polskim lektorem. Kosztowało mnie to nieco, ale to mam i mogę zrobić kopię. Stan techniczny filmu nie jest idealny, są drobne usterki, ale wolę to niż nic. Zwiedzałam Masadę i bardzo mi zależało na tym filmie. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 4
IrenaSz

Cześć to zaliczasz sie do nie licznych szczęśliwców,którzy pośiadają ten film z lektorem:) Ile bym muśiał zapłacić za kopie?

ocenił(a) serial na 8
Krystian1984

Napisz do mnie na adres irenaszczepaniak@op.pl

ocenił(a) serial na 8
Krystian1984

Wybacz, że piszę po tak długim czasie, ale przegrałam sobie "Masadę" usuwając pierwszą i ostatnią scenę - te wstawki ze współczesnymi żołnierzami izraelskimi i ich przysięgą - i słowo daję, ze serial zyskał na tym wiele! Od razu się inaczej ogląda! Po prostu historia z czasów starożytnych i już. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
Krystian1984

Dodam jeszcze, że napisałam wcześniej do "kozako22" - on chciał ode mnie za Masadę 1000.- zł. ! Słownie - jeden tysiąc !!! To chore!

ocenił(a) serial na 4
IrenaSz

To i tak mało:)Mi zaproponował cene 2800zł

ocenił(a) serial na 8
Krystian1984

Witaj, Krystian! To musiałeś mieć niezły ubaw! Mogę przegrać Ci "Masadę", ale jak pisałam, stan techniczny nie jest tak całkiem dobry. Pozdrawiam.

Krystian1984

Tak,ale to nie jest kwestia do rozmowy na forum,bo zaraz posty sie skaują,znam podejście ludzi z netu to grzeczne pytanie to wyuzdane i cwaniackie ''ciche żebranie'',tak samo jak by ktoś poszedł do sklepu i spytał czy udostępnią mu samochód za darmo,a jak sprzedawca odmówi to gość odpowiada ''ja sie tylko zapytalem,czy pan mi da auto'',no ale nie ważne,ja włożyłem w Masade kosmiczną sume właśnie,mam 3 plyty z lektorem,oplacalo sie,bo tylko ja mam,dla mnie filmy są ważniejsze,niż pieniądze,a telewizja nie wyemituje tego,bo moi znajomi już dzwonili do kilku programów,nawet listy pisali i uzyzsali odmowe,podałem meila kontaktowego do siebie,pisz na meila,bo tu mogą zablokować rozmowy

ocenił(a) serial na 4
kozako22

Napisalem na maila i echo

Krystian1984

Nie otrzymałem nic

ocenił(a) serial na 4
kozako22

napisalem jeszcze raz

ocenił(a) serial na 8
sarpedon

Antysemityzm w służbie ciemnoty - ty i podobne tobie typy...

ocenił(a) serial na 5
Orgelbrant

Z zasady nie karmię trolli, ale w Twoim wypadku pachnie mi jakimś lemingiem wychowanym na "poprawnym" i "nowoczesnym" szmatławcu czytanym przez ludzi nie potrafiącym skonstruować merytorycznej odpowiedzi, a swoje braki intelektualne maskują zawsze zarzutem "antysemityzmu", "ciemnogrodu", "ciemnoty"... Resztę dopisz sam jeżeli jesteś w stanie. W co wątpię.

Nie pozdrawiam, nie ma kogo ;)

ocenił(a) serial na 8
sarpedon

A ja chciałabym bardzo zobaczyć ten serial po prostu jako serial historyczny! Pewne wydarzenia zdarzyły się naprawdę, powstańcy walczyli w Masadzie i naprawdę woleli się zabić , niż pójść w niewolę. Zwiedzałam Izrael, widziałam zachowane ruiny w Masadzie i bardzo chciałabym zdobyć ten serial - kopie na dvd lub kasetę wideo. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
IrenaSz

hehehe, 1000zł

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
IrenaSz

nie bronie Pani pisać tak, ale moim zdaniem to niebezpieczne;)
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
sarpedon

Czy mógłbyś tu przeprosić za swoją wypowiedź, chamie?! Czekam do jutra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones