PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764111}

Mindhunter

8,0 104 358
ocen
8,0 10 1 104358
7,9 24
oceny krytyków
Mindhunter
powrót do forum serialu Mindhunter

Mały psychol

ocenił(a) serial na 8

Czy tylko mi się wydaje, że syn Bill'a w ostatnim sezonie okaże się jakimś chorym przestępcą?

DabekWeed

Raczej autystykiem...

female_hareton

Dokładnie to samo pomyślałam.

DabekWeed

adoptowali chłopca jak miał 3 latka, prędzej jest autystyczny, co na tamte czasy było nie do zdiagnozowania, albo był świadkiem czegoś złego zanim został adoptowany. Wizyta u psychiatry trochę widza naprowadza, bo wspomina on na podstawie tego co opowiedzieli Bill i Nancy - czyli, że się moczy i uwstecznia, wspomniał on, że ma to związek z jakąś traumą, bycie świadkiem zabicia małego chłopca, było zapalnikiem do wznowienia się traumy. Pochodził też najprawdopodobniej z jakiejś patologicznej rodziny, bo nie potrafi odróżnić dobra od zła - świadczy o tym fakt, że nie zgłosił nikomu tego co się stało. Co do Billa, dużo osób go ocenia, że zajmuje się wariatami, a nie widzi symptomów u własnego dziecka, ale on do tej sprawy podchodzi bardzo ambicjonalnie, jak by to o nim samym jako profilerze świadczyło? Dla tego miał opory, żeby komuś poza Wendy o tym powiedzieć, jak by powiedział Holdenowi, to niewykluczone, że zaraz by zaczął gdybać...

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Holdenowi nic nie powiedział, bo ten by był gotowy złapać za magnetofon i przeprowadzać wywiad z potencjalnym przyszłym mordercą :D

Zgadzam się z tobą. Od pierwszego sezonu obstawiałam, że Brian może mieć autyzm, plus możliwe że został wyrwany z jakiegoś patologicznego środowiska, bądź jedno i drugie. Ciekawy wątek.

Tortuga033

jestem w trakcie czytania książki, może tam coś będzie o chłopcu. W każdym razie wątek jest bardzo ciekawy. Teraz tylko czekam na potwierdzenie 3 sezonu.

ocenił(a) serial na 7
karola_korys

Wyczytałam gdzieś z komentarzy ,że ma być łącznie 5 sezonów.

ocenił(a) serial na 9
Jusgdy

Twórca serialu powiedział, że ma plan na 5 sezonów. Czy tyle ich powstanie, nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 8
kamil12580

Plan mają na 5 sezonów. Ale jak wiadomo zawsze najwięcej zależy od oglądalności.

Z seriali kryminalnych wzorem niedoścignionym są Twin Peaks 1990-1991 i
Prawo ulicy 2002-2008. Godne polecenia są też 1 sezon Detektyw z 2014 oraz
pierwsze dwa sezony Fargo 2014-2015.

Mindhunter sporo od nich odstaje aktorstwem, dialogami, scenariuszem oraz
nie ma tego czegoś, bo brakuje emocji, ale generalnie w miarę dobrze się oglądało się te dwa pierwsze sezony mimo przynudzania.
Ale jak wiadomo poziom seriali Netflix to nie poziom HBO :)

1 sezon Mindhunter oceniam na 7+, a 2 sezon trochę lepiej 8.
Na razie ocena 7,5. Zobaczymy co dalej.

returner

nie wiem, czy zestawianie pierwszego Detektywa z Mindhunterem to dobry pomysł, bo dzieli je całkiem inna konwencja. Żeby nie było ja kocham bezgraniczną miłością oba, w zasadzie wszystko co o mordercach. Prawo ulicy chyba nadrobię w trakcie zbliżającego się urlopu. Amerykański The Killing widziałeś? Z jeszcze niesławnym Kinnamanem?

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

W sumie racja z konwencją, bo Mindhunter to nie jest typowy kryminał.
Ale Twin Peaks też nie jest typowym kryminałem :)

The Killing oglądałem zarówno skandynawską wersję i z Usa.
Ale to jest jeden z kilkudziesięciu z seriali, które dość nachalnie kopiują z Twin Peaks. Najlepiej kopiowanie z Twin Peaks wychodziło w X-Files oraz Lost. Najbardziej subtelnie kopiowali styl, pomysły itd.

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Wątek z Brianem, to całkowita inwencja własna twórców. Choć nie wykluczone, że inspirowali się jakąś sprawą.

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Moim zdaniem trochę przesadzili z tym wątkiem. Za duża kumulacja mało prawdopodobnych zbiegów okoliczności. Choć z drugiej strony ciekawe są sceny, kiedy Bill obserwuje chłopca, jak idzie sam, odizolowany od reszty, zamknięty w sobie. Wypisz wymaluj co najmniej połowa seryjnych morderców w dzieciństwie. I zastanawia się, czy Brian będzie taki sam, jak oni, czy nie.

kinomanpl

mnie też nie do końca "gra" ten wątek, ale ufam twórcom serialu i liczę na to, że zostanie to jakoś sensownie pociągnięte. Bill musiał by być mistrzem wyparcia, biorąc pod uwagę wszystkie symptomy, które przejawia jego przybrany syn. Zobaczymy co będzie.

ocenił(a) serial na 9
DabekWeed

W 2 sezonie wychodzi szydło z worka :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones