PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677140}

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir
7,5 4 035
ocen
7,5 10 1 4035
Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
powrót do forum serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Kurczę, dlaczego te odcinki są tak bardzo nie po kolei? Naprawdę w oryginale zostały tak wydane? Początek historii na końcu? Jaki to ma sens? wytłumaczcie mi, bo zwariuję!!! :(

ocenił(a) serial na 1
hopeless7

Co prawda nie wszystkie odcinki były dubbingowane w Polsce po kolei, ale rzeczywiście, odcinek ukazujący ,,początki" został wydany w oryginale niemal na koniec produkcji sezonu I
Dlaczego ?
Pojęcia nie mam, cały w ogóle ten serial jest poryty i schematyczny, choć trochę mnie swego czasu wciągnął, to nie lubię go, i nigdy nie lubiłem.
Oglądałem go wyłącznie dla śmiechu, dopiero gdy na przełomie marca i kwietnia 2016 roku zobaczyłem w sieci finałowy odc. Volpina (oczerniono w nim moje ulubione zwierzę, czyli lisa, utożsamiając je bezczelnie z kłamstwem.) znienawidziłem na całego ten g......y serial i zaprzestałem go oglądać.
Aktualnie robię to rzadko, i jak mówiłem, tylko dla śmiechu.

Fabian3200

No nie dziwię Ci się. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach stereotypizacja jest coraz bardziej powszechna, a to szczyt ciemnoty. Nie za wiele można na to poradzić. Możemy, jak wyżej wspomniałeś, jedynie się z tego pośmiać. Cóż śmieszy bardziej od głupoty?

ocenił(a) serial na 1
hopeless7

No, o to mi chodzi. Cóż poczynać ?
Nie mogę też zrozumieć fenomenu popularności tego serialu i zainteresowania nim.
Jest po prostu kiepski...

ocenił(a) serial na 1
Fabian3200

Ponadto każdy odcinek w zasadzie przebiega identycznym schematem: komuś w Paryżu dzieje się coś przykrego, opanowuję go Władca Ciem, terroryzuję miasto i do walki stają nasi protagoniści...
I jak to jest możliwe, że nie mogą się wzajemnie rozpoznać ???
Przecież mówią nadal tym samym, charakterystycznych dlań głosem a ich cechy wyglądy nadal są wyraziste !!!
Chociaż to moje subiektywne odczucie, to jednak w tym serialu absurdy są przytłaczające, i nie będę póki co w stanie wymienić wszystkich.
Rozumiem, że bajki rządzą się nieco innymi prawami, ale czy w tym serialu nie ma przesady !?

użytkownik usunięty
Fabian3200

Ja mam takie teorie:
- Miraculum w magiczny sposób mieszają w umysłach innych ludzi, dzięki czemu nikt głównych bohaterów nie rozpoznaje;
- Dlaczego Biedronka może tylko po pokonaniu akumy naprawić szkody swą mocą? Widocznie akuma je zakłóca.
- Jeżeli Gabriel rzeczywiście jest Władcą Ciem, to dlaczego po prostu nie zdejmie pierścienia czarnego kota, gdy bachor nie patrzy? Cóż, słyszałem, że jak zdejmiesz Miraculum, będąc człowiekiem, to kwami zniknie.
- Myślę, że Marinette nie została jeszcze nigdy zaakumowana, bo jej Miraculum nie tylko niszczy akumy - służąca do zamieniania je w zwykłe motyle moc może je również odstraszać.
- Moc Władcy Ciem jest ograniczona, w związku z czym może on wysłać akumę tylko raz dziennie.

ocenił(a) serial na 1

Twój wywód brzmi nadzwyczaj logicznie.
Prawdopodobnie nadchodzący sezon wyjaśni przynajmniej część z tych nieścisłości, mimo, iż ujawnione dotychczas przez twórców informacje (jak chociażby LGBT) sugerują, że seria upadnie jeszcze niżej...

użytkownik usunięty
Fabian3200

Ponadto:
- Akumy zazwyczaj atakują ludzi naprawdę żądnych zemsty, na dodatek po ciężkich przeżyciach. Gdyby Marinette miała takie problemy, to może by została zarażona.
- Motyle są symbolem zmian (co robią z ludźmi akumy?) i zmartwychwstania - pasowało by do teorii, że Gabriel to Władca Ciem, a jakby tego było mało: pewnie chce użyć mocy Miraculum głównych bohaterów do wskrzeszenia swej żony.
- Teoria wykluczająca poniekąd poprzednią: możliwe, iż Le Paon (na razie tylko projekt, postać żeńska, a na dodatek negatywna) to nie tylko nadchodzący szef Gabriela/Władcy Ciem, ale właśnie jego żona. Paw jest symbolem dumy, a tamta, jak powszechnie wiadomo, może przerodzić się w pychę. Może moc Miraculum Pawia skorumpowała panią Agreste, przez co stała się zła, a Gabriel się jej podporządkował (cóż to byłby za szok, że Władca Ciem jest takim pantoflarzem...), a że nie działa do końca z własnej woli, jest wiecznie sztywny i ponury (albo naprawdę jest podłym gnojkiem, którego denerwują jego niepowodzenia, dlatego też na co dzień zachowuje się tak a nie inaczej).

ocenił(a) serial na 1

Myślę, że można wykluczyć teorię alternatywną, głoszącą, że Le Paon to gospodyni Agreste'ów, Nathalie.
Nie ma pomiędzy tymi postaciami żadnego podobieństwa, natomiast, zauważyć można ozdobę (lub może nawet Miraculum) pawia, w sejfie Gabriela.
A ponieważ jego żona miała zaginąć w tajemniczych okolicznościach, to wszystko zaczyna się układać w pewną całość...
Reszta Twoich przypuszczeń dobrze do tego pasuję....

- "Jeżeli Gabriel rzeczywiście jest Władcą Ciem..." - podobno gdzieś na stronie Disneya, który jest odpowiedzialny za polską wersję, pisało że Gabriel Agreste jest Władcą Ciem. Poza tym zarówno w polskiej jak i francuskiej wersji oboje mają tego samego aktora głosowego. Raczej nie jest to kwestia przypadku.
- "(...) Cóż, słyszałem, że jak zdejmiesz Miraculum, będąc człowiekiem, to kwami zniknie." - Przecież w którymś z ostatnich dwóch odcinków przedstawiających origin, Marinette ściągnęła swoje kolczyki i Tikki zniknęła.

A tak na marginesie to twoja teoria jest całkiem sensowna i nigdzie jeszcze nie widziałam podobnych przemyśleń.

ocenił(a) serial na 1
Mochirona

To już nieaktualne; jakieś dwa tygodnie temu twórcy udostępnili fragment odcinka sezonu drugiego ,,The Collector," w którym Gabriel zostaję opętany przez akumę, zatem nie może być Władcą Ciem.
Mimo, to czym wytłumaczyć to, że Władca Ciem posiada zdjęcie matki Adriena ?!
A książka o miraculach w posiadaniu Gabriela ?!
Ich duże podobieństwo ?!
Pozostaje chyba tylko możliwość, że Gabriel i Władca Ciem mogliby być bliźniakami..

ocenił(a) serial na 1
Fabian3200

https://www.youtube.com/watch?v=EhDCKnHwbU0

użytkownik usunięty
Fabian3200

Nie po kolei? No cóż, jest coś takiego jak prequel.

ocenił(a) serial na 1

Oczywiście, że jest, ale, czy nie lepiej byłoby rozpocząć serial wydarzeniami, od których wszystko to się zaczęło ?

użytkownik usunięty
Fabian3200

Twórcy Samuraja Jacka czy też Bionicle zrobili podobnie, ale jestem pewien, że wyszło im to milion razy lepiej.

ocenił(a) serial na 1

Samuraja Jacka nie widziałem, ale Bionicle... Nie ma o czym mówić...

ocenił(a) serial na 8
hopeless7

Tak zostały wydane w oryginale to nie jest pierwszy serial animowany który swoje zaczątki pokazuje dopiero po kilku odcinkach czy nawet sezonach

ocenił(a) serial na 10
hopeless7

Jeśli chodzi o początek na samym końcu sezonu to jest to bardzo fajne rozwiązanie - widz zastanawia się przez większość odcinków "skąd mają miraculum?" "jak się poznali?".

ocenił(a) serial na 6
hopeless7

Odcinki w orginalne wychodzą niechronologicznie nawet jeśli chodzi o angielski, portugalski czy francuski. W 4 sezonie pierwszy odcinek wyemitowany to był 6 XDD A odcinek 5 był prawie na samym końcu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones