PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842303}

Mitomanka

Mytho
6,1 800
ocen
6,1 10 1 800
Mitomanka
powrót do forum serialu Mitomanka

Nic tak mnie z życiu nie irytuje, jak hipokryzja. A w tym serialu aż wylewała się z każdej strony, szczególnie w drugim sezonie (którego nie byłam w stanie dokończyć, właśnie przez tę hipokryzję).
Praktycznie każdy w tej rodzinie miał tajemnice i kłamał. Ojciec miał kochankę, syn udawał dziewczynę, córka ukrywała w sobie ból i wyrzuty sumienia w związku z wypadkiem kolegi. Ale to na matce skupiła się cała nienawiść, odrzucenie, potępienie. A w czym jej kłamstwa były gorsze od kłamstw jej męża czy dzieci? Obiektywnie w niczym.
I może o to chodziło w serialu, nie wiem, bo nie dokończyłam, za bardzo irytowała mnie hipokryzja bohaterów. Jeśli było na to jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego serial poszedł w tym kierunku, to chętnie poczytam.
Pierwszy sezon mi się podobał, ciekawa psychologia kłamstwa, skąd się bierze i do czego może prowadzić. I tak powinien ten serial zostać poprowadzony. Ale w momencie, gdy cała rodzina odwróciła się od głównej bohaterki, choć sami mieli wiele za uszami (szczególnie mąż), poczułam jedynie zniesmaczenie i w każdej kolejnej scenie się to pogłębiało.
Generalnie serial wydawał się ciekawy, bo niekonwencjonalny, inny, otwarty. Ale albo coś poszło nie tak, albo autorzy wyznają bardzo wybiórcze i nierówne wartości.

ocenił(a) serial na 8
gabiszu

Celowo pokazano jak nie dostrzegają tego jak szkodliwe były również ich kłamstwa. Wiele wyjaśnia się później. Ale to nie hollywoodzki serial ze szczęśliwym zakończeniem- to podoba mi się w tym filmie, że nie jest jedno, dwuwymiarowy ale wymiary rzeczywistości zostały w tym ujęte różne. Nie ma tu osób dobrych, idealnych bez winy, ale nie ma też zepsutych, winnych za wszystko i złych. Wszyscy są jak w życiu, a życie zaskakuje. Polecam obejrzeć do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones