PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644190}
7,1 1 322
oceny
7,1 10 1 1322
Mob City
powrót do forum serialu Mob City

Czy ten serial będzie w jakikolwiek sposób nawiązywał do ubiegłorocznej gry detektywistycznej L. A. Noire? :o

brodah

Nie.

Sackboy

To po grzyba splagiatowali tytuł? :(

ocenił(a) serial na 8
brodah

Gra nazywa się L.A. NoirE

Slowianin

Tak, tylko, że niezależnie to tego czy dopiszesz literę 'e' na końcu, czy też nie, wciąż będzie to dokładnie to samo słowo, oznaczające w 100% to samo, mające tę samą konotację, a w przypadku wymowy różnicy nie będzie wcale. To nie jest plagiat?

użytkownik usunięty
brodah

Możliwe ze właśnie dlatego nie ma tego e na końcu bo Rockstar Games zastrzegł sobie prawa do nazwy;d

Nie. Gra miała nazywać się tak jak ten serial, ale ktoś tam z firmy gdzieś źle zapisał tytuł dodając "e" i jest "noire"

brodah

Serial oparty jest bodaj na książce z 2010 roku o tym samym tytule, pewnie gdy robili grę, to jeszcze nikt nie przewidywał, że jedna marka drugiej jakąś konkurencję może stanowić, toteż się specjalnie nikt chyba nie rzucał. Do teraz, znaczy się, bo tytuł ma być zmieniony na coś w stylu Lost Angels.

dziki_wonrz

Haha, tak czułem, że prawnicy Rockstar nie będą pobłażliwi, zwłaszcza, że przebąkuje się o produkcji drugiej części gry.

brodah

Serial właśnie zmienił nazwe na "Lost Angels".

JackTheRipper82

I w końcu nazywa się "Mob City". i po co było tyle pisać?

brodah

A jednak nawiązuje. Dwóch bohaterów, ich rozterki, afiliacje i przeszłość, to niemal to samo, co w było w grze, przynajmniej w fundamentach. Co się skąd wzięło jednak, to nie wiem, bo gra wyszła ledwie rok po premierze książki (której fabuły zresztą nie znam), nie wiem czy Bondi zdołaliby odgapić i przemielić w zaledwie rok. Ogólnie dziwne toto.

brodah

Do jakiej ubiegłorocznej? Gra jest z 2011 roku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones