PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677140}

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir
7,5 4 035
ocen
7,5 10 1 4035
Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
powrót do forum serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Mam teorię odnośnie jego prawdziwej tożsamości. To Gabriel Agrest, ojciec Adriena! Już od jakiegoś czasu to podejrzewałam, ale teraz jestem tego niemal pewna.
1. Pan Agrest posiada lub posiadał księgę o miraculach.
2. W odc. o początkach Biedronki i Czarnego Kota, Władca Ciem trzyma medalion ze zdjęciem kobiety łudząco podobnej do matki Adriena.

Co o tym myślicie? Jakie są wasze teorie?

ocenił(a) serial na 1
Nadienn

Powiem tak we wstępie:
Serialu tego nigdy nie lubiłem i oglądam go w zasadzie tylko dla śmiechu i niekiedy dla rozbicia nudy.
Brakuję mu oryginalności (zżynki z anime i Marvela), wykorzystuje też wiele oklepanych motywów, ponadto znienawidziłem serial jeszcze bardziej po obejrzeniu w kwietniu przez sieć odcinka Volpina (lis jest moim ulubionym zwierzęciem i nie życzę sobie kojarzenia go z chytrością...).
Ale myślę podobnie odnośnie Władcy Ciem.
Początkowo miałem nieco wątpliwości odnośnie znanej teorii, iż to w rzeczywistości Gabriel Agreste ( np. dolna cześć twarzy ojca Adriena wydawała się kompletnie nie pasować do wykroju maski Władcy Ciem), jednakże moje zapatrywania zaczęły się zmieniać wraz z tym, jak pod koniec marca obejrzałem w wersji oryginalnej odcinek Origins (part 1).
Istotnie, widoczne fragmenty twarzy i sylwetka postaci, jak i części ubrania pasują chyba już tylko Gabriela..
No chyba że mógłby mieć brata bliźniaka (ale jest to bardzo wątpliwe.).
I oczywiście broszka ze zdjęciem jego zaginionej żony (nota bene : niektórzy uważają, że pozbył się żony, aby zdobyć miraculum), zastanawia mnie...
Podobnie księga.
A jeśli chodzi o moje spostrzeżenia, to kostiumy złoczyńców wykazują się dużą dbałością o szczegóły (np. Lady Wifi, Ilustrachor, albo Volpina), co może mieć związek z cywilną profesją Władcy Ciem...
Czy to przypadek, że Gabriel właśnie projektuje uznane stroje ?
Z kolei wiem (ale tylko ze słyszenia, nie pamiętam, o którym odcinku mowa.), że Gabriel zainteresowany jest kolczykami Marinette i pierścieniem Adriena (czyżby był świadomy, że należą do superbohaterów ?).
Ponadto, na kadrze, z jakiegoś odcinka widać, iż na butach jego syna widnieje motyl (akuma ?)
Wszystkie te poszlakowe dowody skłaniają mnie do tego samego wniosku, który prezentujesz ty...
Spostrzegam tylko jeden większy problem : Jeśli to naprawdę on (a bardzo wiele ich łączy) to jakim cudem musiałby zmieniać co chwilę lokalizację (można to wywnioskować z odc. Simon mówi.) ?!
W powtarzalnej sekwencji lotu akumy wydaję się ona lecieć z zupełnie innego miejsca niż rezydencja Agreste)...
No chyba że projektant ma jakieś sekretny tunel do kwatery ?!
Ale gdzie ?! (niektórzy spekulują, że być może za którymś z obrazów bądź mebli, ale mam co do tego wątpliwości...)

ocenił(a) serial na 1
Fabian3200

O i jeszcze dodam : we francuskim oryginale i dubbingu angielskim Władcy Ciem i Gabrielowi udziela głosu ten sam aktor.
Czyżby nieprzypadkowo ?

Fabian3200

Hmm, części z przytoczonych przez Ciebie przykładów nie byłam świadoma. Muszę się lepiej przyjrzeć jak będę oglądać kolejny raz te odcinki.
Rzeczywiście była scena, w której Gabriel Agrest zainteresował się pierścieniem swojego syna. Nie pamiętam czy dostrzegł też kolczyki Marinette, ale to bardzo możliwe. Wydaje mi się, że było to w odc. Simon mówi.
Patrzyłam ostatnio na zestawienia twarzy różnych bohaterów z twarzą Władcy Ciem i niestety nikt mi nie pasuje :( Zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem Adrien nie posiada starszego brata, o którym nikt nie wie. Choć i tak najbardziej prawdopodobny w tej roli pozostaje Gabriel.

ocenił(a) serial na 1
Nadienn

Powrócę jeszcze raz do odcinka Początki: kamienne serce (widziałem w wersji oryginalnej jako Origins :part 1).
Przyjrzyj się zarysowi twarzy i jej dolnym fragmentom i pewnym szczegółom stroju Władcy Ciem przed przemianą, nie mówiąc już o broszce z matką Adriena.
Gabriel ma bardzo podobne ukształtowanie twarzy (zmienia je dopiero maska), a także zwróć uwagę, że gdy zamyka broszkę, widzimy ten sam pierścień, który przynajmniej raz widać później na palcu Gabriela.
Nawet słabiej widoczny kołnierz wygląda na ten sam, który nosi ojciec Adriena, choć nie jest to aż taką ważną poszlaką, buty również.
Tylko jeśli to Gabriel istotnie jest Władcą Ciem, to nie mam pojęcia, jak mógłby zmieniać lokalizację między budynkami, co można wywnioskować np. z odcinka Simon Says ?
Czy może za którymś obrazem/meblem, lub czymś innym znajduję się ukryty tunel ?!
Jak zauważył ktoś inny na jakiejś angielskiej stronie, akuma wydaję się latać w kierunku ofiar z zupełnie innego miejsca, niż mieszkanie Agreste, co sugeruję, że kwatera Władcy Ciem znajduję się zupełnie gdzieś indziej.
Właśnie nie mogę wykombinować teorii odnośnie jej lokalizacji...

ocenił(a) serial na 10
Fabian3200

znienawidziłem serial jeszcze bardziej po obejrzeniu w kwietniu przez sieć odcinka Volpina (lis jest moim ulubionym zwierzęciem i nie życzę sobie kojarzenia go z chytrością...)


W sezonie 2 pojawia się nowa superbohaterka z miraculum LISA, więc nie przedstawiają tego w taki sposób.

ocenił(a) serial na 8
Nadienn

Brałem pod uwagę różne opcje po tym gdy córka podrzuciła mi znalezione twierdzenie, że to on.

Brata bliźniaka np. i tym podobne ale teraz uznaję, że najbardziej wprost jest, że to on.

Przekonał mnie sygnet, który miał na palcu on i władca ciem.

Teraz się raczej zastanawiam dlaczego stał się Władća Ciem z serialu i jaki to ma związek z matką Adriena bo myślę, że to sugerowane rozwiązanie wprowadzą do fabuły jeśli do tego dojdzie bez kombinowania.

ocenił(a) serial na 1
ArchieIl

Nie śledzę tego serialu, w ogóle mnie on już od dawna nie zajmuję, ale, jak pisałem, (nie wiem, czy na to trafiłeś), tożsamość Władcy Ciem jako Gabriela została OFICJALNIE potwierdzona https://miraculousladybug.fandom.com/pl/wiki/Gabriel_Agreste

użytkownik usunięty
Nadienn

http://pl.teoria.wikia.com/wiki/Miraculum%3A_Kim_jest_W%C5%82adca_Ciem%3F Sam to wymyśliłem.

ocenił(a) serial na 1
Nadienn

Potwierdzone. Jak wynika JEDNOZNACZNIE z odcinka pierwszego sezonu drugiego Gabriel JEST Władcą Ciem.

Fabian3200

Jest już drugi sezon?! O.O

ocenił(a) serial na 1
Nadienn

Tak, ale tylko w niektórych krajach. Dwa pierwsze odcinki zostały już oficjalnie udostępnione na YouTube, nie podałem linków, ponieważ to mogło by być naruszenie prawa autorskiego.
Niemniej, po prostu sobie wpisz
Miraculous Ladybug - Season 2 Episode 1 - The Collector [FULL EPISODE]

użytkownik usunięty
Fabian3200

Ciekawe, co Anne Hidalgo powiedziała na postać Andre Bourgeois, chociaż myślę, że motyw burmistrza żyjącego niemalże pod pantoflem córki jest już dość feministyczny.

ocenił(a) serial na 1

http://pobierak.jeja.pl/images/c/e/5/88578_jestem-wzruszona.jpg

Nadienn

to jest powiedziane w 1 odc!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones