PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806730}

Mehmed Zdobywca

Mehmed: Bir Cihan Fatihi
7,4 77
ocen
7,4 10 1 77
Mehmed Zdobywca
powrót do forum serialu Mehmed Zdobywca

Nie wiem, czy to koszty, czy mała popularność - pewnie nie był tak popularny jak Wspaniałe stulecie, czy Sułtanka Kosem. Ale bardzo żałuję, że nie pokazali zdobycia Konstantynopola. Serial zatrzymuje się na 6 odcinku - niemal w przeddzień wojny z Bizancjum. Jak chciałam zobaczyć wojnę, szturm, upadek miasta.

Przez te 6 odcinków - bardzo fajnie ukazali sułtana - jak knuł swoje intrygi. Bardzo fajnie pokazali jego tajemniczość. Było coś w aktorze, że go lubiłam:)

Ale chciałam zobaczyć co będzie dalej. Co z Melike, co z Eleni, co z Dunbasem????

I nie wiem, jak to jest, że Turcy!!QQ!! potrafią kręcić takie seriale historyczne. Nasza historia jest przecież ciekawsza. Bardziej dramatyczna. A przecież - nigdy nie nakręcono czegoś - choć w połowie tak fajnego jak Mehmed Zdobywca. Co tam - my nawet do Wspaniałego Stulecia się nie zbliżyliśmy.

Dawno, dawno temu postał "Pan Wołodyjowski", "Czarne chmury", "Królowa Bona" - mija ponad 50 lat - i nadal nic nie nakręcono. Nic, co ma wartość. Bo wzdrygam się nadal - gdy przypomnę sobie "Koronę królów"!!!

ocenił(a) serial na 7
nan_s

Już jest kolejne 6 odcinków.

ocenił(a) serial na 7
bodzioaz

"Mehmed: Bir Cihan Fatihi" zakończono na szóstym odcinku z powodu małej oglądalności. Tobie z pewnością chodzi o serial historyczny dramat dokumentalny pt. "Rozkwit imperiów: Osmanowie", który też składa się z sześciu odcinków.

ocenił(a) serial na 7
Jesieniara

Mehmed Zdobywca [2018] Lektor pl
** Mehmed: Bir Cihan Fatihi **
** The Conqueror ** (Sezon 1)
Nie, to ten serial. Obejrzałem 18 odcinków, nie wiem czemu tu jest podane tylko 6 odcinków.

ocenił(a) serial na 7
bodzioaz

Szczerze napisawszy to mnie zaskoczyłeś tą wiadomością, że są jeszcze jakieś odcinki.
O ** The Conqueror ** (Sezon 1) pierwsze słyszę. Możesz dać namiar na pozostałe odcinki?!


Jedynie filmy jakie oglądałam poświęcone Mehmetowi II to:
- Fatih (2013) (TV Mini Series) - 5 odcinków
- Mehmed: Bir Cihan Fatihi (2018) (TV Series) – 6 odcinków
- Rozkwit imperiów: Osmanowie (2020) (TV Mini Series) "Rise of Empires: Ottoman" – 6 odcinków

ocenił(a) serial na 7
Jesieniara

Ja obejrzałem tylko ten jeden serial o Mehmetowi II, miałem go ale już nie mam. Można spróbować na różnych stronach.

ocenił(a) serial na 7
Jesieniara

A Mehmed Zdobywca [2018] Lektor pl
** Mehmed: Bir Cihan Fatihi **
** The Conqueror ** to jest jedno i to samo

ocenił(a) serial na 7
bodzioaz

Dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 7
bodzioaz

Już wiem, dlaczego piszesz o 18 odcinkach. Słodki ptysiu!!

Dopiero teraz zajarzyłam. Chodzi o to, że w oryginalnej tureckiej wersji „Mechmed: Bir Cihan Fatihi” jest faktycznie tylko 6 odcinków, które trwają po dwie godziny.

Natomiast w Polsce oryginalny odcinek dzielony jest na dwie lub trzy części. Dlatego wyszło 18 odcinków.

Tak samo zrobili w przypadku „Wspaniałego Stulecia”. W Turcji odcinków było 139, a w Polsce 312.

nan_s

będzie jeszcze kiedyś nowa produkcja?

nan_s

serial byl dobry, mi sie podobal i nawet wyzej go ocenilem od ciebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones