PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609156}
7,0 501
ocen
7,0 10 1 501
Mayo Chiki
powrót do forum serialu Mayo Chiki!

ech ostatni 13 odcinek to porażka - nie zamyka głównego wątku serialu. Widzom pozostaje jedynie mieć nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł by zrobić 2 sezon. No chyba, że jakaś grupa przetłumaczy Light Novel na bardziej zrozumiały język.

ocenił(a) serial na 9
gagarin77

Co fakt to fakt, ale nie patrz się na to tak... Zobacz ile komedii-rom. kończy się w podobny sposób, że jak to Ty ująłeś "nie zamyka głównego wątku serialu.". I jak dla mnie tym charakteryzuje się Komedia-romantyczna... Zakończenie otwarte z wybiegiem na dalszy sezon... Chociaż zostawiają sobie miejsce na więcej, ale czy coś będzie z tego... To już tylko zostaje czekać i patrzeć czy coś się rusza. Więc co do zakończenia to raczej nie zaskakuje, ale są wyjątki gdzie w Kom-rom. zakończenie ładnie jest zamknięte jeżeli chodzi np. o rozwój romansu np. "Toradora!", ale nie spotkałem jeszcze czegoś co by miało zakończenie poprzez tak jak tu na przykład by to miało być wyleczenie go z choroby. Podobnie jest w "MM". Po opisie fabuły można by stawiać że uwaga skoncentrowana będzie na tym żeby pozbyć się jego choroby, ale tutaj bardziej się chyba skupili na romansie. Więc jak dla mnie nie ma co się czepiać zakończenia bo jest po prostu standardowe xD

ocenił(a) serial na 6
biro85

Jeśli uważasz, że elementem charakterystycznym komedii romantycznych jest brak zakończenia to przykro mi, że muszę cię rozczarować...otóż żyłeś w błędzie. Zakończenie "standardowe" równoznaczne z brakiem zakończenia według mnie jest głupim wynalazkiem (zwłaszcza, że szanse na kontynuacje są nikłe). Zobacz sobie Spice and Wolf - pomimo, że zekranizowali tylko 4 z 17 Light Novel to udało im się sensownie to zakończyć i jednocześnie zostawili sobie furtkę na przyszłość.

ocenił(a) serial na 9
gagarin77

A dostrzegasz różnice pomiędzy produkcjami Komedia-romantyczna, a Komedia, Romans ? Widzę że nie bo Spice and Wolf to raczej : Fantasy, Romans, Przygodowy, Dramat (Można dodać Komedie), ale to NIE JEST komedia-rom. Więc sorry, ale widziałem komedii-rom. full i nie będę się z tobą kłócił... I Ja żyję w błędzie ? Ehm... Ja z doświadczenia wiem jakie są różnice w zakończeniach bo kręcę się w produkcjach Shoujo. i jak mówiłem są wyjątki, ale przeważają zakończenia otwarte... I ja sobie tego nie wyczytałem tylko po prostu widziałem za dużo.

ocenił(a) serial na 6
biro85

Ale nikt tu nie twierdził że S & W jest komedią romantyczną. Dałem przykład historii gdzie pomimo tego, że kołem napędowym jest niedokończony wątek romantyczny to można zrobić ciekawe zakończenie. W przeciwieństwie do tego tytułu, gdzie ewidentnie ten element nie funkcjonuje. Tu masz linka na dobry początek, jak znajdziesz coś o tym, że jednym z podstawowych elementów jest brak zakończenia to daj znać. http://pl.wikipedia.org/wiki/Komedia_romantyczna . Nigdzie nie twierdziłem, że ograniczam się do shoujo czy anime. Jeśli lubisz serie bez zakończenia to już twoja sprawa, ale nazywanie braku zakończenia czymś standardowym, czy promowania takiego czegoś według mnie jest błędem.

ocenił(a) serial na 9
gagarin77

Po 1 nie wybieram produkcji gdzie nie ma zakończenia, po 2 jak wyżej wspomniałem to ja to wiem z doświadczenia poprzez obejrzenie nie jednej serii z gatunku kom-rom. Więc na groma mi ten kawałek tekstu z twojego linku ? Jeżeli oglądasz anime z komedii-romantycznych to zakończenie w 95% będzie otwarte czy to takie ciężkie do zrozumienia ? Więc chcę Cie utwierdzić w przekonaniu że takie zakończenia są typowe dla Anime komedii-romantycznych. Nie odnoszę się do innych typów seriali czy filmów z tym gatunkiem. To był mój ostatni post do tego tematu bo brak i szkoda mi słów na roztrząsanie tego. Założyłeś taki temat, wypowiedziałem się jak to jest w komediach-rom., a Mayo Chiki jest to właśnie kom-rom. więc takie zakończenie jest jak najbardziej dopuszczalne.

ocenił(a) serial na 6
biro85

To ty mylisz pojęcia, zakończenie otwarte podałem Ci przykład w postaci Spice and Wolf, a brak zakończenia w Mayo Chiki gdzie historia zostaje ucięta niczym nożem - jest różnica prawda?? To tak jak oglądać serial, który dostaje cancela w połowie sezonu..i to chyba oczywiste, że taka sytuacja mi się nie podoba. Odnośnie Komedia, Romans to jakbyś nie wiedział na FW jest odgórnie ustalone że się łączy te gatunki przy dodawaniu.

ocenił(a) serial na 6
gagarin77

Jedno z najgorszych zakończeń anime jakie kiedykolwiek widziałem - nie ma tu większego znaczenia, czy to komedia czy romans. Rzeczywiście wiele anime ma otwarte zakończenia, ale w tym wypadku twórcy dali ciała. Gdyby zakończyła się ta seria na 12 odc. byłoby jeszcze spoko. Niestety jakiś geniusz wpadł żeby zrobić kompletnie nic nie wnoszący odcinek, który skonfundował wiele osób oraz pozostawił spory niedosyt i niesmak.

gagarin77

12 ODC zamyka serie.
13 Odcinek to jest tak zwany filler , można to nazwać nawet zwykłym OVA.

Poza tym ma być 2 seria na którą czekam i będę czekał , spodobała mi się ta historia. -)

ocenił(a) serial na 8
Onivusi

a gdzie wyczytałeś takie informacje ??

ocenił(a) serial na 9
michal20_08

Byłbym ciekaw tych informacji o 3 sezonie.

gagarin77

nie znosze takich zakonczen, dlatego staram sie sprawdzac wczesniej co ogladam, zebym sie nie rozczarowala :D

ocenił(a) serial na 9
gagarin77

Czuje pewien niedosyt po zakończeniu tego Anime które wręcz było genialne. A gdzie wątek z Subaru Konoe i Kinjirō Sakamachi. Chciałbym 2 sezon i wyjaśnienia pewnych wątków oraz tego żeby Subaru wkońcu wyznał że Kocha Kinjirō.

Pomarzyć można

No nic tylko czekać i mieć nadzieje że będzie 2 sezon

ocenił(a) serial na 7
Singkhan

Przeczytaj mangę, ma zakończenie, podobno wręcz świetne. Ja jestem po obejrzeniu serialu i biorę się za czytanie nie ma co narzekać.

gagarin77

No moim zdaniem twórcy tak robią specialnie by pobudzić wyobraźnie widzów i drugi sezon wtedy wyjaśnia reszte.
To jest urok romantycznych anime.

AnimeFanPoland

Otuz nie anime na pewno nie miała tyle fanów  i nie zarobiło tyle ile miało zarobic więc najlepiej nie kontynuować bo po co bo widać że nie jest zamkniętym historia bo wieeele anime co ma spanałą fabułę I jest ciekawa to po luja kontynułacje ale jakieś scrapy robić kontynuować lub wypuscają scrapy pokroju hanime lub robione stylem kupuj i wklej co 50% fabuły możesz sam się domyślić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones