Mistrz i Małgorzata

1988 4 odcinki
Mistrz i Małgorzata
7,6 3 034
oceny
7,6 10 3034
2 545
chce zobaczyć
{"type":"film","id":7762,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Mistrz+i+Ma%C5%82gorzata-1988-7762/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Mistrz i Małgorzata
 • taryfa_ulgowa ocenił(a) ten serial na: 10

  Magia i klimat tego filmu, biją na głowę wszystko co widziałam w życiu, duszą, tłamszą, wnikają w jądra komórek i mutują je. Tam autentycznie czuć szatana. Jest namacalny i realny jak moja ręka, która pisze te słowa i budzi najwyższą grozę. Mieszkanie na Sadowej,Patriarsze Prudy, świt za oknami szpitala psychiatrycznego, pogoń Iwana za Wolandem,restauracja w Gribojedowie, Teatr Variete sączą się narkotycznym strumieniem w moją duszę i podstępnie mi ją kradną. Kiczowate efekty specjalne, niedorobiona kukła w roli Behemota, czy niedopatrzenie realizatorów w potaci fiata 126p w jednej ze scen, nadają temu filmowi ( sztuce teatralnej ) urok tak wielki,że nie znajduję słów aby opisać mój zachwyt. ARCYDZIEŁO !!!

 • un_yah ocenił(a) ten serial na: 7

  taryfa_ulgowa jak to możliwe, że niedopatrzenia nadają czemuś uroku?

 • Lena_Borgia ocenił(a) ten serial na: 9

  un_yah Ano tak to się już czasami zdarza.

 • Lena_Borgia czasami nawet w koło maćku

 • Ashua ocenił(a) ten serial na: 10

  taryfa_ulgowa Jestem miło zaskoczona, że tak wielu osobom podobała się ta adaptacja. Uwielbiam tą wersję tak jak uwielbiam książkę, mam do nich ogromny sentyment. Film dostałyśmy z siostrą pod choinkę wiele, wiele lat temu i wraz z przyjaciółmi oglądaliśmy go dziesiątki razy. To przykład na to, że można tak udanie przełożyć słowo pisane na ekran (choćby i ten mniejszy telewizyjny) Nie będę się powtarzać i wychwalać aktorów, bo to cudownie oczywiste ani marudzić o słabiutkich efektach, jednak chciałam zwrócić uwagę na scenografię. Moim zdaniem nadrobiła ona braki w efektach. Do tego kapitalna muzyka i choreografia podczas balu i zupełnie człowiek zapomina o drobnych niedoskonałościach.

 • vanished ocenił(a) ten serial na: 9

  Ashua W tej ekranizacji liczy się: aktorstwo + muzyka, scenografia i jakieś tam efekty dla mnie się tu właściwie nie liczą. Najlepsze jest w ogóle pierwsze 40 min. pierwszego odcinka, kiedy jest gadka w parku między Wolandem, Bezdomnym i Berliozem, a potem jak Piłat rozmawia z Jeszuą, to jest geniusz ;)

 • baca350 ocenił(a) ten serial na: 10

  vanished Słusznie prawisz! H.

 • baca350 ocenił(a) ten serial na: 10

  baca350 Kurde, byłem tu już.

  Zwróćcie uwagę na scenę z Fridą. Mi flaki pruje. Za każdym razem, genialna gra, wspaniała muzyka, majstersztyk. Pozostałe ekranizacje są słabsze. Hej!