PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809145}

Mesjasz

Messiah
7,1 18 730
ocen
7,1 10 1 18730
7,7 3
oceny krytyków
Mesjasz
powrót do forum serialu Mesjasz

Serial pokazuje jak bardzo ludzie potrzebują w coś wierzyć oraz że sami wybieramy co to takiego będzie. Jeśli chcesz wierzyć że jest Mesjaszem-uwierzysz, serial pokazuje na to dowody. Jeśli nie chcesz uwierzyć, na to też masz pokazane dowody. Ciekawe w którą strone pójdzie drugi sezon.

eve_line

stalo sie dokladnie tak jak powiedzial przy pomniku, ten kto watpi nie uwierzy, kto nie rozumie nie zrozumie, ale ten kto juz wie, dowodow nie potrzebuje, czy jakos tak

skorpss

Serial wzorowany jest na motywach książki Mesjasz mało znanego ale znakomitego pisarza Zbigniewa Szczodraka pochodzącego z Kielc.Po obejrzeniu pierwszego odcinka rzuca się to bardzo ponieważ Szczodrak podobnie wiele scen opisał w książce.Kto nie czytał niech przeczyta chociaż jest momentami mało wciągająca jak ten serial.

eve_line

To antychryst, w serialu jest kilka wskazówek co do tego. Antychryst wg biblii też będzie czynił cuda i wskrzeszał zmartwych, mówił o pokoju. O miłości. Tak też jest i w serialu. Ale to co istotne pokazane jest w subtelny sposób: np. pozostawia tych ludzi samych na pustyni i nie interesuje się już nimi później; zabija psa na oczach dziecka (czy ktoś kochający Boga by tak postąpił)? Wprowadza zamieszanie do rodziny pastora, siedzi całe dnie w namiocie, a ludzie, którzy się tam zebrali dla niego w ogóle go nie obchodzą; ten terrorysta ukrywający się w Rosji mówi, że... "to nie mnie ale jego należy się bać". Jego brat opowiada, że w młodości razem kradli. To tak na szybko, co mi się przypomina.

forek23

I to tornado zniszczyło wszystko tylko nie kościół wydaje mi się że to on je wywołał ale nie mógł zniszczyć kościoła

hunk_2

Tego nie wiem, być może.

ocenił(a) serial na 8
forek23

jeżeli tak to myślicie, że akurat ten kościół został wybrany do ocalenia? przecież jeżeli to ruski agent albo antychryst to mieli doskonały research, na pewno wiedzieli, że teść pastora ma topowy program w TV, że córka choruje na epilepsje, a więc łatwiej się ją hipnotyzuje... Tu jest mniej przypadku niż nam się wydaje.

przemeke

Nigdy nie słyszałem aby było jakieś powiązanie pomiędzy epilepsją a podatnością na hipnozę.

forek23

Nie znam się, ale wydawałoby się, że jest trudniej :x Powtarzalne bodźce werbalne i wizualne zamiast wzmagać podatność wywołają atak.

ocenił(a) serial na 7
forek23

Ta wizja z antychrystem byłaby so cool.

ocenił(a) serial na 6
forek23

Brzmi dobrze

forek23

Mi się wydaję że Mesjasz byłby raczej ubogi, a tu jak nic widać że on do kosmetyczki chodzi.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Też mi się tak wydaje. Słuszny wniosek.

ocenił(a) serial na 10
forek23

Twój stary jest Antychrystem, a nie Mesjasz.

23soban

Też tak myślę trolu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
23soban

Co masz na myśli trolu?

23soban

Masz konto na filmwebie od 2006 roku. To bardzo długo ale wypisuj takie komentarze dalej, jak ten powyżej zablokowany, to niedługo będziesz musiał zakładać nowe, bo to obecne ci usuną. Trochę kultury, to nie kosztuje nie wiadomo ile, a sam serial ja też oceniłem wysoko, więc nie rozumiem o co ci chodzi.

ocenił(a) serial na 8
eve_line

Jest bahaitą :)

eve_line

Ja bym bardziej obstawiał antychrysta, bo wg biblii Mesjasz jak przyjdzie drugi raz to już w pełnej chwale, a nie jak za pierwszym razem. Chociaż potrafi poruszyć najbardziej zatwardziałe sumienia. Ale z drugiej strony Szatan porusza sumienia, żeby wywołać w człowieku poczucie winy. Bardzo chorobliwe i dręczące poczucie winy, co w sumie serial to pokazuje. Ale już pomijając fakt mesjasza czy też antychrysta... Jaka istota nadprzyrodzona (mesjasz/antychryst) po pukaniu do drzwi, sprawdza przez judasza kto to puka? :D Zarówno mesjasz jak i antychryst wie, kto jest po drugiej stronie drzwi.

AlieN_dwa

To jakas bajeczka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones